Ekonomika
Bizness

“Maxima Grupe” izdodas piesaistīt vairāk nekā 60 investorus1

Arhīva foto. “Maxima Latvija” loģistikas centrs.

Veikalu tīkla “Maxima Latvija” mātes uzņēmums “Maxima Grupe” ir veicis veiksmīgu obligāciju emisiju 300 miljonu eiro apmērā, portālu “LA.lv” informēja “Maxima Latvija” pārstāvji.

Pieprasījumam pārsniedzot piedāvājumu, obligācijas iegādājušies vairāk nekā 60 investori no kopumā 14 valstīm. Trešdaļa investoru ir no Baltijas un Skandināvijas reģiona, bet pārējie no citām Eiropas valstīm. Obligāciju dzēšanas termiņš ir pieci gadi.

“Maxima Grupe” valdes priekšsēdētājs un izpilddirektors Daļus Misjūns norādīja, ka pārrunās ar potenciālajiem investoriem, kas norisinājās pagājušajā nedēļā, uzņēmums novēroja lielu interesi un pozitīvus signālus no tirgus dalībniekiem. Tas iedrošinājis kompāniju nekavējoties veikt pirmo obligāciju piedāvājumu.

Piedāvājuma veiksmīgā realizācija ir vēsturisks solis uzņēmumam “Maxima Grupe”, kas tādējādi ir iegājis starptautiskajā kapitāla tirgū.

Tas ir pierādījums, ka uzņēmums ir sasniedzis briedumu, kas mums ļāvis iegūt starptautisko investoru uzticību un izmantot tos pašus finanšu instrumentus, ko izmanto lielie Eiropas mazumtirgotāji, uzsvēra Misjūns.

Gada fiksētā procentu likme būs 3,25%, un obligācijas emitētas ar 3,5% ienesīgumu. Obligāciju nodošana notiks 2018. gada 13. septembrī. Pēc šīs pārdošanas obligācijas paredzēts kotēt “Euronext” fondu biržā Dublinā un “Nasdaq” fondu biržā Viļņā.

“SEB Bankas” padomes loceklis un korporatīvo klientu nodaļas vadītājs Viļus Juziks atzīmēja, ka “Maxima Grupe” ir pirmais privātais uzņēmums Lietuvā, kas šogad ir iegājis starptautiskajā kapitāla tirgū un veiksmīgi izvietojis līdz šim lielāko privātās kompānijas obligāciju emisiju Baltijas valstīs.

Šādi uzņēmums ir parādījis spēju piesaistīt rekordlielu finanšu apjomu no institucionālajiem investoriem gan vietējā, gan starptautiskajā tirgū.

Šāds “Maxima Grupe” solis palielina uzņēmuma caurskatāmību, apliecina starptautisku atpazīstamību, kā arī apstiprina to, ka investori labvēlīgi vērtē grupas finanšu perspektīvas un attīstības plānus.

“Mēs uzskatām, ka Lietuvā ir vēl vairāki uzņēmumi, kas varētu izmanto šo piemēru un dažādot savus finanšu avotus,” teica Juziks.

Šī gada jūlijā starptautiskā reitingu aģentūra “Standard & Poor’s” uzņēmumam “Maxima Grupe” piešķīra BB+ kredītreitingu ar stabilu nākotnes vērtējumu.

“Maxima Grupe” ir pirmais privātais uzņēmumu Baltijā un viens no retajiem mazumtirgotājiem Centrāleiropas un Austrumeiropas reģionā, kas ir saņēmis starptautisku kredītreitingu. Šis kredītreitings ir augstākais starp līdzīga izmēra Eiropas mazumtirdzniecības uzņēmumiem (ar apgrozījumu līdz 4 miljardiem eiro gadā).

“Maxima Grupe” par obligāciju programmas realizētājiem izraudzījās trīs bankas: “BNP Paribas”, “Deutsche Bank” un “SEB Bankas”.

“Maxima Grupe” juridiskie konsultanti bija “Clifford Chance LLP”, kas bija vadošais “Maxima Grupe” juridiskais konsultants, un “TGS Baltic”, kas konsultēja “Maxima Grupe” par Lietuvas likumdošanu. Banku juridiskie konsultanti bija “Linklaters LLP” and “Ellex Valiūnas”.

SIA “Maxima Latvija” ir daļa no holdingkompānijas “Maxima Grupe”, kas ir lielākais mazumtirdzniecības tīkls un darba devējs Baltijas valstīs ar vairāk nekā 30 000 darbinieku piecās valstīs (Lietuvā, Latvijā, Igaunijā, Polijā un Bulgārijā).

“Maxima Latvija” ir pārtikas produktu mazumtirdzniecības tīkls ar 158 veikaliem Latvijā, no kuriem 127 ir X formāta veikali, 24 – XX formāta un pieci – XXX formāta veikali, kā arī divi ir “Maxima Express” veikali.

Šogad “Maxima” kļuvusi arī par elektromobilitātes līderi Ziemeļeiropā – kompānija ieviesusi ar litija jona akumulatoriem darbināmus krāvējus, kas vienkāršos darbinieku ikdienas darbu un padarīs to krietni ērtāku, bet pati tehnoloģija ir videi draudzīga.

Uzņēmuma veikalos strādā aptuveni 7500 profesionāļi, kompānijai ir divi loģistikas centri un interneta pārtikas preču veikals “barbora.lv”.

“Maxima” veikalos Latvijā tiek piedāvāti līdz pat 60 000 produktu. “Maxima” veikali paplašina vietējo produktu piedāvājumus un izmanto piegādes no lauksaimniekiem, audzētājiem, vidējiem un mazajiem uzņēmumiem, kā arī meistariem, kuri atrodas tuvu klientu dzīvesvietām.

Saistītie raksti

“Maxima Grupe” pieder mazumtirdzniecības veikalu tīkli “Maxima” (Baltijas valstīs), “Stokrotka” un “Aldik” (Polijā), “T-Market” (Bulgārijā) un pārtikas e-tirdzniecības platforma “Barbora”, kas darbojas Lietuvā un Latvijā.

“Maxima Grupe” pieder holdingam “Vilniaus Prekyba”, kas ir viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem Baltijas valstīs un Centrālās un Austrumeiropas reģionā.

LA.lv