Ekonomika
Bizness

“Maxima” ceļ darbinieku algas par vidēji 7%3


Foto – LETA
Foto – LETA
Ilustratīvs attēls. Pārdevējas lielveikalā.

Mazumtirdzniecības veikalu tīkla SIA “Maxima Latvija” darbinieku izaugsmes un labklājības celšanā ieguldīs vairāk nekā astoņus miljonus eiro, aģentūru LETA informēja kompānijā.

“Mēs augstu vērtējam “Maxima Latvija” darbiniekus. (..) Tāpēc kā vienu no prioritātēm šogad esam izvirzījuši šo darbinieku izaugsmes un labklājības celšanu, novirzot līdzekļus tādos virzienos kā darba vides uzlabošana, darbinieku kvalifikācijas celšana, atalgojuma līmeņa palielināšana, kā arī dažādu darbiniekiem noderīgu iniciatīvu attīstība,” pastāstīja “Maxima Latvija” personāla vadības departamenta direktors Raitis Apinis.

Kompānijā arī atzīmēja, ka atkarībā no amata pozīcijas un darba specifikas šogad vidēji par 7% palielināts atalgojums gandrīz 4000 tirdzniecības jomas darbiniekiem, ieguldot vairāk nekā 3,2 miljonus eiro. Tāpat rekonstruējot esošos veikalus un atverot jaunus, aptuveni pieci miljoni novirzīti darbinieku darba vides pilnveidošanai.

Savukārt darbinieku izaugsmē un kompetenču attīstībā plānots ieguldīt vairāk nekā 300 000 eiro, fokusējoties uz klientu apkalpošanu, darba drošības jautājumiem, kā arī profesionālo izaugsmi.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka “Maxima Latvija” apgrozījums 2016.gadā bija 694 miljoni eiro, kas ir par 0,7% vairāk nekā 2015.gadā, bet kompānijas peļņa samazinājās par 37,5% un bija 11,98 miljoni eiro.

“Maxima Latvija” reģistrēta 2000.gada 29.novembrī. Kompānijas pamatkapitāls ir 4,91 miljons eiro. “Maxima Latvija” pilnībā pieder Nīderlandē reģistrētajai kompānijai “Lincoln Land Erste B.V”, liecina “Firmas.lv” informācija. Patlaban “Maxima” veikalu tīklu veido triju formātu 154 veikali – 126 “Maxima X”, 24 “Maxima XX” un četri “Maxima XXX” veikali -, kas atrodas 46 apdzīvotās vietās Latvijā.

LA.lv