×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
3. februāris, 2014
Drukāt

Ķīlnieku krīze Maskavas skolā beigusies; divi nogalināti

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

TOPSHOTS A schoolgirl (L) of school number 263 is hugged by her relative as she left the school building in Moscow on February 3, 2014. An armed student entered a Moscow school on Monday and took more than 20 teenagers hostage in an incident that also claimed the lives of a policeman and a teacher, security officials said. The hostage-taker was one of the students of school number 263 on the northern outskirts of Moscow, police officials said. AFP PHOTO / DMITRY SEREBRYAKOV

Krievijas galvaspilsētā Maskavā pirmdien kāds bruņots vidusskolnieks saņēma ķīlniekus skolā, bet policija ķīlniekus atbrīvoja un ķīlnieku sagrābēju aizturēja, taču ķīlnieku krīzes gaitā nogalināti divi un ievainots viens cilvēks, paziņoja Krievijas Iekšlietu ministrija.

Ķīlnieku krīze notika Otradnojes rajonā Maskavas 263.skolas bioloģijas kabinetā, kur par ķīlniekiem bija saņemti 10.klases audzēkņi, pastāstīja notikumu aculiecinieks.

Saskaņā ar Iekšlietu ministrijas ziņām ķīlnieku ņēmējs Sergejs Gordejevs bija audzēknis vienā no šīs skolas vecākajām klasēm. Ķīlnieku krīzes laikā viņš nogalināja ģeogrāfijas skolotāju un policistu, kā arī ievainoja vēl vienu policistu. Gordejevs gribējis atriebties 28 gadus vecajam ģeogrāfijas skolotājam viņa ieliktas eksāmena atzīmes dēļ, kas viņam varētu traucēt pretendēt uz zelta medaļu, beidzot skolu..

Telekanāls “Vesti 24” ziņoja, ka skolnieks, piedraudot skolas apsargam ar šauteni, piespiedis viņu aizvest uz bioloģijas kabinetu, kur notika mācību stunda 10.klasei. Pa ceļam viņš nošāvis skolotāju. No pārējās skolas ēkas tika nekavējoties evakuēti skolēni un skolotāji.

Ķīlnieku ņēmējs neizvirzīja nekādas prasības, ziņoja “Vesti 24”.

Skolas apsargam izdevās nospiest policijas izsaukuma pogu. Kad notikuma vietā ieradās policija, ķīlnieku ņēmējs atklāja uguni un divus policistus ievainoja, no kuriem viens drīz nomira.

Gordejevs bijis bruņots ar divām šautenēm, kas piederējušas viņa tēvam. Gordejeva tēvs piedalījies sarunā ar dēlu un pārliecinājis viņu padoties policijai.

Saskaņā ar mediju ziņām tika saņemti 24 ķīlnieki.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+