×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
4. novembris, 2015
Drukāt

Matīss: Vācijas uzņēmējs būs “airBaltic” investors uz laiku (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Satiksmes ministrs Anrijs Matīss

Vācijas uzņēmējs Ralfs Dīters Montāgs-Girmess būs nacionālās aviokompānijas “airBaltic” investors uz laiku, šorīt telefonsarunā LNT rīta raidījumam sacīja satiksmes ministrs Anrijs Matīss (V).

Viņš skaidroja, ka valdība vakar 4,5 stundas analizēja visus šī investora piesaistes aspektus, runājot gan par drošību, gan par ekonomisko situāciju. Rezultātā izlemts, ka minētais Vācijas investors tiks piesaistīts uz laiku, lai īstenotu investīciju plānu un aviosabiedrības flotes maiņu.

Paralēli noritēs darbs pie stratēģiskā investora piesaistes. Ir dots uzdevums divu gadu laikā atrast stratēģisko investoru, pēc tam aviosabiedrībā ienāks stratēģiskais investors un tiks atpirktas lidsabiedrības daļas, ko iegūs finanšu investors. Vakar pēc valdības sēdes Matīss informēja, ka Vācijas uzņēmējs par 52 miljonu eiro ieguldījumu iegūs 20% “airBaltic” akciju.

Intervijā LTV rīta raidījumam Matīss paskaidroja, ka līgumā ar Vācijas investoru ir uzdots iestrādāt punktu, ka akcijas no Montāga-Girmesa “ir iespējams atpirkt kaut vai nākamajā dienā, ja atrodas stratēģiskais investors”.

Matīss skaidroja, ka līdz šim notikušas sarunas ar daudziem stratēģiskajiem “airBaltic” investoriem, bet galvenais šķērslis ir negatīvais aviosabiedrības pašu kapitāls – mīnus 75 miljoni eiro. Līdz ar vakardienas valdības lēmumu šī situācija tiks atrisināta, aviokompānija “būs pozitīva”, kļūs daudz pievilcīgāka un varēs aizņemties kredītiestādēs, paskaidroja ministrs.

Vaicāts, vai aviosabiedrība varētu iegādāties kaimiņvalstī Krievijā ražotus lidaparātus, Matīss teica, ka valdība par to nelemj un šāds jautājums jāuzdod pašai aviosabiedrība. Tomēr ministrs pauda viedokli, ka “Latvijā šīs lidmašīnas nekādā veidā neienāks”.

Kā ziņots, valdība atbalstīja “Prudentia” atrasto nacionālās aviokompānijas “airBaltic” finanšu investoru, Vācijas uzņēmēju Ralfu Dīteru Montāgu-Girmesu, kurš par 52 miljonu eiro ieguldījumu iegūs 20% “airBaltic” akciju Savukārt valsts aviosabiedrībā ieguldīs 80 miljonus eiro.

Iepriekš Matīss bija paudis viedokli, ka nacionālās drošības apsvērumu dēļ nebūtu vēlams izvēlēties šo konsultanta “Prudentia” atrasto “airBaltic” investoru.

Pašlaik plānots, ka “airBaltic” jaunas lidmašīnas iegādāsies no Kanādas lidmašīnu ražotāja “Bombardier”. 2012. gada decembrī “airBaltic” noslēdza sākotnējo pasūtījuma līgumu ar “Bombardier” par desmit “CSeries 300” lidmašīnu iegādi ar iespēju iegādāties vēl desmit lidmašīnas. Savukārt 2014. gada jūlijā “airBaltic” izziņoja vēl trīs lidmašīnu iegādi.

Intervijā LTV Matīss atzina, ka alternatīva vakardienas valdības lēmumam piesaistīt finanšu investoru Montāgu-Girmesu būtu atteikties no minētā kontrakta un lidot ar vecām lidmašīnām.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. LATVIJAS PELEKAIS PILSONITIS Atbildēt

    mīnus 75 miljoni eiro.- UN alga vacu aschkenazam -kazachokam ir adekvata minusiem ??

  2. UN beigas brauks ar kukuruznikiem !

Draugiem Facebook Twitter Google+