×
Mobilā versija
Brīdinājums +13°C
Jānis
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
3. augusts, 2014
Drukāt

Māte nezināšanas dēļ 14 gadus nesaņem ģimenes valsts pabalstu (2)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā (VSAA) vērsusies māte, kura pēc bērna audzināšanas 14 gadus attapusies, ka pastāv ģimenes valsts pabalsts.

Kā pastāstīja VSAA pārstāve Iveta Daine, aģentūra neveic uzskaiti par cilvēkiem, kuri laikus nepieprasa pabalstus, un arī nepēta, kādēļ viņi tā rīkojas, tomēr šādi gadījumi ir. Iemesli esot ļoti individuāli. Iepriekšminēto gadījumu viņa raksturo kā vienu no “kuriozākajiem” aģentūrā.

VSAA klientu apkalpošanas nodaļu pārstāvji stāsta, ka savulaik visbiežāk pabalsta pieprasīšanu nokavējušas māmiņas – viņas laikus nav iesniegušas pieprasījumu ģimenes valsts pabalstam. Tomēr jau kādu laiku šādu gadījumu nav bijis, jo VSAA lūdz iesniegumu pabalstam uzrakstīt, tiklīdz bērns ir piedzimis.

Patlaban likums nosaka, ka valsts sociālais pabalsts ir pieprasāms gada laikā no tiesību rašanās dienas, bet, ja šis termiņš ir pārsniegts, piemēram, persona nogaidījusi divus gadus, pirms pieprasījusi pabalstu, tad to izmaksā tikai par iepriekšējiem 12 mēnešiem, skaitot no pabalsta pieprasīšanas dienas.

Jau vēstīts, ka valdība ir atbalstījusi grozījumus Valsts sociālo pabalstu likumā, kas paredz noteikt, ka no 2016.gada 1.janvāra abi iepriekšminētie 12 mēnešu termiņi tiks samazināti līdz sešiem mēnešiem. Izmaiņas vēl jāpieņem Saeimā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Ir lietas, kuras tautai ir jāzin. Piem. par laikā neapmaksātu reķinu prasti runājot var ieslēgt “sčotčiku”, vai smalkāk izsakoties uzkrāt “soda procentus”. Un nav nekāda “es tak nezināju…” Jo raugi: “likuma nezināšana neatbrīvo no likuma izpildes”.
    Un ir lietas, par kurām lohi nav jāinformē. Piem. visādas atlaides.

  2. Latvijas vājprāts,tikko pieņem likumus,pēc nedēļas atceļ un pieņem citus vēl stulbākus par iepriekšējiem. Tautu muļķo un tik krāmē savās kabatās…kad vienreiz piebāzīs tie “gudrie onkuļi un tantes ” savas kabatas? Nekad,apetīte rodas ēdot…tauta pagaidīs.

Draugiem Facebook Twitter Google+