×
Mobilā versija
+12°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
18. augusts, 2014
Drukāt

Matīss: Latvijas ražotāji varētu apgādāt ASV armiju (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Pirmdien, 18. augustā, satiksmes ministrs Anrijs Matīss tikās ar Amerikas Savienoto Valstu Transporta virspavēlniecības (USTRANCOM) komandieri ģenerāli Paulu J.Selvu un piedāvājaa iepirkumus ASV armijas, kā arī citu struktūrvienību vajadzībām veikt Latvijā, informē ministrija.

Matīss apliecināja Latvijas vēlmi turpināt atbalstīt kravu pārvadājumus uz un no Afganistānas, īpašu uzmanību pievēršot kravu apjoma palielināšanai pārvadājumos no Afganistānas un piedāvājot izmantot speciālus kravu konsolidācijas punktus Latvijas ostās.

Ministrs arī pateicās ģenerālim par vizīti Latvijā tik drīz pēc stāšanās jaunajā amatā – šī gada maijā. Ģenerālis atzinīgi vērtē Latvijas līdzšinējo ieguldījumu kravu pārvadājumos uz Afganistānu un no tās, kā arī izteica interesi par sadarbības turpināšanu.

Tāpat ministrs piedāvāja iepirkumus ASV armijas, kā arī citu struktūrvienību vajadzībām veikt Latvijā, kas samazinātu piegāžu laiku un izmaksas. Vairāki Latvijas uzņēmumi, piemēram, Balticovo, Dobeles Dzirnavnieks u.c. jau ir sertificējušies atbilstoši ASV prasībām un iepriekš piegādājuši dzeramo ūdeni, sulas, miltus u.c. produktus.

Šobrīd ar Latvijas pārtikas precēm pamatā tiek apgādāts ASV un NATO militārais kontingents Afganistānā. Ņemot vērā veiksmīgo sadarbību, satiksmes ministrs rosināja ASV partnerus izvērtēt iespējas šādā veidā apgādāt arī Ziemeļrietumeiropas reģionā izvietoto ASV militāro personālu. Matīss uzsvēra, ka “iespēja ar pārtikas precēm apgādāt ASV militāro kontingentu arī Eiropā ne tikai veicinātu Latvijas pārtikas ražotāju un pārvadātāju mērķa tirgu diversifikāciju, bet arī vairotu Latvijas ieguldījumu Eiropas drošības infrastruktūras stiprināšanā un stratēģiskajā sadarbībā ar ASV”.

Tāpat ministrs akcentēja lidostas “Rīga” piedāvātās iespējas, kas pēc skrejceļa atjaunošanas un infrastruktūras modernizācijas darbiem spēj uzņemt praktiski jebkura izmēra gaisa kuģus, ko apliecina fakts, ka 12. jūnijā lidosta apkalpoja pasaulē lielāko lidmašīnu An-225 Mriya, kā arī regulāri tiek apkalpotas kravas lidmašīnas Boeing 747, kas kursē uz Afganistānu. Vizītes ietvaros ģenerālis Selva apmeklēja lidostu “Rīga”, kur tikās ar lidostas vadību, kā arī iepazinās ar kravu termināļa darbību.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. doma laba , bet vai ASV to ļaus , viņiem arī ir savi fermeri jāatbalsta

Draugiem Facebook Twitter Google+