×
Mobilā versija
+11.0°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
14. oktobris, 2012
Drukāt

Mauritānijas armija nejauši sašauj valsts prezidentu

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Mauritānijas armija sestdien, 13.oktobrī, nejauši atklājusi uguni uz valsts prezidenta Muhameda Uld Abdelaziza konvoju, viegli ievainojot pašu valsts galvu.

Kaut arī amatpersonas un drošības dienesti uzstāj, ka prezidents guvis vieglu ievainojumu un dzīvībai briesmas nedraud, avoti ziņo, ka Abdelazizu plānots pārvest ārstēšanai Parīzē.

Pēc sašaušanas Abdelazizs nogādāts militārā slimnīcā valsts galvaspilsētā Nuakšotā un ap slimnīcu ieviesti stingri drošības pasākumi.

Slimnīcā prezidentam veikta operācija lodes izņemšanai, taču viņu svētdien plānots pārvests uz Franciju tālākai ārstēšanai specializētā slimnīcā, pavēstīja avoti drošības dienestos.

Informācijas avots neprecizēja, tieši kurā ķermeņa daļā Abdelazizs savainots, piezīmējot, ka „viņa dzīvībai briesmas nedraud, vitālie orgāni nav skarti”.

Mauritānijas mediji ziņoja, ka Abdelazizam trāpīts rokā vai vēderā.

Sākotnēji vietējie žurnālisti ziņoja, ka prezidents izdzīvojis atentāta mēģinājumā vai pārdzīvojis islāmistu sarīkotu apšaudi, taču Mauritānijas valdība paziņojusi, ka prezidenta konvoju nejauši apšaudījusi armija.

“Notika nejauša prezidenta konvoja apšaude. Armijas vienība neatpazina prezidenta konvoju,” uzrunā nacionālajā televīzijā pavēstīja Mauritānijas komunikāciju ministrs Hamdi Uld Mahdžubs.

“Mauritānijas iedzīvotāji var būt mierīgi, prezidentam klājas labi. Viņš ir viegli ievainots un, ierodoties slimnīcā, pats izkāpa no automašīnas,” sacīja ministrs.

Simtiem cilvēku sapulcējušies pie slimnīcas, gaidot ziņas par prezidenta stāvokli, vēsta BBC korespondents Nuakšotā.

Abdelazizs pie varas nonāca militārā apvērsumā 2008.gadā. Gadu vēlāk viņš uzvarēja prezidenta vēlēšanās, kas rīkotas saskaņā ar vienošanos ar apvērsuma pretiniekiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+