×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
3. aprīlis, 2014
Drukāt

Māte bioķīmiķe izārstē savu bērnu no autisma (10)

Foto - medportal.ruFoto - medportal.ru

Bioķīmiķe Ketrīna Reida (Katherine Reid), kas dzīvo Sanfrancisko, atklājusi līdzekli, ar kuru atsevišķos gadījumos var līdz minimumam mazināt autisma simptomus bērniem. Tā ir diēta, kurā izslēdz nātrija glutamātu, ziņo Fox News. Viņas secinājumi pamatojas neirobioloģiskos pētījumos un pieredzē: viņas meitai divu gadu vecumā uzstādīja diagnozi “autisms”, šobrīd meitai ir seši gadi un, pēc zinātnieces teiktā, slimības izpausmes ir “pilnībā pazudušas”.

Tā kā šobrīd ASV autisma ārstēšanā ir pieļaujams tikai viens medikaments (risperidons vai tā analogi), daudzi vecāki meklē atbalstu alternatīvajās terapijās, izmantojot homeopātiju, probiotiķus, dažādas diētas bez lipekļa (glutēna), laktozes un kazeīna cerībā, ka tas palīdzēs uzlabot bērna stāvokli.

Diēta, par kuru runā Reida, ir atšķirīga. Viņasprāt, no autiska bērna ēdienkartes jāizslēdz tikai viens ķīmiskais savienojums – pārtikas piedevas, kas pastiprina ēdiena garšu un aromātu – nātrija glutamātu (citi nosaukumi E 621. E 631, hidrolizēti augu proteīni). Pēc viņas vārdiem, 95% apstrādāto produktu satur nātrija glutamātu, kas ne vienmēr uz pārtikas iepakojuma tiekot norādīts (jo to varot nedarīt, ja nepārsniedz pieļaujamās normas).

Lai gan šobrīd nav zinātnisku apstiprinājumu Reidas teorijai, bioķīmiķe kā pierādījumu savai hipotēzei uzskata savas meitas veselību. Kad meitenītei bija divi gadi, zinātniece un viņas vīrs, šūnu biologs, ievēroja autisma pazīmes meitenē: spēcīgas histērijas, kas ilga vairākas stundas pēc kārtas, stereotipisku uzvedību, grūtības komunicēt un mācīties, tāpat zarnu darbības traucējumus. Pārbaudes apliecināja, ka bērnam ir vidējas pakāpes autisms. “Viņa dzīvoja savā pasaulē,” atmiņās dalās māte. “Viņa varēja atkārtot un atkārtot noteiktas darbības, bija neirozes pazīmes, un viņa sāka histēriski kliegt, ja vēlējos viņu vest uz mājām pa citu ceļu, nekā ierasts.”

Reida aizgāja no darba un sāka pētīt dažādas diētas, ko iesaka bērniem ar autismu. Un, pirmkārt, no atvases ēdienkartes izslēdza glutēnu un laktozi, pēc tam sāka pievienot uzturā magniju, vitamīnu D, zivju taukus, B grupas vitamīnus. Tas palīdzēja, bet minimāli. Vēlāk viņa uzgāja informāciju par glutamātu ietekmi uz organismu. Bija atzīmēts, ka, lai arī šis savienojums ir vajadzīgs, lai nodotu impulsus starp neironiem un citu audu šūnām, un ir saistīts ar smadzeņu kognitīvajiem procesiem, tā pārdozēšana var izsaukt neiroloģiskus traucējumus. Tādēļ Reida izslēdza no meitas ēdienkartes produktus, kas satur nātrija glutamātu un pēc viņas vārdiem “autisma simptomi pilnībā pazuda”. Pakāpeniski bērns sāka sociālo adaptāciju, pilnībā izzuda stereotipiskā uzvedība un uzlabojās koordinācija. 

Pēc tam, kad Reida redzēja labo rezultātu savā ģimenē, viņa izveidoja organizāciju Unblind My Mind, kas pēta uztura ietekmi uz smadzenēm. Pēc viņas vārdiem 74 no 75 bērniem, ar kuriem viņa organizācijas ietvaros strādāja, ir redzami nozīmīgi stāvokļa uzlabojumi.

