Pasaulē
Vēsture

Maskavas kuģniecība plāno pārdot leģendāro “Staļina jahtu”1

Foto: Wikimedia Commons

Maskavas Upju kuģniecība izlēmusi pārdot leģendāro “Staļina jahtu” – 1934. gadā būvēto tvaikoni “Maksims Gorkijs”, atsaucoties uz laikrakstu “Kommersant”, vēsta Meduza.io.

Pārrunas par tvaikoņa pārdošanu tiekot risinātas ar Azerbaidžānas Kaspijas jūras kuģniecību un Ņižņijnovgorodas pilsētas administrāciju.

Lēmums pārdot tvaikoni ticis pieņemts tā augsto uzturēšanas izmaksu dēļ. Darījumu uzņēmums cer noslēgt šā gada pirmajā ceturksnī. Darījuma summa varētu sasniegt 20 miljonus rubļu (aptuveni 290 000 eiro).

Saistītie raksti

Tvaikonis “Maksims Gorkijs” būvēts kuģu būvētavā “Krasnoje Sormovo” 1934. gadā kā personīgais Josifa Staļina kuģis, taču trūkst pierādījumu tam, ka PSRS diktators to kaut reizi būtu izmantojis. Turpretī citi padomju valsts vadītāji un funkcionāri, kā Vjačeslavs Molotovs, Ņikita Hruščovs un leonīds brežņevs, gan uz tā atpūtušies.

21. gadsimta sākumā tika veikta apjomīga “Maksima Gorkija” restaurācija, kā arī nomainīta navigācijas sistēma un dzinējs. Kādu laiku kuģis tika izmantots upju pastaigām, bet kopš 2014. gada darbojas tikai kā restorāns.

LA.lv