×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
10. septembris, 2013
Drukāt

Matu sukas. Kā izvēlēties?

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Kaut gan šķiet, ka gandrīz visas matu sukas ir vienādas, tā gluži nav. Tās atšķiras ne vien pēc izskata, bet arī materiāla, no kā ražotas, un funkcijas, kam paredzētas. 
Ko šoreiz vajag?

 

Ir dažādu veidu sukas: apaļas un pusapaļas, vienpusējas un divpusējas, sasukas veidošanai un matu izstiepšanai, kombinētas un masāžas. Tās var būt izgatavotas no dabīga materiāla – metāla, koka (ķirša, priedes, bukša), kaula vai kaučuka, vai arī no sintētiska materiāla (plastmasas, neilona, silikona, karbona, termoplastikas), ar dabiskiem (piemēram, mežacūkas), mākslīgiem vai kombinētiem sariem, ar retiem un gariem zariem vai smalkiem un blīvi novietotiem zariem.

– Izvēloties ķemmi vai suku, vēlams, lai tā atbilstu lietotāja matu biezumam, garumam un struktūrai, nebūtu par rupju vai asu. Nepareizas izvēles dēļ mati pat kļūst blāvi, trausli, nedzīvi un sāk izkrist, – brīdina profesionālās pilnveides un tālākizglītības iestādes “Profesionālā skaistuma skola” direktora vietniece Zane Melnace. – Matus ieteicams ķemmēt lēnām ar platzaru ķemmi. Šo procedūru vajadzētu veikt arī pirms gulētiešanas, ne tikai no rīta un dienas gaitā. Nevajadzētu to darīt tūlīt pēc mazgāšanas, jo tas veicina matu lūšanu un spurošanos.

Lai izmantotā ķemme nebojātu galvas rotu un ādu, katru reizi pēc lietošanas tā jāatbrīvo no izkritušajiem matiem un netīrumiem, kas uzkrājušies. Reizi mēnesī jāmazgā ar šampūnu vai jāizmērcē sodas ūdenī.

 

Apaļās

Tās ir universālas. Ar tām var pacelt matus, tā palielinot apjomu, izķemmēt vai izstiept. Cik efektīvi tas izdodas, atkarīgs no sukas materiāla.

Ja sukai ir metāla pamatne, tā vairāk piemērota, lai viegli paceltu saknes un izstieptu matus. Jārēķinās, ka no fēna tā sakarst ātrāk par citām.

Arī ar apaļu suku, kurai ir keramikas pamatne, iespējams viegli pacelt saknes un izstiept matus. Galvenā priekšrocība ir keramikas spēja labi izlīdzināt matus un neitralizēt statisko lādiņu.

Pirms dažiem gadiem dabīgo materiālu instrumentus uzskatīja par ļoti labiem. Izpētot, kā tie iespaido matus, ilgstoši lietojot, atklājās, ka dabiskie sari var šķelt matu galus un uzkrāt putekļus, kas nelabvēlīgi ietekmē matus. Tāpēc priekšrocības ir sukai, kurai dabiskie sari kombinēti ar plastmasas vai cita materiāla sariem. Pirmkārt, tā nesakarst tik ātri kā metāla, otrkārt, taisnojot rūpīgi izķemmē matus.

Sukas ar karbona vai citu pārklājumus ne tikai pilda šos uzdevumus, bet arī rūpējas par matu aizsardzību un veselību. Tās ir izturīgas, ilgi kalpo, var viegli izķemmēt matus, neelektrizējot tos un nešķeļot galus.

Lielāka diametra sukas vairāk piemērotas garu matu ķemmēšanai un izstiepšanai, mazāka – īsiem un veidošanai, žāvējot ar fēnu.

 

Masāžai

Šīs sukas masē galvas ādu un rūpīgi izķemmē matus. Speciālisti iesaka lietot divreiz dienā, no rīta un vakarā, un pirms mazgāšanas. Sukas mīkstie zobi uzmundrina ādu, stimulējot asinsriti un paātrinot asins cirkulāciju. Galvas āda atslābinās, skalps kļūst kustīgāks, mati aug ātrāk, kļūst stiprāki.

Taukainai ādai masāžas suka neder, jo tā aktivizē tauku dziedzeru darbību, un āda ātrāk kļūst taukaina.

Šīs sukas var būt ražotas no dažādiem materiāliem – plastmasas, koka vai citiem. Izvēloties sev piemērotāko, jāpievērš uzmanība, vai sukas zobi nav asi.

 

Kombinētās

Tās paredzētas apjoma veidošanai pie saknēm. Šo suku sauc arī par tuneļveida, jo tās stobrs ir tukšs, tāpēc gaiss var brīvi plūst. Viegli paceļ matu saknes, veidojot apjomu. Īsākie kombinētās sukas zobi paredzēti īsu matu sakņu pacelšanai, garākie – garu matu sakņu pacelšanai. Ja saknes paceļ, izmantojot garākos zobus, veidošana padodas vieglāk.

Ir arī vienpusējas sukas ar šādu funkciju. Tās nav sliktākas, bet nav tik universālas. Mājas apstākļos saknes ir vieglāk pacelt ar šādu suku, jo nav riska savelt matus.

Kombinēto suku parasti ražo no plastmasas, ir ar dažāda veida aizsargslāņiem.

{gallery id=”2137″}

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+