×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.3°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
8. oktobris, 2016
Drukāt

Stāsts par vīru, kura dzimšanas dienas ielūgums kļuva par interneta sensāciju (2)

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

“Savu 95. dzimšanas dienu atzīmēšu 20. augustā plkst. 14.00.  Speciāli neviens netiek ielūgts, bet gaidīšu visus, sevišķi darbabiedrus! Mantas man nevajag, visa gana! Būs mūzika!!! Ja paņemsiet groziņus, ciemošanās līdz apnikšanai,” šādu neparastu aicinājumu uz jubilejas svinībām “Mājas Viesis” sastapa kādā saulainā dienā Baltinavas centrā, piespraustu  pie sludinājumu dēļa. Parakstījis Gabrāns Mateušs. Līdzās ogu iepirkumiem un cenām, sadzīves tehnikas piegādēm un citām lauku ļaudīm ne mazāk svarīgām lietām Mateuša ielūgums tik ļoti sildīja sirdi, ka uzreiz nebija divu domu – jābrauc.

 

Tomēr ļoti vēlējos dalīties priekā ar līdzcilvēkiem un neparasto aicinājumu šajā sociālo tīklu un interneta laikmetā nopublicējām “Facebook” un “Latvijas Avīzes” portālā “la.lv”. Desmitiem labas veselības, laimes un prieka vēlējumu ļaudis veltīja Mateuša kungam. “Zikeris, iists Ulmanlaiku puika! Daudz laimes un labu veseliibu!!!” (Andrejs), “Kas notiks pēc 5 gadiem? Jāierodas visam novadam! Lai laba veselība jubilāram!” (Inese), “Nu ar tādu krampi jādzīvo, 95 gadu vecumā vēlos tikai palustēties” (Ull), “Līksmu jubileju-veselību, spēku – un izdancini visas Baltinavas meitenes!” (Valerijs), “Byusi vasals, Mati!” (Voldis), “Daudz laimes jubilāram! Kolosāls uzaicinājums gaidītiem un negaidītiem ciemiņiem, protams, labā nozīmē! Lai mēs visi vēl varētu sasniegt 95 un pie pilnas saprašanas! Priekā!” (Skaidra), “Mateuša kungam stipru veselību un daudz labu cilvēku apkārt!!!” (Ilga). Un vēl un vēl. Vienā mirklī Mateušs kļuva par interneta sensāciju.

Īstajā svētku dienā “Mājas Viesim” neizdevās nokļūt pie jubilāra, taču uzzinājām priecīgu vēsti. Proti, tajā laikā ekspedīcijā Ziemeļlatgalē atradās Latvijas Folkloras krātuves (LFK) pārstāvji, kuri, uzzinot par svinībām, ieradās sirmo kungu apsveikt.

“Mateušs patiešām svinēja savus 95! Arī mēs tur bijām, pienu dzērām, medu ēdām,” liecina ieraksts “Facebook”. Pētniece Rita Treija vēlāk pastāstīja, ka jubilārs bijis ļoti priecīgs, pat dziesmas uzdziedājuši par godu saimniekam. Sveikšanā piedalījās arī Baltinavas domes priekšsēdētāja Lidija Siliņa. Viņa pastāstīja, ka jubilāru godināt ieradušies arī bijušie darba kolēģi no saimniecības “Baltinava”, kur Mateušs Gabrāns ilgus gadus strādājis par grāmatvedi. Tāpat viņu sveica folkloras kopas “Egle” dalībnieki no Vārkavas novada. Kopā ar jubilāru atcerējušies darba gadus, dažādus notikumus un viņš bijis ļoti priecīgs par kuplo ciemiņu pulku. Lidija Siliņa stāsta, ka Mateušs nav vienīgais ilgdzīvotājs novadā – jau 102 gadu vecumu sasniegusi Valentīna Ločmele.

***

Saulainā septembra dienā dodamies uz Baltinavu, lai satiktu Mateušu. Nesen izpļautajā Boncānu māju pagalmā nevienu neredz, tik pēc mirkļa ābeļu dārza paēnā pamanām salīkušu kungu. Mateušs darbojas pie bišu stropa. Pabeidzis iesākto un iepozējis fotogrāfam, sirmais kungs dodas uz māju. Iekšā vedina kundze Ilze, mudinot piesēst. Mateušs blakus istabā uz mirkli atlaižas atpūsties. – Noguris, – teic mazdēls Armands Gabrāns, kurš palīdz abiem mājas darbos. – Bez viņa sen jau būtu zālē ieauguši līdz jumtam, jo kaimiņu te vairs nav, blakusmājas tukšas, vienīgi viens zemnieks te vēl turas, – vēlāk saka Ilze.

Pēc īsa atelpas brīža Mateušs atgriežas mazajā virtuvītē, apsēžoties saules pusē. Jūtams, ka šī ir sirmā vīra visiemīļotākā vieta. Uz galda – dažas avīzes, piezīmju blociņš un baltas lapas. Mundru skatienu viņš gatavs uzklausīt ciemiņus. Ilze mudina jautājumus rakstīt uz lapiņas, tā būšot vieglāk sazināties, jo pēdējos gados Mateušs vairs lāgā nedzird. Tā arī daru. Bet jautājumus Mateušs lasa, pat brilles neizmantojot. Redze vēl esot laba. Viņš brīdi padomā un atbild. Īsi un kodolīgi. Par sevi, ģimeni, dzīvi.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Gods un slava Mateušam!
    Lai turas veselība un apkārt vienmēr labi cilvēki!

  2. sirsniigs ieluugums! Lai turas veseliiba!

Draugiem Facebook Twitter Google+