Tehnika
Tehnoloģijas

Masveidīgu “Yahoo” kontu uzlaušanā apsūdz arī Latvijā dzimušu hakeri 16

Ekrānuzņēmums

Savienotās Valstis izvirzījušas apsūdzības diviem Krievijas Federālā drošības dienesta (FDD) virsniekiem un diviem hakeriem par masveidīgu “Yahoo” e-pasta kontu uzlaušanu.

Hakeri uzlauzuši vismaz pusmiljonu “Yahoo” lietotāju e-pasta kontu, un starp cietušajiem uzņēmuma klientiem ir gan Krievijas, gan ASV amatpersonas, gan krievu žurnālisti, gan finanšu pakalpojumu sniedzēji, gan citu uzņēmumu darbinieki. Uzbrukumiem pakļauti arī diplomātu un militārpersonu konti.

“Yahoo” e-pasta kontu uzlaušana sākusies ne vēlāk kā 2014.gada sākumā un tiek uzskatīta par vienu no lielākajiem kādas valsts organizētajiem kiberuzbrukumiem vēsturē. “Yahoo” e-pasta sistēmas kontu uzlaušana tika atklāta pagājušajā gadā.

Amatpersonas norāda, ka iegūtā informācija izmantota gan finansiāla labuma gūšanai, gan spiegošanai.

Saistītie raksti

ASV varasiestādes jau iepriekš ir apsūdzējušas krievu, kā arī Ķīnas un Irānas valdību sponsorētus hakerus, taču šī ir pirmā reize, kad par kibernoziegumiem apsūdzētas arī Krievijas izlūkdienestu amatpersonas.

Apsūdzētie FDD virsnieki identificēti kā Dmitrijs Dokučajevs un Igors Suščins. Viņi “aizsargājuši, vadījuši, apgādājuši un apmaksājuši noziedzīgos hakerus,” norādīja ASV ģenerālprokurora palīga vietas izpildītāja Mērija Makorda.

FDD tiešo uzbrukumu veikšanai bija nolīgusi Alekseju Belanu un Karimu Baratovu.

Kazahstānas pilsonis Baratovs, kuram ir arī Kanādas pilsonība, pamatojoties uz ASV izsniegtu orderi, šonedēļ tika aizturēts Kanādā.

Informācija par otru aizdomās turamo hakeri – 29 gadus veco Latvijā dzimušo Belanu, kurš tagad ir Krievijas pilsonis un rezidents, pagaidām nav pieejama.

LA.lv