×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.9°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
1. marts, 2014
Drukāt

Matvijenko: Krievija gatava ievest karaspēku Krimā (9)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Russia's President Vladimir Putin (C) gestures before a State Council meeting in the Grand Kremlin Palace in Moscow, on May 31, 2013, with Russian parliament's lower house, the State Duma, speaker Sergei Naryshkin (R) and the upper house, Federation Council, speaker Valentina Matviyenko (L) attending. AFP PHOTO/ POOL / YURI KADOBNOV

Krievijas parlamenta augšpalātas spīkere Valentīna Matvijenko (attēlā ar Putinu) sestdien, 1.martā, paziņoja, ka parlamentā tiek pieļauta iespēja ievest Krimā ierobežotu Krievijas karaspēka kontingentu, lai garantētu Krievijas Melnās flotes un tur esošo krievu drošību.

“Iespējams, šajā situācijā, vadoties pēc Krimas valdības lūguma, pat jāieved ierobežots mūsu spēku kontingents, lai garantētu Melnās flotes un Krimas teritorijā dzīvojošo Krievijas pilsoņu drošību. Lēmums, protams, jāpieņem mūsu valsts prezidentam, virspavēlniekam. Taču šodien, ņemot vērā situāciju, nevar izslēgt pat šādu variantu. Mums ir jāaizsargā cilvēki,” paziņoja Matvijenko.

Pirms tam Krievijas Valsts domes spīkers Sergejs Nariškins pavēstīja, ka dome vērsusies pie prezidenta Vladimira Putina ar lūgumu spert soļus situācijas stabilizēšanai Krimā, paziņojis.

“Valsts domes padome deputātu vārdā pieņēmusi aicinājumu Krievijas Federācijas prezidentam, kurā deputāti lūdz prezidentu spert soļus situācijas stabilizēšanai Krimā un izmantot visas esošās iespējas Krimas iedzīvotāju aizsardzībai pret patvaļu un vardarbību,” žurnālistiem paziņoja Nariškins.

LETA jau ziņoja, ka Krimas premjerministrs Sergejs Aksenovs sestdienas rītā lūdza Krievijas palīdzību, jo Ukrainas centrālā vara no amatiem atlaidusi Krimas milicijas vadību, taču jaunos priekšniekus Sevastopole neatzīst.

Krievija solīja “neatstāt bez uzmanības” Krimas jaunā premjera aicinājumu palīdzēt nodrošināt mieru un kārtību Krimas teritorijā.

Naktī uz sestdienu Krimā tika arī paziņots par izformētās milicijas specvienības “Berkut” darbības atjaunošanu.

Vēlāk sestdien Aksenovs atzina, ka pussalas svarīgāko objektu apsardzē iesaistīti Krievijas Melnās jūras flotes karavīri.

“Visi dienesti – Drošības dienests, Iekšlietu ministrija, prokuratūra – strādā ierastajā kārtībā. Visa situācija autonomijā tiek kontrolēta,” paziņoja Aksenovs.

“Nokārtota sadarbība ar Melnās jūras floti par svarīgo objektu apsardzi autonomijā. Strādā kopīgas grupas. Es esmu pārliecināts, ka viņi spēs izpildīt uzdevumus sabiedriskās kārtības aizsardzībai,” paziņoja Aksenovs.

Ukrainas aizsardzības ministra pienākumu izpildītājs Igors Teņjuhs sestdien paziņoja, ka Krievija savus bruņotos spēkus Krimā palielinājusi par 6000 karavīru, kas ir rupjš ar Krieviju noslēgto līgumu pārkāpums.

“Šajā lakā Krievijas Federācija veikusi savu spēku palielināšanu par 6000 cilvēku, kas ir rupjš pārkāpums. Tāpat uz Krimas Autonomo republiku pārdislocēti 30 bruņutransportieri,” valdības sēdē paziņoja Teņjuhs.

Pēc viņa teiktā, krievu karavīri Krimā bloķē administratīvās ēkas un armijas daļas, kas arī ir rupjš līgumu un Budapeštas memorandu pārkāpums.

Kā ziņots, ar automātiem bruņoti armijas formas tērpti cilvēki sestdienas rītā ieņēmuši visas ielas ap ministru kabinetu un parlamentu Krimas pilsētā Simferopolē.

