×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
1. decembris, 2013
Drukāt

“Maxima” īpašnieks izveidojis krīzes vadības grupu

Foto-LETAFoto-LETA

Uzraksts "Maxima Latvija" uzņēmuma birojā "Abras" Ķekavas pagastā.

“Maxima” īpašnieks – holdings “Vilniaus prekyba” – 30.novembrī ir izveidojis krīzes vadības grupu, informēja “Maxima Latvija” komunikācijas vadītājs Jānis Beseris. Krīzes grupu vadīs uzņēmuma “Vilniaus prekyba” valdes loceklis Igns Staškevičs.

Kā skaidroja Beseris, izveidotā grupa koordinēs palīdzības sniegšanu Zolitūdes traģēdijā cietušajiem, saziņu ar iesaistītajām valsts institūcijām, kā arī informācijas sniegšanu sabiedrībai.

Kā ziņots, “Vilniaus prekyba” valdes priekšsēdētāja Jolanta Bivainīte ļoti nožēlojot savus iepriekš paustos izteikumus par traģēdiju Rīgā, saucot tos par neētiskiem un neprofesionāliem.

“Saprotamu iemeslu dēļ tas ir radījis šoka vilni Latvijā un vēl vairāk saasinājis atmosfēru šajā sēru laikā. Es vēlreiz no sirds atvainojos,” izteicās Bivainīte.

Lai gan notikušais sīki aprakstīts daudzos Lietuvas medijos, iepriekš viņa tika izteikusi neizpratni, ko “Maxima” notikušajā darījusi nepareizi. “Iztēlojieties – iedarbojas ugunsdrošības signalizācija. Ko jūs darāt? Vispirms meklējat, kur izcēlies ugunsgrēks. Ja cilvēki būtu gājuši bojā ugunsgrēkā, nezinu, ko jūs tagad runātu. Bet cilvēki taču gāja bojā ne tādēļ. (..) Vai var izziņot evakuāciju, ja ugunsgrēka nav, vienkārši sabojājusies signalizācija?” spriedusi “Vilniaus prekyba” vadītāja. “Vai, iedarbojoties signalizācijai, jāskrien prom? Un kas tad pārbaudīs [signalizācijas iedarbošanās iemeslu]? Gaidīsim, kamēr viss sadegs?”

“Vai šī traģēdija ir saistīta ar “Maxima”? Vai tad “Maxima” ir vainīga cilvēku bojāejā?” vaicājusi Bivainīte, piebilstot, ka tirdzniecības tīkls visu esot izdarījis labi un pat uzņēmies atbildību, kas pārsniedz tā iespējas. “Kā jūs varat apgalvot, ka nebija evakuācijas? (..) Pēc nelaimes notika evakuācija, visi apsardzes darbinieki glāba cilvēkus,” viņas iepriekš teikto intervijā ziņu aģentūrai BNS citē “Lrytas.lt”.

Jau ziņots, “Maxima Latvija” vadītājs Gintars Jasinsks 28.novembra vakarā atbrīvots no amata, pateicoties saviem izteikumiem preses konferencē, kurā viņš paziņoja, ka Zolitūdes traģēdijas sakarā jūtoties “atbildīgs, bet ne vainīgs”, vēsta portāls “Lrytas.lt”.

“Ar akcionāru lēmumu no amata tiek atbrīvots “Maxima Latvija” valdes priekšsēdētājs Gintars Jasinsks par nepieņemami paustu viedokli šajā Latvijas tautai sāpīgajā un sarežģītajā laikā,” paziņojumā presei norāda “Maxima Group” direktors Mindaugs Bagdonavičs. Plašāku informāciju kompānija solījusi sniegt tuvāko dienu laikā.

Iepriekš Jasinsks izteicās, ka viņa vārdi izraisījuši skandālu, jo Latvijas žurnālisti viņu nepareizi sapratuši – viņš gribējis sacīt, ka kompānijas darbinieki jūt morālu atbildību par notikušo, bet nejūtas šīs nelaimes tiešie vaininieki.

Jau ziņots, ka Jasinsks uz jautājumu, vai arī kādam no veikala vadības nebūtu jāseko Latvijas Ministru prezidenta Valda Dombrovska (V) piemēram, uzņemoties atbildību par Zolitūdes traģēdiju, izteicās, ka “atkāpjas tie, kas jūtas vainīgi”, bet viņš varot cilvēkiem skatīties acīs. Pēc “Maxima Latvija” vadītāja sacītā, veikala darbinieki rīkojušies tā, kā viņiem šajā situācijā bija jārīkojas, bet pats uzņēmums nav plānojis un neplāno pamest Latvijas tirgu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+