×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
15. oktobris, 2013
Drukāt

Mātes dienā kopā ar “Latvijas Avīzi” un “Slaveno Jersikas orķestri”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

12. maijā, Mātes dienā, “Latvijas Avīze” un žurnāls “Mājas Viesis” dāvās saviem lasītājiem īpašu notikumu – vērienīgas Latvijas koncertturnejas noslēgumā vienīgo koncertu Rīgā, kinoteātrī “Splendid Palace”, sniegs brāļu Auzānu dibinātais “Slavenais Jersikas orķestris”.

 

Aizvadītajā gadā muzikālie brāļi Atis un Jānis Auzāni dibināja vēl nebijušu apvienību, kurā abu duetam piepulcēja pieredzējušus mūziķus – taustiņinstrumentālistu un dziedātāju Jāni Lemeži, trompetistu Kasparu Stankeviču, akordeonistu Jāni Ivanovu, ģitāristus Ēriku Upenieku un Alex Mercy, kontrabasistu Viktoru Veļičko un sitaminstrumentālistu Nauri Bartuseviču, kā arī trīs burvīgas dziedātājas no Daugavpils Oranžā kora – Anitu Levšu, Olgu Stupiņu un Intu Ļaksu – iznākums – kompakts un dzīvīgs orķestris, kam dots brāļu Auzānu dzimtās puses – Jersikas vārds.

Radās ne tikai jauna koncertprogramma, kurā no jauna atdzimušas latviešu 30.-60. gadu estrādes dziesmas, ugunīgas latgaliešu tautasdziesmu apdares, strauji Balkānu ritmi un aizkustinošas latviešu tautasdziesmu versijas, bet, kā izrādījies pēc pusgada koncertēšanas – arī kas vairāk par “vienas sezonas projektu”.

“Ja iepriekšējos gadus abi ar Ati esam meklējuši atbildi uz jautājumu, kādā virzienā gribam darboties, tad Jersikas orķestris ir atbilde uz to, kas esam un kas gribam būt,” uzsver viens no brāļiem, Jānis Auzāns.

Viņš piebilst – ja pirms gada abu brāļu dueta programmā “Rokasspiediena attālumā” pirmo vijoli spēlējuši solisti – abi brāļi, tad šoreiz starp orķestra dalībniekiem likta absolūta vienādības zīme. Jānis ir pārliecināts – tieši tā ir orķestra stiprākā lieta un viens no iemesliem, kādēļ Jersikas orķestris turpinās pastāvēt.

Tāpat kā līdz šim, arī jaunajā sastāvā, brāļi Auzāni ievēro svarīgāko pašu izvirzīto nosacījumu – kāpjot uz skatuves, mūzikai ir jābūt īstai un dzīvai, iztiekot bez fonogrammām un ierakstiem. Lai ievērotu šo nosacījumu, kopumā uz skatuves tiek spēlēti vairāk kā divdesmit dažādi mūzikas instrumenti, tostarp klavieres “Rīga”, kuras orķestris apņēmies vadāt līdzi uz visiem, kopumā piecdesmit Jersikas orķestra turnejas koncertiem.

Līdz šim pavasarim orķestris sniedzis jau 49 koncertus, muzikanti priecājas – ļoti veiksmīgus! Rutīnas sajūtas neesot, jo katrs nākamais koncerts atšķiroties no iepriekšējā. “Ja uz skatuves ir mūziķi un dziedātāji, no kuriem katrs ir personība, kas mīl to, ko dara, tas rada tādu enerģijas daudzumu un dažādību, ka par ieradumu vai pagurumu nevar būt ne runas,” vērtē Jānis.

Tiesa, aizvadītājā rudenī, kad koncerti noritēja paralēli šovam “Dziedošās ģimenes”, kurā brāļi Auzāni debitēja šova vadītāju lomās, slodze bijusi pamatīga. Tomēr atskatoties mūziķi tikai priecājas par pieredzēto – bija nedēļas, kad notika četri, pieci koncerti pēc kārtas, un pēc tam ģērbtuvē bijusi sajūta, ka jālūdz kādam palīdzēt piecelties. Tomēr skatītāji lutinājuši gan ar savu klātbūtni, gan ovācijām un atsauksmēm, tādēļ grūtības nejutuši.

Tie, kas redzējuši Slavenā Jersikas orķestra koncertu, piekritīs mūziķiem, kas teic – tas skan no sākuma līdz beigām kā viena elpa.

“Mūsu vēlēšanās ir – lai šis koncerts nav tikai notikums, kur tu vienkārši atnāc un klausies mūziku, bet drīzāk – rodi sajūtu. To sajūtu, ko vēlamies nodot saviem klausītājiem,” uzsver J. Auzāns. “To nevar iepriekš ierakstīt scenārijā, tādēļ teikšu atklāti – scenāriju nevienam no koncertiem nerakstām, nav iepriekš izdomātu tekstu – ļaujamies noskaņai.”

Brāļi Auzāni atzīst, sarīkot koncertu Rīgā – tam vajadzīgs daudz laika un īpaša pieeja organizācijā, tāpēc paši, iespējams, nebūtu to darījuši. “Fantastiski sakrita, ka “Latvijas Avīzei” ir jubilejas gads, savukārt – mums turnejas 50. Kā jokojam – jubilejas koncerts, un man ir prieks, ka mums izvērtusies tik jauka sadarbība, kuras iznākums ir šis koncerts. Ir liels gods būt uz skatuves “Latvijas Avīzes” jubilejā, Rīgā, kur neesam koncertējuši četrus gadus,” uzsver brāļi.

Koncerts būs arī īpaša dāvana Mātes dienā abu brāļu mammai, kura allaž bijusi viena no pirmajām brāļu dziesmu klausītājām un vērtētājām. “Mamma ir viens no retajiem cilvēkiem, kas dzird arī nepabeigtu materiālu un viņas vērtējums vienmēr trāpa desmitniekā,” saka Jānis.

“Slavenā Jersikas orķestra” koncertā Rīgā klausītāji saņems visu iepriekšējo turnejas koncertu muzikālo esenci.

“Gribu ticēt, ka viena no mūsu labākajām īpašībām ir tas, ka necenšamies nebūt tie, kas mēs neesam, palikt patiesi un vienkārši,” teic Jānis. “Ir sajūta, ka cilvēki to novērtē visās Latvijas pusēs – kā Latgalē, tā Kurzemē. Mūsu pārliecība – ja skatītājs tic tam, kas ir uz skatuves, viss ir kārtībā.”

Linda Rasa, “Latvijas Avīzes” galvenā redaktore: “Jebkurš “Latvijas Avīzes” abonents vai lasītājs biļetes uz “Slavenā Jersikas orķestra” koncertu 12. maijā, Rīgā, var nopirkt ar 50% atlaidi. Viss, kas jāizdara, pirms biļešu iegādes – “Latvijas Avīzē” vai žurnālā “Mājas Viesis” jāsameklē īpašais atlaides kods un tas jāuzrāda, iegādājoties biļetes “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās. Tas būs mūsu jubilejas gada sveiciens visām lasītājām skaistajos pavasara svētkos!”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+