×
Mobilā versija
+13.4°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
28. maijs, 2012
Drukāt

Matemātikas un fizikas eksāmenam var gatavoties, skatoties video

dators_roka3

Vietnē “macibuvideo.lv” bez maksas ir pieejama iepriekšējo gadu eksāmenu analīze matemātikā un fizikā video formātā. To, gatavoties eksāmeniem, katru dienu visā Latvijā jau šobrīd izmanto vairāki simti skolēnu, aģentūru LETA informēja vietnes pārstāvis Mārtiņš Kālis.

Vietnē “macibuvideo.lv” ir pieejami video skaidrojumi un analīze iepriekšējo gadu eksāmeniem. “Macibuvideo.lv” ir īsi video, kuros pēc iespējas vienkāršāk tiek izskaidrotas likumsakarības un uzdevumu risināšana. Jau vairāk nekā gadu skolēniem, skolotājiem, vecākiem un citiem interesentiem bez maksas ir pieejami gandrīz 200 mācību video matemātikā, fizikā un ķīmijā vidusskolai un vecākajām pamatskolas klasēm. Video krājums tiek regulāri papildināts, pamazām aptverot visu skolas mācību saturu fizikā, ķīmijā un matemātikā.

“Katrs savā skolā, mācot savu priekšmetu, nonācām pie vajadzības pēc resursa, kas ļauj būt vairākās vietās vienlaikus. Tā arī sākām veidot mācību video, kas jau ir ieguvuši popularitāti mūsu un citu skolēnu, kā arī skolotāju vidū. Tuvojoties matemātikas un fizikas 12.klases eksāmeniem šogad, esam priecīgi redzēt, ka “macibuvideo.lv” apmeklējums strauji pieaudzis. Pēdējās nedēļas laikā unikālo lietotāju skaits dienā ir dubultojies no 200 uz 400 un ir trīskāršojies arī laiks, kuru apmeklētāji vidēji pavada mūsu vietnē. Vēlamies, lai materiāli dotu labumu pēc iespējas vairāk cilvēkiem, tāpēc centīsimies tos saglabāt pieejamus bez maksas arī turpmāk,” stāsta idejas autors un matemātikas video veidotājs Kālis.

Savukārt Valsts izglītības satura centra Valsts pārbaudījumu sagatavošanas nodaļas vecākais referents Jānis Vilciņš norāda, ka “matemātikas materiāli “macibuvideo.lv” ir ļoti vērtīgs resurss skolēniem, kas veidots jauniešu auditorijai atbilstošā formātā. “Neredzamais skolotājs” ar lietotāju veido pozitīvu, lietišķu komunikāciju, kurā zinātniskums un pieejamība ir ideālās proporcijās. Materiāli par tēmām, kas skolas kursā ir jaunākas, piemēram, statistika, matemātiskie spriedumi, varētu noderēt arī skolotāju zināšanu pilnveidošanai. Personiski man metodiski vērtīgākie šķiet tie fragmenti, kuros ar piemēru palīdzību tiek skaidrota statistikas jēdzienu būtība”.

“Piedāvātais materiāls ir metodiski pārdomāts un matemātiski korekts. Pēc skolotāja izvēles daļu no tā (vai visu) sekmīgi var lietot, skolēniem apgūstot viņiem problēmas raisošās tēmas, vadoties gan pēc Dabaszinību un matemātikas centra, gan citām programmām,” piebilst Latvijas Universitātes asociētais profesors Jānis Mencis.

“Macibuvideo.lv” 2011.gadā izveidoja trīs programmas “Iespējamā misija” 2011. gada absolventi – Mārtiņš Kālis, Gatis Narvaišs un Kārlis Kravis. “Macibuvideo.lv” mērķis ir palīdzēt skolēniem izprast matemātikas un dabas sakarības, veidojot kvalitatīvu video un uzdevumu krājumu latviešu valodā skolas matemātikas, fizikas un ķīmijas saturam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+