×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
5. augusts, 2013
Drukāt

Mātei piederējušas zemes izpirkšana

Foto - LETAFoto - LETA

Vai arī 1991. gadā reģistrētas zemnieku saimniecības zemi, kas piederējusi manai mammai (iesniegums rakstīts jau 1989. gadā), 2014. gadā vajadzēs izpirkt? 
Māra Saldus novadā

 

Zemkopības ministrijas Juridiskā departamenta direktora vietniece Valentīna Lukaševiča skaidro: ja zeme piešķirta jūsu mātei un saimniecība reģistrēta uz viņas vārda, vispirms jānoskaidro, uz kādiem nosacījumiem tā ir piešķirta – vai apsaimniekotie hektāri ir mantotā zeme (mantojusi mamma), vai arī tā piešķirta ar izpirkuma tiesībām (drīkstat mantot, ja ir izpirkta).

Jāzina arī tas, uz kā vārda zeme reģistrēta pašlaik – uz jūsu vai mātes vārda: īpašuma tiesības šajās lietās vienmēr ir ļoti nozīmīgs jautājums. Ne mazāk svarīgs arī pamatojums, kāpēc Valsts zemes dienesta Liepājas nodaļa ir atsūtījusi dokumentu par zemes izpirkšanu.

Zemkopības ministrijas speciālisti iesaka apkopot visus dokumentus, kas saistīti ar zemnieku saimniecības iegūšanu, izveidošanu, īpašuma tiesībām utt., un tad sazināties ar Valsts zemes dienesta Liepājas nodaļu vai doties uz konsultāciju pie jurista. Lai sniegtu konkrētu atbildi, vispirms jāiepazīstas ar visu jūsu rīcībā esošo dokumentāciju.

Arī Valsts zemes dienesta komunikācijas projektu vadītāja Arta Platace apstiprina, ka šajā gadījumā būtu nepieciešama vēl papildus informācija, tāpēc aicina mūsu lasītāju vērsties ar rakstisku iesniegumu Valsts zemes dienestā. Pēc tam speciālisti, ņemot vērā pievienotos dokumentus, veikšot rūpīgu situācijas analīzi un likumā noteiktajā kārtībā sniegšot atbildi. Valsts zemes dienesta adrese: 11. novembra krastmala 31, Rīga, LV-1050; elektroniskā pasta adrese: vzd@vzd.gov.lv

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+