×
Mobilā versija
+7.3°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
30. decembris, 2012
Drukāt

Maskavas lidostā bojāgājušo skaits pieaug līdz pieciem

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Aviokompānijas “Red Wings” lainera “Tu-204”, kas ar astoņiem cilvēkiem Maskavas Vnukovas lidostā sestdien, 29.decembrī, pēc nolaišanās nobrauca no skrejceļa un aizdegās, avārijā bojāgājušo skaits svētdien pieauga līdz pieciem.

“Red Wings” mikroblogošanas vietnē “Twitter” paziņoja, ka svētdien slimnīcā no gūtajām traumām mira stjuarte Tatjana Penkina. Arī Krievijas Veselības aizsardzības ministrijā apstiprināja, ka mirusi “Tu-204” avārijā Vnukovas lidostā cietusi sieviete.

Tādējādi katastrofas bojāgājušo skaits pieaudzis līdz pieciem. Notikuma vietā sestdien mira četri cilvēki, bet vēl trīs cilvēki atrodas slimnīcā.

“Red Wings” laineris “Tu-204” ar astoņiem cilvēkiem bija ieradies no Pardubices Čehijā, pēc pagaidām nenoskaidrotu iemeslu dēļ pēc nolaišanās nobrauca no skrejceļa, iztriecies cauri lidostas nožogojumam un apstājies pie Kijevas šosejas.

Lidmašīnai, kurā paredzētas vietas 210 pasažieriem avārijas brīdī atradās tikai apkalpe, aizdedzies spārns, taču ugunsgrēks nodzēsts. Bojāgājušie ir abi piloti, bortinženieris un divas stjuartes.

Avots Krievijas Ārkārtas situāciju seku likvidācijas operatīvajā štābā svētdien paziņoja, ka lidmašīna, visticamāk, avarēja bremzēšanas sistēmas problēmu dēļ.

Savukārt Krievijas Federālā Gaisa satiksmes dienesta vadītājs Aleksandrs Nerdako pavēstīja, ka “lidmašīna piezemēšanās zonu skāra atbilstoši normām, bet kaut kāda iemesla dēļ nespēja apstāties uz skrejceļa”.

Svētdien izmeklētāji sāka darbu, lai atšifrētu tā saukto lidmašīnas melno kastu ierakstus, kā arī no kompānijas “Red Wings” tika izņemta lidojumu dokumentācija un tiek analizētas avarējušās lidmašīnas pilotu sarunas ar gaisa satiksmes kontrolieriem un degvielas paraugi.

Krievijas Izmeklēšanas komiteja izskata visas iespējamās versijas – gan pilotu kļūdu, gan lidmašīnas tehniskas problēmas, gan arī nelabvēlīgus laikapstākļus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+