 

Pēc medportal.ru materiāla

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Muļķības. Iespējams viņa atpalika no normas un tādēļ tika uzstādīta tāda diagnoze kļūdaini. Paejot šiem gadiem viņa attīstītījas pati no sevis..

 2. Noteikti liela nozīme bija arī tam, ka mamma pievērsās bērnam (pat pameta darbu, kas vienmēr nav obligāti). Citādi, domājot par mazuli, kas aug ar diviem zinātniekiem (gan jau arī ne pašiem komunikablākajiem cilvēkiem), tā skumji kļūst. Bērnam ir ļoti vajadzīga vecāku uzmanība, lai viņš plauktu un augtu!
  Un, ja vēl ēdienkartes maiņa (nevis medikamenti) var līdzēt, vispār lieliski.

 3. Glutamāts, kurš ir viens no ķermenī visplašāk izmantotajiem neirotransmiteriem, ir daudz nekaitīgāks par parasto pārtikas sāli. Tie, kuri melo par glutamāta it kā kaitīgu ietekmi, ir vienkārši šarlatāni. Tāds sviests.

 4. Beidzot,LATVIJA varetu specskolas uzlikt visiem berniem kam ir neirologiskie bojajumi un epilepsijas lekmes uz bezglutena partiku,nevis barot bernus ar pienu cukuru un vel rauga maizi kas ir tira inde sitadiem berniem,un tad izmainities uzvediba un butu labi gan vecakiem gan skolotajiem!!!

 5. visu cieņu māmiņai un arī kā zinātniecei.
  Brīnumputns – tu no kuras mucas izlīdi?

 6. Utopija……………izārstēt nevar, bet simptomus mazināt – iespējams, bet……….
  Strādāju 25 gadus ar bērniem kam tāda dg. Socializēt izdodas apmērAM 1-2%.

  • Prieks "Brinumputns" Atbildēt

   Kas tas par komentaru no brinumputns? “Utopija”, “Izarstet nevar”, “Stradaju 25 gadus”. Smiekligi to dzirdet no JUMS. Laikam jums tur NAV vietas un varbut tapec NEKAS jums neizdodas ar tadu attieksmi. 25 gadus jus PETIJAT kaut ko? Vai jus meginajat atrast lidzeklu kur varetu izarstet slimus bernus? Vai jus esat biologe vai kimitis vai kaut ko sapratat kimiskas savienojumos vai neirologijaa? Seit jums ir stats no REAL life, cilveks dalas ar pieredzi lai palidzetu citiem cilvekiem ar lidzigo problemu, saka to, kas parasti tiek slepts no sociumas lai jus ietu un pirktu medikamentus, kuri nemaz nepalidz, vai atdod bernus tadiem cilvekiem ka jus, maksa par to, un atdevas nekadas nav, jo jums ir tads priekstats un attieksme pret so diagnozi. Paskatiet videos socialos Video Sharing portalos un paklausiet tos cilvekus kuri BIJA autisti un IZARSTEJAS, vini tagad ir normali cilveki, un daziem ir ari gimenes! Kapec nevar vienkarsi izmeginat, un ja palidzes, tad palidzet to informaciju izplatit. Nekads “brinumputns” jus neesat, utopia jus esat. Un ja kaut ko “nevar” izarstet ka jus teicat, tad tas tikai tapec ka pagaidam vai nu neatrada lidzeklu ka to izdarit, vai atrada lidzeklu bet publicet to nav izdevigi medikamentu biznesu del. VISS ir iespajams. Visu labu!

 7. lūk,vismaz veltigi nav cilvēks ko tādu mācījies- tagad noder zināšanas praksē un super-ar panākumiem. ne vienmēr izglītība ir pa ”tukšo”

  • Izglītība nekad nav pa tukšo. Tā var domāt tikai neizglītotie un slinkie, lai attaisnotu savu neuzņēmību un bezdarbību.

Draugiem Facebook Twitter Google+