×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
20. maijs, 2016
Drukāt

Maskējot par mazgāšanas līdzekļiem, nelegāli ieved ūdenspīpju tabaku (1)

Foto: Wikimedia CommonsFoto: Wikimedia Commons

Reaģējot uz informāciju, kas saņemta no kravas pārvadājumu uzņēmuma, Muitas policija aizturējusi no Lietuvas ievestu kravu ar 652 kilogramiem ūdenspīpju tabakas, aģentūru BNS informēja Valsts ieņēmumu dienestā (VID).

Pēc informācijas saņemšanas Muitas policijas pārvalde pātbaudīja kravu kāda uzņēmuma noliktavas telpās. Kravas norādītais maršruts bija no Lietuvas uz Lielbritāniju, bet uzraksti uz kastēm un iepakojumiem liecināja, ka kravas izcelsme ir Apvienotie Arābu Emirāti.

Aizdomas, ka kravā tiek slēpti tabakas izstrādājumi apstiprinājās. Kartona kastēs tika atklāti plastmasas iepakojumi ar uzlīmēm par norādi, ka iepakojumā atrodas mazgāšanas līdzekļi, tomēr pēc rūpīgas iepakojuma vizuālās pārbaudes un noplēšot papīra uzlīmi tika konstatēts, ka uz iepakojuma ir tabakas izstrādājumu firmas nosaukums. Pārbaudot iepakojuma saturu tika konstatēts, ka tajos atrodas ūdenspīpju tabakai līdzīga viela.

Kontroles laikā tika atvērtas 20 kartona kastes kurās kopumā atradās 600 iepakojumi ar ūdenspīpju tabaku, kuras kopējais svars ir 652 kilogrami.

Par akcīzes preču aprites noteikumu neievērošanu uzsākta administratīvā pārkāpuma lieta un aizturētā krava nodota glabāšanā Iekšlietu ministrijas Nodrošinājuma valsts aģentūrai.

Jau ziņots, ka 2015.gada pirmajā pusē Rīgā tika aizturēta organizētā grupa, kura nodarbojās ar ūdenspīpju tabakas kontrabandu no trešajām valstīm un izplatīšanu ES dalībvalstīs. Tika aizturētas divas personas un uzieti 969 kg ūdenspīpju tabakas. Latvijā tiesībaizsardzības iestādes pastiprināti pievērš uzmanību šādu preču kontrabandas veikšanai Latvijā, noziedzīgie grupējumi meklē ES valstis, kur kontrole šādām precēm ir mazāka, piemēram Lietuva, norāda VID.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ūdens pīpes ļoti ātri sabojā epošanas orgānus, pie tam tabakā mēdz būt narkotikas. Mums jau tā Latvijā vesela epidēmija ar plaušu šķiddruma mistisku uzrašanos. Fakts, medicīniski tās ir divas dažādas lietas, taču rezultāts vienādi bēdīgs.

Draugiem Facebook Twitter Google+