×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
20. aprīlis, 2012
Drukāt

Maskavas tiesa patur apcietinājumā “Pussy Riot” dalībnieces

riot

Maskavas Tagankas rajona ties pagarināja apcietinājuma termiņu divām pankgrupas “Pussy Riot” dalībniecēm, kas apsūdzētas par huligānismu Krievijas galvaspilsētas Kristus Pestītāja katedrālē.

 

Tiesnese Jeļena Ivanova apmierināja izmeklētāju lūgumu paturēt jaunietes apcietinājumā līdz 24. jūnijam. Aizstāvības puse uzreiz paziņoja par apņēmību tiesneses lēmumu pārsūdzēt Maskavas pilsētas tiesā. Tostarp vairāki desmiti “Pussy Riot” fanu pie Tagankas tiesas nama ceturtdien protestēja pret mūziķu tiesāšanu. Policija aizturējusi vismaz 15 cilvēkus, kas bija svieduši dūmu bumbas vai arī dziedājuši grupas atbalstam. “Šādi rīkoties nav varasiestāžu interesēs,” pirms tiesas sēdes sacīja apsūdzēto advokāts. “Tas nopietni kaitē Krievijas varasiestāžu tēlam. Ir pamats, lai viņas atbrīvotu.”

21. februārī piecas “Pussy Riot” dalībnieces Maskavas Kristus Pestītāja katedrālē sarīkoja “panku lūgšanu” “Dievdzemdētāja, padzen Putinu!”. Akcijas dalībnieces uzskrēja uz paaugstinājuma līdzās baznīcas ikonostasam, kur pārkrustījās, metās ceļos un lēkāja, līdz viņas no turienes aizdzina baznīcas darbinieki. Meitenēm izdevās aizbēgt, bet policija vēlāk aizturēja četras personas, tostarp vienu vīrieti, kas tiek turētas aizdomās par dalību “Pussy Riot”. Trim arestētajām sievietēm policija izvirzīja apsūdzības huligānismā, kas pastrādāts organizētā grupā.

Sabiedrības domas par incidentu Maskavas Kristus Pestītāja katedrālē dalās. Daļa uzskata, ka sievietēm būtu jāpiemēro augstākais iespējamais sods, bet citi izvirzītās apsūdzības uzskata par pārāk skarbām. Pat Krievijas premjerministrs Vladimirs Putins ir paudis viedokli par šo gadījumu, norādot, ka viņam radies negatīvs priekšstats par “Pussy Riot”. Savukārt Krievijas pareizticīgās baznīcas pārstāvis pagājušajā mēnesī paziņoja, ka baznīca neiejauksies lietas izmeklēšanā. Krievijā aptuveni 70 procenti iedzīvotāju uzskata sevi par pareizticīgajiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+