×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
22. februāris, 2012
Drukāt

Maskavas latvieši svin Dzimtās valodas dienu

Otrdien, 21.februārī, Maskavas Latviešu kultūras biedrība sadarbībā ar Latvijas vēstniecību Krievijā organizēja vakaru par godu starptautiskās Dzimtās valodas dienai, godinot dzimto latviešu valodu, aģentūru LETA informēja Latvijas vēstniecības Krievijā otrā sekretāre Maija Bišofa.

Uzrunu pasākumā teica Maskavas Latviešu kultūras biedrības priekšsēdētājs Jānis Dambītis un Latvijas vēstniecības otrā sekretāre kultūras un diasporas jautājumos Bišofa. Dambītis pauda gandarījumu par 18.februāra referenduma rezultātiem, kā arī tautiešiem stāstīja par latviešu folkloru, tradicionālajiem svētkiem un ieražām, dodot arī īsu ieskatu latviešu kultūras darbinieka un folklorista Krišjāņa Barona daiļradē.

Savukārt Bišofa pateicās Maskavā dzīvojošajiem latviešiem par lielo aktivitāti, piedaloties tā dēvētajā valodu referendumā, un informēja par balsošanas rezultātiem. Klātesošie bija vienisprātis par kopā sanākšanas simbolisko nozīmi, jo šogad Dzimtās valodas diena sakrīt ar laiku, kad Latvijas pilsoņi pirms dažām dienām vienojās kopīgā balsojumā par latviešu kā vienīgās oficiālās valodas Latvijā saglabāšanu.

Vakara gaitā priekšlasījumu par latviešu valodas izcelšanos sniedza Maskavā dzīvojošā pasniedzēja un tulkotāja Liene Perevalova, un diasporas latvieši citēja latviešu dzejnieku dzejoļus. Pasākumā ar latviešu tautas dziesmu repertuāru uzstājās koris “Tālava” diriģentes Tamāras Semičevas vadībā.

Pasākums norisinājās Maskavas Tautību namā un tapa pēc Latvijas vēstniecības ierosinājuma, atsaucoties UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas izplatītajam aicinājumam šajā dienā veltīt mācību stundu, diskusiju, stāstu vai jebkādu citu pasākumu par godu dzimtajai valodai.

Maskavā dzīvojošie latvieši starptautisko Dzimtās valodas dienu svinēja pirmo reizi un plāno to svinēt arī turpmāk.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+