Foto – Shutterstock

Matu izkrišana pavasarī 0

Ziemā organisms nogurst, iztērē iepriekš uzkrātos vitamīnu krājumus. Par pavasara avitaminozi un saules gaismas trūkumu vispirms liecina ādas, nagu un matu izskats. Pavasarī šī galvas rota kļūst plānāka!

Reklāma
Reklāma
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
Atradusies pirms 13 gadiem pazudusi meitene, kura savulaik neatgriezās mājās no skolas 15
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 27
Lasīt citas ziņas

Ārsti uzskaita simtiem iemeslu, kāpēc izkrīt mati, un ne vienmēr to veicina slimības un vajadzīgs apmeklēt trihologu – matu speciālistu.

Mati reaģē uz ārējiem un iekšējiem faktoriem, un dermatoloģe Ilona Hartmane mierina, ka ik dienu cilvēks zaudē līdz pat 100 matu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ja izkrišana ir pastiprināta, galvenie iemesli ir vitamīnu un dzelzs trūkums, slikts zarnu trakta stāvoklis, hormonālie traucējumi, stress un mugurkaula problēmas kakla daļā.

Starpsezonu periodā, īpaši pavasarī, sarūk organisma aizsargspējas, jo uzturā lietojam nepietiekami daudz vitamīnu un ilgu laiku pavadām telpās. Mazkustīga dzīvesveida dēļ rodas skābekļa trūkums organismā. Savukārt, ja uzturā ir par maz gaļas, organisms nesaņem pietiekami daudz dzelzs. Sievietēm to samazina arī spēcīgas menstruācijas. Lai šo problēmu novērstu, organismam īslaicīgi palīdz atgūties pat nepelnīti aizmirstais hematogēns. Iespējams, ir jāpārskata ēdienkarte un, protams, biežāk jāuzturas svaigā gaisā.

Mati cieš, ja ir gremošanas traucējumi, jo organisms no šlakvielām atbrīvojas dažādos veidos. Ja tas nav izdarāms caur zarnu traktu, palīgā tiek ņemti tauku dziedzeri. No tā cieš matu folikuli un mainās matu izskats. Atkal liela nozīme ir ikdienas ēdienkartei, kas nepārslogo kuņģi, tajā pašā laikā radot sāta sajūtu, piemēram, auzu vai griķu putra un kliju pievienošana dažādiem ēdieniem.

Daudz pārmaiņu organismā un līdz ar to arī matos rada hormonu līdzsvara traucējumi, un te gan var palīdzēt tikai ārsta konsultācija. Savukārt stresa dēļ organisms nepieciešamajā daudzumā neizstrādā hormonus, kas rūpējas par matu augšanu un stāvokli.

Mūsdienās cilvēki aizvien biežāk sūdzas par mugurkaula kakla daļas osteohondrozi, kas rada asinsvadu bojājumus un apgrūtina asinsriti. Līdz ar to nepietiekama galvas ādas barošana izraisa matu izkrišanu.

Ir vēl daudz citu iemeslu, kuru dēļ izkrīt mati: antibiotiku vai urīndzenošu līdzekļu lietošana, hronisku slimību saasināšanās, nepareiza matu kopšana, pārmērīga matu slodze. Un arī šos iemeslus vieno barības vielu zaudēšana!

Reklāma
Reklāma

Lai papildinātu trūkstošās barības vielas, pirmkārt, nepieciešams sabalansēts uzturs. Produkti, kas bagāti ar A, B, C, E vitamīnu, selēnu, kalciju, dzelzi, silīciju, olbaltumvielām un omega taukskābēm. Uzturā vēlami rieksti, zivis, olīveļļa, sēnes, gaļa, dārzeņi, augļi, olas, piena produkti u.c. Otrkārt, vajadzīga ārīga barošana – speciāli matu kopšanas līdzekļi. Ir labi, ja to sastāvā ir E vitamīns, kas veicina matu stiprību, uzlabo to stāvokli un izskatu, baro galvas ādu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.