×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
3. decembris, 2015
Drukāt

Mati – enerģētiski sensori saskarsmei ar vidi. Labāk tos nēsāt garus, iesaka ezoteriķi (7)

Foto - FotoliaFoto - Fotolia

Mūsu ķermeņi evolūcijas gaitā attīstījušies atkarībā no apdzīvojamās teritorijas prasībām, dabas apstākļiem un cilvēka prasmēm (tas pats, starp citu, attiecas arī uz dzīvniekiem), un sasniegtais līmenis reizēm šķiet pat pārdabisks. Katrai ķermeņa daļai ir augsti jutīgi sensori, kuri kalpo vienam mērķim – lai organisms būtu drošībā. Mūsdienās, piemēram, garus matus var uzskatīt par greznību, bet tiem ir arī sava sakrālā nozīme.

Pētījums, kuru ASV speciālisti savulaik veica, lai vervēto kontinenta pamatiedzīvotājus dienestam Vjetnamā, ilgu laiku tika turēts slepenībā, bet nejaušības dēļ šī informācija noplūdusi un kļuvusi pieejama plašsaziņas līdzekļiem.

Indiāni atklājuši, ka garie mati, kuri tiem netraucēja ne medībās, ne kaujās, tiem kalpojuši par bīstamības noteikšanas sensoru un “nervu sistēmas turpinājumu”. Kad matus dienesta dēļ nogriezuši, viņi vairs nav spējuši tikt galā ar daudziem testiem, kuru veikšanai fiziskā sagatavotība bijusi pilnībā pieņemama.

Pētnieki pieļauj, ka indiāņu garie mati bija evolūcijas gaitā izvērtušies par sava veida “taustekļiem” vai antenām, kas pārvada milzīgu apjomu svarīgas informācijas uz galvas smadzenēm. Pētījumā apkopojumā ieteikts dienestā pieņemtajiem indiāņiem atļaut saglabāt matu dabīgo garumu.

Detalizētāki eksperimenti parādījuši, ka tieši vīriešiem mati izteiktāk kalpo par informācijas vadītāju, turklāt tie izstaro elektromagnētisku enerģiju apkārtējā vidē. Īsi apcirpti mati ievērojami apgrūtina šo kontaktu – tas kļūst vājāks.

Mūsdienu pētnieki neizslēdz, ka īsi apgriezti mati varētu būt viens no ekoloģisku katastrofu cēloņiem, amorfa un vienaldzīga dzīves skatījuma veicinātājiem, neapmierinātības un citu lielu psiholoģisku problēmu iemesls.

Par matiem atgādina arī bībeliskais stāsts par Samsonu un Dalilu. Ebreju mistiskā mācība kabala arī uzsver: Dalila apcirpa Samsona matus, izraugoties laiku, kad viņš guļ, lai neuzvaramais karotājs kļūtu vājš.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Lūdzu apgaismojiet . Ezotēriķi ir tādi paši šarlatāni kā astrologi , zīlnieki ?

 2. sevišķi jau nu aizkustinošas ir tās “kotletītes” pielipinātas pie gludās “oliņas”

 3. Par gariem matiem ir pavisam kas cits teikts Bībelē; sievietei kauns būt apcirptai , un ja viņu ka sodīja tad apcirpa matus īsus, lai redz apkaunotu…
  Sievietei gari mati ir tās skaistums, sievišķums, daile.. nevis nodrāzti kāļi galvas un domā , ka nu tik smuki.. pat vecās nemāk skaisti novecot nocērpas ka aitas , izmālējas.. vai ar to top labākas? vai labi kopta seja un matu sakārtojums ; dabīgums.. ak sievas , cik jokaina domāšana jums..

 4. Ļoti nevēlams raksts FRIEZIERIEM…

 5. Tikai nez kāpēc ir radies teiciens (par vīriešiem, it sevišķi jauniešiem):”Gari mati, īss prātiņš”.

  • Vēl saka- dumjie mati atstāj gudro galvu, ko nekādi nevar teikt par Albertu Einšteinu…

  • Šis teiciens radies PSRSā,kad zēniem mati nedrīkstēja sniegties līdz krekla apkaklei. Un lai kaut kā ar šo nevēlamo parādību cīnītos,izgudroja šādu teicienu.

Draugiem Facebook Twitter Google+