Bruņotajiem cilvēkiem formas tērpi ir bez atpazīšanas zīmēm, sejas segtas maskām. Viņi pilnībā kontrolē ielas ap ministru kabinetu un parlamentu. Parlamenta priekšā izveidotas divas aizsardzības pozīcijas ar ložmetējiem.

Tajā pat laikā militārpersonas netraucē iedzīvotāju transporta kustībai. Krimas tiesībsargājošo iestāžu darbinieki Simferopolē nav redzami, izņemot autoinspektorus.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Ja iedzivotaju sastavs ir vairak ka 1/2 cittautiesu tad cik objectivi ir to turet (ieklaut) valsts sastava? Piemeram Latgale, 90% ir cittautiesu, tur Latviesu valodu nedzirdet un neredzet ka savas ausis. Cik objektivi ir sos Latgalus saukt par Latviesiem? Protams, seit situacija ir atskiriga ar to ka Latgali grib but dala no Latvijas teritorija un ttt. Ja Krimas iedzovotaji velas un identifice sevi ka Krievijas pilsonus tad kadel gan so teritoriju miermiliga gaisotne neatdot Krievijai, vel jo vairak ta ir bijusi Krievijas teritorija vesturiski pat pirms PSRS laikiem.

 2. Problema ir taja ka Krima savu laiku piedereja Krievijai un tikai pec Hrucova kludas padomju laikos ta tika “uzdavinata” Ukrainai, jo neparedzeja to ka PSRS sabruks un Ukraina so pussalu officiali ieklaus sava teritorija. Bet nemot vera demokratiju uz ko Ukraina tik loti tiecas, viniem butu jaatblasta referendums par Krimas atdalisanos no Ukrainas, ja jau to tik loti velas Krimas iedzivotaji. Kur ir problema? Gribat Krimu? Nemiet to ar visiem krievu iedzivotajiem! Ari UK bus referendums par Skotijas nodalisanu no UK un neviena te neklaiga par to ka kads kaut ko okupe. Nezinu vai Krievu pozicijas ir atbalstamas saja situacija, bet tas ir skaidrs ka ari Ukraina nav sveta un nav isti objektiva lai risinatu problemu. Ari siem ir savas intereses. Ukraini sobrid izmanto ES atbalstu un butiba infomacija par Ukrainu ir diezgan nepreciza Rietumos. Ari rietumu mediju nodarbojos ar propogandu un ta isti niedzilinas nianses, kas diezgan maina butibu.

 3. Putins laikam neapzinās, ka viņa rīcība var beigties ar atomkaru, kurā arī viņa valsts var tikt noslaucīta no zemes virsas ar visām viņa interesēm, kurām tad nebūs nekādas jēgas.

 4. Prezidents Reigans savā laikā PSRS nodēvēja par ļaunuma impēriju. Šo apzīmējumu pilnīgi pamatoti var lietot attiecībā uz PSRS palieku – Krieviju.

 5. Ukrainas karaspēkam vajag izdarīt vismaz vienu šāvienu. Latvijas karavīri 1940. g. neizšāva , tāpēc tagad krievfašisti apgalvo ,ka okupācija nav notikusi.

 6. VVF precīzi prognozēja notikumu attīstību.
  Krievija patiešām šķiet lielākais pasaules ļaunums

 7. Aizsargāt citas valsts teritorijā esošus savas valsts pilsoņus ievedot karaspēku – nozīmē aizsargāt savus pilsoņus citā valstī kur tie neakceptē valsts varu un iekārtu kurā dzīvo, tātad tas nozīmē – VIŅI VISI KOPĀ AR CIVIELIM OKUPĒ CITU VALSTI. Šajā gadījumā Ukrainu.

 8. Derības, ka Ukrainai Krima zaudēta noslēdzu pirms trīs dienām! Līdz apstiprinājumam nevajadzēs gaidīt pat mēnesi!

 9. Nu ko, tagad Ukrainas valdībai ir jālūdz NATO un ASV palīdzība Ukrainas valsts aizsardzībai pret
  ārvalsts intervenci. Redzēs, kuram stiprāki nervi.

Draugiem Facebook Twitter Google+