×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
3. decembris, 2013
Drukāt

“Maxima” akcionārs atvainojas par nespēju novērst traģēdiju; mainīs stratēģiju (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Veikalu tīkla "Maxima" īpašnieka - holdinga "Vilniaus prekyba" - akcionārs Igns Staškevičs preses konferences laikā viesnīcā "Tallink ".

Mazumtirdzniecības tīkla “Maxima” un virkni citu uzņēmumu pārvaldošās Lietuvas holdingkompānijas “Vilniaus prekyba” akcionārs Igns Staškevičs otrdien atvainojies, ka “Maxima” komanda nav spējusi novērst Zolitūdes traģēdiju, kā arī paziņojis par plāniem mainīt kompānijas stratēģiju Latvijā.

“Es atvainojos, ka kompānija nedarīja visu iespējamo, lai novērstu briesmīgo mājas sabrukšanu. Man ļoti žēl, ka “Maxima” komanda nespēja izglābt mūsu darbiniekus un pircējus, un žēl, ka gāja bojā glābēji,” žurnālistiem otrdien teica  Staškevičs.

Viņš stāstīja, ka nākamās dienas pēc traģēdijas Zolitūdē “Maxima” grupas vadošie cilvēki Rīgas un Viļņas uzņēmumos pavadīja, organizējot atbalstu nelaimē cietušajiem. Taču patlaban ir redzams, ka “Maxima” grupa pēc traģēdijas nespēja pareizi tikt galā ar situāciju, līdz ar to patlaban saņem kritiku par pieļautajām kļūdām, kam pamatā ir traģēdijas iznākums Zolitūdē. “Es gribētu no sirds atvainoties par nepareizo rīcību, maldinošo komunikāciju un aizvainojošajiem izteikumiem no “Maxima” pārstāvjiem pagājušajā nedēļā,” sacīja Staškevičs.

Staškevičs atgādināja, ka patlaban “Maxima” tiek veikta arī iekšējā izmeklēšana, lai noskaidrotu traģēdijas iemeslus, tāpat uzņēmums turpina sadarboties ar ekspertiem un valsts institūcijām, lai noskaidrotu patiesos jumta sabrukšanas iemeslus. Pēc viņa teiktā, “Maxima” grupa uzņemas atbildību par Zolitūdes traģēdijā notikušo neatkarīgi no atbildīgo institūciju ekspertīzes rezultātiem par traģēdijas iemesliem.

Viņš pastāstīja, ka no “Maxima” puses arī turpmāk cietušajiem tiks nodrošināts nepieciešamais materiālais un morālais atbalsts, kā arī uzņēmuma vadība koordinēs visu vajadzīgo komunikāciju ar atbildīgajām institūcijām un informācijas sniegšanu sabiedrībai.

“Šis ir ļoti grūts laiks cilvēkiem Latvijā. Diemžēl “Maxima” ir ievērojami līdzatbildīga, tāpēc mēs paliksim šeit, lai palīdzētu traģēdijā cietušajiem. Mēs darīsim visu, lai garantētu mūsu tirdzniecības telpu drošību un uzlabotu darbinieku apstākļus,” sacīja Staškevičs, piebilstot, ka, viņaprāt, atskanot trauksmes signālam, vispirms nepieciešams evakuēt cilvēkus un tikai pēc tam meklēt trauksmes cēloņus. Pēc viņa teiktā signalizācijas brīdinājumus nedrīkt ignorēt un jebkurā gadījumā ir nekavējoties jāevakuējas.

Pēc viņa teiktā, Zolitūdes traģēdija ir “Maxima” grupas lielākā krīze vēsturē. Viņš arī sacīja, ka saprot sabiedrības sašutumu pret “Maxima” veikaliem, jo pircējiem pēc traģēdijas ir emocionāls stress, līdz ar to šādu rīcību “Maxima” vadība akceptē kā kritiku pret kompāniju.

Staškevičs arī norādīja, ka uzņēmums neplāno mainīt “Maxima” zīmolu, jo pircēju, neatkarīgi no zīmola maiņas, vēl daudzus gadus atcerēsies kompānijas iepriekšējo zīmolu. Līdz ar to “Maxima” plāno saglabāt esošo zīmolu, taču paredzēts mainīt attieksmi pret darbiniekiem, izrādīt lielāku pretimnākšanu un sapratni. Plānots pārskatīt darba vides apstākļus un darbinieku atalgojumu.

Mazumtirgotājs gan pēc notikušās traģēdijas grasās mainīt stratēģiju Latvijā –  atteiksies no līdzšinējās prakses, kas paredz ātru un strauju izaugsmi. Līdz ar to šogad un nākamajā gadā jauni veikali Latvijā netiks atvērti.

Jau ziņots, ka Rīgā, Zolitūdē veikalā “Maxima” 21.novembra vakarā iebruka jumts. Katastrofā bojā gāja 54 cilvēki, tostarp trīs glābēji. Policijas pirmā versija par traģēdiju ir saistīta ar objekta projektēšanas un uzraudzības iespējamiem pārkāpumiem. Otrā versija – ar šī būvobjekta pirmās kārtas būvi, bet trešā versija saistīta ar otrās kārtas būves elementiem, kad jumta segums tika papildināts ar dažādiem materiāliem. Turpinās izmeklēšana, un 27.novembrī tika veiktas kratīšanas septiņās vietās.

Tirdzniecības kompleksu, kurā atradās “Maxima”, attīstījis uzņēmums “Homburg”, būvējusi – būvkompānija “Re& Re”, bet ēku projektējusi arhitektu firma “Kubs”. Veikala ēka Zolitūdē, Priedaines un Anniņmuižas ielu krustojumā, pabeigta 2011.gada nogalē.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kam Tava atvainošanās atdos dzīvību??? Vismaz ar godu aizvācieties no Latvijas!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+