Ekonomika
Bizness

“Maxima Latvija” nopelna 12 miljonus 2

Foto-LETA

Mazumtirdzniecības uzņēmuma SIA “Maxima Latvija” apgrozījums pagājušajā gadā bija 694 miljoni eiro, kas ir par 0,7% vairāk nekā 2015.gadā, bet kompānijas peļņa samazinājās par 37,5% un bija 11,98 miljoni eiro, aģentūru LETA informēja uzņēmumā.

“Maxima Latvija” vadītājs Andris Vilcmeiers norādīja, ka pagājušā gada laikā rekonstruēti vairāki esošie veikali un atvērti trīs jauni veikali – Rīgā, Liepājā un Dobelē. Savukārt 2017.gadā atvērts jauns veikals Olainē un rekonstruēts veikals Daugavpilī. Jūnijā plānota jauna veikala atvēršana Mārupē, kā arī vasarā plānots atvērt veikalu tirdzniecības centrā “Domina Shopping”.

Pērn “Maxima” veikalos turpināts ieviest arī pašapkalpošanās kases un šobrīd kopumā 13 veikalos Rīgā, Liepājā, Jelgavā, Ogrē, Jūrmalā un Rēzeknē ir 71 pašapkalpošanās kase. Veikalos, kur ieviestas šādas kases, tās izmanto aptuveni 27% no klientu plūsmas.

Sekojot izmaiņām maksājumu pakalpojumos, “Maxima Latvija” pagājušā gada novembrī sāka piedāvāt klientiem iespēju izmantot arī bezkontakta norēķinu kartes, kas ļauj ātrāk un ērtāk norēķināties par nelieliem pirkumiem.

Nodokļos valsts budžetā uzņēmums pērn pārskaitījis 94 miljonus eiro.

“2016.gads bija “Maxima Latvija” piecpadsmitais darbības gads Latvijā. Pirms vairākiem gadiem sāktie pārmaiņu procesi turpinājās arī šajā gadā, lielāku uzsvaru liekot uz biznesa procesu efektivizāciju un korporatīvās kultūras maiņu. “Maxima Latvija” turpināja uzmanību veltīt arī darbinieku izglītošanai un klientu servisa nodrošināšanai. Darbs pie pārmaiņām turpināsies arī 2017.gadā, turpinot arī tīkla tālāko attīstību – plānotas vairāku veikalu rekonstrukcijas un jaunu veikalu atvēršanas, piedāvājot klientiem gan kvalitatīvāku veikalu vidi, gan augstas kvalitātes apkalpošanu un produktus,” sacīja Vilcmeiers.

Kompānijā arī atzīmēja, ka pērn panākta vienošanās ar Zolitūdes traģēdijā cietušo pārstāvjiem. Vienošanās paredz finansiālu atbalstu 100 000 eiro vērtībā bojāgājušo ģimenēm. Šiem maksājumiem paredzētā kopējā summa pārsniedz piecus miljonus eiro. Kopumā Zolitūdes palīdzībai uzņēmums novirzījis astoņus miljonus eiro, kā arī veicis zemes dāvinājumu piemiņas vietas izveidei.

“Maxima Latvija” 2015.gadā strādāja ar 688,8 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 2,1% vairāk nekā 2014.gadā, savukārt uzņēmuma peļņa pieauga par 37,9% un bija 19,173 miljoni eiro.

Tāpat ziņots, ka 2013.gada 21.novembrī, iebrūkot lielveikala “Maxima” jumtam, dzīvību zaudēja 54 cilvēki. Zolitūdes traģēdija ir lielākā Latvijā kopš neatkarības atjaunošanas. Paralēli civillietām par kompensāciju piedziņu no juridiskām personām tiesa skata arī krimināllietu, kurā apsūdzēti ēkas projekta autori un atbildīgās amatpersonas.

“Maxima Latvija” dibināta 2000.gada 29.novembrī. Kompānijas pamatkapitāls ir 4,91 miljons eiro. “Maxima Latvija” pilnībā pieder Nīderlandē reģistrētajai kompānijai “Lincoln Land Erste B.V”, liecina “Firmas.lv” informācija. Patlaban “Maxima” veikalu tīklu veido triju formātu 152 veikali – 126 “Maxima X”, 23 “Maxima XX” un trīs “Maxima XXX” veikali -, kas atrodas 45 apdzīvotās vietās Latvijā.

LA.lv