×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
22. maijs, 2015
Drukāt

Maskavas mērija kārtējo reizi aizliedz “praidu” (3)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Maskavas mērija paziņojusi, ka maijā iecerētais tā dēvētais “praids” Krievijas galvaspilsētā kārtējo reizi netiks atļauts.

“Mēs esam brīdinājuši organizatorus, ka demonstrācija netiks saskaņota,” aģentūra “RIA Novosti” citē mēra pārstāvja Alekseja Majorova teikto. Viņš piebildis, ka homoseksuālistu gājiena rīkotāji brīdināti arī par riskiem, kādi pastāv, ja viņi varasiestāžu lēmumam nepakļausies. Mērija nekādus paskaidrojumus par “praida” aizliegumu nav sniegusi, taču tas nav uztverts kā pārsteigums, jo kopš 2006. gada Maskavas varasiestādes nekad nav devušas atļauju šī pasākuma rīkošanai.

Katru reizi, kad tā dēvētās LGBT (lesbiešu, geju, biseksuāļu un transpersonu) kustības aktīvisti mēģinājuši rīkot savas demonstrācijas Krievijas galvaspilsētā, policija ir viņus izklīdinājusi. Šoreiz organizatori, kas mēģināja saskaņot 30. maijā ieplānotos divus mītiņus un gājienu, prognozēja, ka katrā no pasākumiem varētu piedalīties aptuveni 100 cilvēki.

Nikolajs Aleksejevs, kas ir viens no organizatoriem, aģentūrai AFP pastāstīja, ka grasās Mērijas lēmumu pārsūdzēt. Vienlaikus aktīvists paziņoja, ka uz viņu tiekot izdarīts spiediens un ka stundu pirms paziņoja par gājiena aizliegšanu viņš bez jebkāda iemesla esot izsaukts uz tiesu. “Mēs vienalga 30. maijā rīkosim šāda veida akciju, lai gan par vietu pagaidām neesam izlēmuši,” norādīja Aleksejevs.

Līdz 1993. gadam homoseksuālisms Krievijā tika atzīts par krimināli sodāmu nodarījumu, bet pēc tam līdz 1998. gadam oficiāli uzskatīts par garīgu saslimšanu. Savukārt 2013. gadā prezidents Vladimirs Putins parakstīja likumu par “homoseksuālisma propagandas” aizliegšanu nepilngadīgo klātbūtnē. Starptautiskā cilvēktiesību aizstāvju organizācija “Human Rights Watch” pagājušā gada decembrī pauda satraukumu par homofobiski motivētu uzbrukumu skaita pieaugumu Krievijā, norādot, ka “homoseksuālisma propagandas” aizliegums faktiski legalizē geju diskrimināciju.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Šausmīgi! Ārprāts! Atbildēt

    Kā tā var?

  2. Apskaužu!!!

  3. Vismaz viena, kas ir pret zilo propogandu. Krievijai lai labi klājas.

Draugiem Facebook Twitter Google+