×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
19. janvāris, 2013
Drukāt

Maskavas Lielā baleta teātra mākslinieciskajam vadītājam sejā ielieta skābe

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Krievijas Lielā baleta teātra mākslinieciskais vadītājs Sergejs Fiļins (attēlā) cietis uzbrukumā ar skābi, ko kāds pagaidām nenoskaidrots uzbrucējs viņam ielējis sejā. Bijušais baletdejotājs Fiļins guvis trešās pakāpes apdegumus sejā, uz galvas un acīs un ievainojumu dēļ varētu zaudēt redzi.

Lielā teātra direktors Anatolijs Iksanovs pavēstīja, ka ārsti pašlaik cīnās, lai glābtu Fiļina redzi. Piektdien, 18.janvārī, viņam Maskavā veikta operācija, bet pēc tam viņš ar lidmašīnu tiks nogādāts tālākai ārstēšanai militārā apdegumu slimnīcā Beļģijā. Sagaidāms, ka ārstēšana un rehabilitācija aizņems vismaz sešus mēnešus.

42 gadus vecais Fiļins telekanālam “Ren-TV” stāstīja, ka uzbrukums noticis 17.janvāra vakarā pie viņa mājām. “Es nobijos, es domāju, ka viņš mani nošaus. Es pagriezos un sāku skriet, taču viņš mani panāca,” stāstīja Fiļins.

Uzbrucēja seju klāja maska, bet galvā bija kapuce, tādēļ Fiļins redzējis tikai pāridarītāja acis. Pēc skābes ieliešanas sejā uzbrucējs aizbēdzis, un policija pagaidām nav identificējusi nevienu aizdomās turēto.

Gan policija, gan Fiļina kolēģi uzskata, ka uzbrukuma motīvi ir viņa profesionālā darbība slavenajā teātrī.

Fiļins par Lielā baleta teātra māksliniecisko vadītāju kļuva 2011.gadā, un pēc stāšanās amatā viņš aizsāka mākslinieciskas pārmaiņas teātrī, atkāpjoties no klasiskā repertuāra un priekšroku dodot mūsdienīgiem iestudējumiem. Tomēr Fiļina reformas netiek uztvertas ar visaptverošu sajūsmu un teātrī izveidojies iekšējs konflikts.

Pēdējās nedēļās uzlauzts Fiļina telefons un e-pasts, publiskojot viņa personīgo saraksti, kā arī nesen viņa automašīnai bija pārdurtas riepas un saskrāpēts sāns.

Tomēr vardarbīgais uzbrukums Fiļinam šokējis Krievijas baleta kopienu, iedvešot šausmas Lielā teātra baleta trupā, kura parasti savaldīgās zvaigznes emociju pārņemtas gauži raudāja žurnālistu priekšā.

“Mēs esam šokēti un satriekti, to ir grūti saprast. Sergejs ir labs direktors, viņš visu kontrolēja,” žurnālistiem sacīja teātra primabalerīna Svetlana Zaharova, ar grūtībām valdot emocijas.

Teātra pārstāve Jekaterina Novikova sacīja, ka neviens nav spējis iedomāties, ka iekšējās intrigas varētu izvērsties vardarbībā. “Sergejs kopš stāšanās amatā nemitīgi saņēma draudus, tāpat kā viņa priekšteči iepriekš. Mēs nekad nedomājām, ka šis karš par lomām varētu sasniegt tādu noziedzīgu līmeni,” sacīja Novikova. “Un mēs vienmēr gribējām ticēt, ka ar teātri saistītajiem cilvēkiem būs kaut minimāls morāles līmenis. Tādēļ šis ir pilnīgi šausminošs stāsts,” piebilda pārstāve.

Lielā baleta teātra iekšējais konflikts par māksliniecisko repertuāru plaši atspoguļots Krievijas medijos. Lielākais publiskais skandāls izcēlās 2011.gada beigās, kad protestā pret repertuāra maiņu teātri pameta zvaigžņu pāris Ivans Vasiļjevs un Nataļja Osipova, pārceļoties uz mazāk pazīstamu teātri Sanktpēterburgā.

Viens no teātra atpazīstamākajiem baletdejotājiem Nikolajs Ciskaridze vairākkārt televīzijā sūdzējies, ka Fiļina vadības laikā viņam tiek dots pārāk maz lomu.

Lielā baleta teātra bijušais vadītājs Aleksejs Ratmanskis sociālo komunikāciju vietnē “Facebook” uzbrukumu Fiļinam skaidroja ar “teātra ētikas trūkumu”. “Šī traģēdija ar Sergeju Fiļinu nav nejaušība,” rakstīja Ratmanskis, kurš teātri pameta 2008.gadā un tagad ir horeogrāfs Amerikas Baleta teātrī.

Viņš norādīja uz “pretīgo rīcību”, algojot cilvēkus, kas aplaudē izrāžu laikā, teātra neatrisināto jautājumu ar biļešu spekulantiem, dejotāju skandalozajām intervijām presē un satrakotiem faniem, kas ir gatavi pārgriezt rīkles sava elka konkurentiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+