×
Mobilā versija
Brīdinājums +21°C
Ritma, Ramona
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
21. jūnijs, 2016
Drukāt

Masu nekārtības Rīgā! Policija mācībās cenšas savaldīt trakojošu pūli (4)

Foto Timurs Subhankulovs/Latvijas AvîzeFoto Timurs Subhankulovs/Latvijas Avîze

Rīgā noslēgušās Valsts policijas (VP) rīkotās divu dienu mācības, kurās pirmo reizi VP vēsturē atstrādāja mijiedarbību starp speciālo uzdevumu vienības bataljonu un analoģiskiem policijas spēkiem no citiem reģioniem. Mācību mērķis bija pārbaudīt policijas struktūrvienību kaujas gatavību un mobilizācijas spējas.

VP koledžas teritorijā izspēlēja scenāriju, kurā nelabvēlīgā sociālajā mājā izcēlās agresīvi nemieri un masu kautiņi, kas pārauga masu nekārtībās arī ārpus mājas. Tā kā pirmā policijas vienība secināja, ka vienatnē pūlis nav savaldāms, tika izsaukti papildspēki, kuri mazāk nekā stundas laikā protestētājus savaldīja un aizturēja. Mācībās pielietoja gan asaru gāzes granātas, gan sprāgstošas paketes, gan arī kaujas mašīnu ar ūdens metēju. Gan speciālo uzdevumu vienības, gan protestētāju rindas veidoja vairāk nekā 200 cilvēki.

Pēc mācību beigām Rīgas reģiona kārtības policijas pārvaldes priekšnieks pulkvedis Aleksandrs Butkēvičs bija apmierināts ar pūļa savaldīšanas norisi. “Nekad reālā dzīvē policijas rīcība nebūs vienāda, jo nevar prognozēt dažādus apstākļus. Šoreiz protestējošajai pusei bija doti uzdevumi kā rīkoties un cik intensīvai jābūt pretestībai. Savukārt policija zināja, kur nekārtības sākušās un kur ir drošākā vieta to lokalizēšanai. Viss pārējais ir komandieru iniciatīva,” sacīja A. Butkēvičs. Viņš arī piebilda, ka tik apjomīgu pūli nekad nedrīkst nenovērtēt. “Protestētājus nevar pieveikt ar ierobežotu spēku – pret pūli jāpielieto ļoti nopietns spēks. Nevis tāpēc, ka baidāmies, bet lai protestētājiem nodarītu pēc iespējas niecīgākus miesas bojājumus. Uzdevums ir nevis visus nogalināt, bet izklīdināt pūli ar pēc iespējas mazākām sekām,” atklāja pulkvedis.

Savukārt Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Grišins norādīja, ka mācības pierādījušas, ka policija ir labi aprīkota un kaujas spējīga. “Mācībās izmantotais aprīkojums pieejams ikdienā un uz šādiem izsaukumiem esam spējīgi reaģēt jebkurā brīdī,” norādīja A. Grišins. Viņš sacīja, ka mācībās redzēto policistu kopskaitu nekārtību vietā var sagaidīt dažu stundu laikā. “Visu diennakti daļa no policistiem atrodas ielās – gan Rīgā, gan citos reģionos. Rīgā esošie var ierasties dažu minūšu laikā, ārpus Rīgas nedaudz ilgāk, bet visiem spēkiem jābūt ierindā dažu stundu laikā. Tas ir labs laiks, jo nekad protestētāju skaits sākums nebūs lielākais – tas augs pakāpeniski. Redzējām, ka ierindā esošie policisti ir gatavi reaģēt uz jebkurām situācijām,” norādīja VP kriminālpolicijas priekšnieks. Viņš gan piebilda, ka kaut arī pagaidām cilvēki pietiekot, no jauniem policijas spēkiem neviens neatteiktos.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Trakojoši pūļi Latvijā līdz šim nebija redzēti ,bet ja tā Anglija būs aizslēgta un atslēga nolauzta,kad nevarēs pamukt no šīs bezcerīgās ,,paradīzes,, tad visādi var gadīties.

  2. Tagad drebiet pastalnieki, reņģēdāji, “mazie cilvēki”!

  3. Tā lūk, tūdalnieki, pat nemēģiniet par kaut ko protestet un valdošajai kliķei pretī pat pīkstēt, savaldīs ātri vien, pie kam tā, ka maz neliksies!

  4. Tā lūk, tūdalnieki, pat nemēģiniet par kaut ko protestet un valdošajai kliķei pretī pīkstēt, savaldīs ātri vien un tā, ka maz neliksies!

Draugiem Facebook Twitter Google+