×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
6. septembris, 2014
Drukāt

Maskavas atbalstītie teroristi apsūdz Ukrainu pamiera pārkāpšanā (1)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Maskavas atbalstītās krievu algotņu un vietējo teroristu bandas sestdien, 6.septembrī, apsūdzējušas Ukrainu, ka tās armija jau dažas stundas pēc uguns pārtraukšanas spēkā stāšanās to pārkāpusi, un paziņojusi, ka pieprasīs neatkarību no Ukrainas.

Vladimirs Makovičs, viens no teroristu vadoņiem, kas uzdodas par teroristu pašpasludinātās tā dēvētās Doņeckas tautas republikas “parlamenta” locekli, paziņojis, ka ukraiņu vienības pēc uguns pārtraukšanas sākuma esot izšāvušas vairākas raķetes uz teroristu pozīcijām.

Viņa apgalvojumus Krievijas valdības kontrolētajai ziņu aģentūrai “RIA Novosti” atkārtojis arī Aleksandrs Zaharčenko, kas uzdodas par “tautas republikas” premjerministru.

“Ir pāragri runāt par pilnīgu uguns pārtraukšanu,” izteicās Zaharčenko.

Tajā pašā laikā Ukraina ziņo, ka Maskavas atbalstītie teroristi un Krievijas armija jau vairākas reizes pārkāpusi uguns pārtraukšanu, kas stājās spēkā piektdien plkst.18. paziņojis.

“Donbasa teritorijā no Krievijas armijas un teroristu puses turpinās uzbrukumi un Ukrainas armijas pozīciju un kontrolposteņu apšaudes. Konkrēti, vakar pēc plkst.18 un līdz šim brīdim pretinieks izdarījis vairākus mēģinājumus uzbrukt Doņeckas lidostas teritorijā. Uzbrukumu laikā pretinieks izmantojis granātmetējus un ugunsmetējus,” savā “Facebook” lapā raksta organizācijas “Informatīvā pretestība” koordinators Dmitro Timčuks.

Viņš piebildis, ka pēc uguns pārtraukšanas sākuma apšaudītas ukraiņu karavīru pozīcijas Popasnas, Krasnogorivkas un Novotroickes rajonos.

“Ukrainas armija pilnībā ievēro pamiera noteikumus un atklāj tikai atbildes uguni uzbrukuma gadījumā savām pozīcijām,” uzsver Timčuks.

Tikmēr Boris Ļitvinos, kas uzdodas par tā dēvētās Doņeckas tautas republikas “parlamenta spīkeru” paziņojis, ka teroristi, neskatoties uz uguns pārtraukšanu, nav atteikušies no sava mērķa dibināt “neatkarīgu valsti”.

Viņš arī norādījis, ka lielākā daļa no Ukrainas prezidenta Petro Porošenko izziņotajiem 12 Minskā parakstītā pamiera līguma punktiem neesot pieņemami.

“Porošenko izziņotie elementi mums nav pieņemami. Tikai divi no punktiem, kas publiskoti, ir pieņemami – uguns pārtraukšana un gūstekņu apmaiņa,” intervijā aģentūrai AFP sacīja Ļitvinovs.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Tur, kurš labāk izmantos uguns pārtraukšanas brīdi, lai sagatavotos jaunām kaujām, tam arī būs priekšrocības.

Draugiem Facebook Twitter Google+