×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
13. augusts, 2015
Drukāt

Maskavas militārais naidīgums lielāks nekā Aukstā kara gados, atzīst igauņu diplomāts

Foto: shutterstock.comFoto: shutterstock.com

Maskavas militārais naidīgums ir pat lielāks nekā Aukstā kara gados, atzinis bijušais Igaunijas vēstnieks Krievijā Jiri Luiks, vēsta laikraksts “Eesti Päevaleht”.

Krievija pastāvīgi palielina aizsardzības budžetu un bieži, turklāt negaidīti, rīko militāros manevrus. Tas ir satraucoši, sacīja Luiks, kurš savulaik ieņēmis arī Igaunijas aizsardzības un ārlietu ministra amatus.

Naidīgs militārisms, kas ir novedis pie agresijas pret kaimiņvalstīm, Krievijā ir kļuvis par politikas un propagandas instrumentu, ar kuru tiek veidots krievu pasaules uzskats, pirmajā intervijā pēc vēstnieka darba pamešanas Maskavā norādīja bijušais vēstnieks.

Krievijas specdienestu nolaupītā Igaunijas Drošības policijas līdzstrādnieka Estona Kohvera tiesāšana ir izrāde, un tās iznākums ir iepriekš noteikts – spriedumā gaidāms smags sods, viņš sacīja.

“Ir ļoti sarežģīti racionāli un analītiski dekonstruēt visus apstākļus, kas raksturo Krievijas uzvedību. Es uzskatu, ka tā ir iracionāla vēlēšanās parādīt otrai valstij tās vietu, lai demonstrētu savu varu un pārākumu,” skaidroja bijušais vēstnieks.

“Es uzskatu, ka Igaunijas sabiedrība labi apzinās, ka visi šie cilvēki, kas sevi sauc par tiesnešiem, aizstāvības juristiem un prokuroriem, būtībā ir aktieri šajā izrādē,” piebilda Luiks.

Kā ziņots, Krievijas drošības dienesti pērn 5.septembrī nolaupīja Kohveru Luhamā, Igaunijas dienvidaustrumos pie Igaunijas un Krievijas robežas, un ar varu aizveda uz Krieviju, kur viņš tika turēts Maskavas Lefortovas cietumā un apsūdzēts spiegošanā.

Pleskavas tiesā spriedums Kohvera lietā gaidāms 19.augustā. Prokurors pieprasījis viņam piespriest 16 gadus cietumā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+