Mobilā versija
+1.8°C
Nanija, Ilgmārs
Trešdiena, 29. marts, 2017
20. maijs, 2014
Drukāt

Maskavas tiesa Poļitkovskas slepkavībā apsūdzētos atzīst par vainīgiem

politkovska_letaafp

Maskavas tiesas zvērinātie otrdien atzina pa vainīgiem žurnālistes Annas Poļitkovskas slepkavībā apsūdzētos piecus cilvēkus.

Tiesa atzina par pierādītu, ka tiešais slepkavības izpildītājs ir čečens Rustams Mahmudovs, bet viņa brāļi Ibrahims un Džabrails atzīti par vainīgiem līdzdalībā. Viņu tēvocis Lomali Gajtukajevs un bijušais Maskavas policists Sergejs Hadžikurbanovs atzīti par slepkavības organizatoriem.

Viņi pagājušajā gadā tiesas priekšā stājās atkārtoti, jo 2009.gadā tiesa viņus attaisnoja, taču augstākas instances tiesa spriedumu atcēla un lika veikt atkārtotu lietas izmeklēšanu.

Prāvas kritiķi norāda, ka nozieguma pasūtītājs joprojām ir brīvībā un viņa vārds publiski nav ticis nosaukts.

Laikraksta “Novaja gazeta” žurnāliste Anna Poļitkovska tika nošauta Maskavā savas mājas kāpņu telpā 2006.gada 7.oktobrī.

Poļitkovska bija plaši pazīstama ar saviem rakstiem par notikumiem Čečenijā un Ziemeļkaukāzā, kā arī aktīvo Kremļa un Vladimira Putina kritizēšanu.

Viņa daudz rakstījusi par Krievijas armijas cilvēktiesību pārkāpumiem Čečenijā, kā arī neilgi pirms nāves informēja par Čečenijas prezidentam Ramzanam Kadirovam pakļauto karavīru zvērībām.

Pievienot komentāru

Lielbritānija oficiāli sāks izstāšanos no ESLielbritānija trešdien spers bezprecedenta soli nezināmajā, sākot divus gadus ilgu izstāšanās procesu no Eiropas Savienības (ES). Lielbritānijas premjerministres Terēzes Mejas oficiāla vēstule
Lietuvas prokuratūra atklāj baisā nozieguma detaļas Lietuvas prokuratūra paziņojusi, ka bažas rada aizdomās par četru ģimenes locekļu nogalināšanu aizturētā 26 gadus vecā Egidija Anupraiša psihiskais stāvoklis.
Draugiem Facebook Twitter Google+