×
Mobilā versija
+8.5°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
20. maijs, 2014
Drukāt

Maskavas tiesa Poļitkovskas slepkavībā apsūdzētos atzīst par vainīgiem

politkovska_letaafp

Maskavas tiesas zvērinātie otrdien atzina pa vainīgiem žurnālistes Annas Poļitkovskas slepkavībā apsūdzētos piecus cilvēkus.

Tiesa atzina par pierādītu, ka tiešais slepkavības izpildītājs ir čečens Rustams Mahmudovs, bet viņa brāļi Ibrahims un Džabrails atzīti par vainīgiem līdzdalībā. Viņu tēvocis Lomali Gajtukajevs un bijušais Maskavas policists Sergejs Hadžikurbanovs atzīti par slepkavības organizatoriem.

Viņi pagājušajā gadā tiesas priekšā stājās atkārtoti, jo 2009.gadā tiesa viņus attaisnoja, taču augstākas instances tiesa spriedumu atcēla un lika veikt atkārtotu lietas izmeklēšanu.

Prāvas kritiķi norāda, ka nozieguma pasūtītājs joprojām ir brīvībā un viņa vārds publiski nav ticis nosaukts.

Laikraksta “Novaja gazeta” žurnāliste Anna Poļitkovska tika nošauta Maskavā savas mājas kāpņu telpā 2006.gada 7.oktobrī.

Poļitkovska bija plaši pazīstama ar saviem rakstiem par notikumiem Čečenijā un Ziemeļkaukāzā, kā arī aktīvo Kremļa un Vladimira Putina kritizēšanu.

Viņa daudz rakstījusi par Krievijas armijas cilvēktiesību pārkāpumiem Čečenijā, kā arī neilgi pirms nāves informēja par Čečenijas prezidentam Ramzanam Kadirovam pakļauto karavīru zvērībām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+