×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
19. augusts, 2016
Drukāt

“Maxima Latvija”: zādzības veikalos nav milzīga problēma; to skaits samazinās

Foto-LETAFoto-LETA

Zādzības veikalos mazumtirgotājam “Maxima Latvija” nav milzīga problēma, turklāt to skaits kopš apsardzes nodošanas ārpakalpojumā samazinās, intervijā aģentūrai BNS sacīja kompānijas valdes priekšsēdētājs Andris Vilcmeiers.

“Zādzības ir viena no problēmām, ar kurām mums jāsaskarās, taču teikt, ka tā ir milzīga problēma, nevaram. Tāpēc mums ir apsardze, šo pakalpojumu no šā gada pērkam ārpakalpojumā. Ir gandarījums, ka kvalitāte ir uzlabojusies, salīdzinot ar laiku, kad paši to nodrošinājām. Notiek arī preventīvs darbs un informācijas apmaiņa,” teica Vilcmeiers.

Viņš stāstīja, ka veikalos zog dažādas lietas – sākot no sērkociņiem, beidzot ar alkoholu. “Zog arī kafiju, zeķubikses, saldumus, cilvēku izdoma ir liela,” piebilda “Maxima Latvija” vadītājs.

Taujāts, vai preces zog pašpatēriņam vai tālākai realizācijai, viņš teica, ka ir dažādi. “Ir tādi, kas izdzer alkohola pudelīti turpat veikalā vai apēd sveramās konfektes un aiziet nesamaksājuši, protams, tas mums nozīmē iztrūkumu,” atzīmēja Vilcmeiers.

Viņš norādīja, ka zādzību skaits veikalos nepalielinās – tas samazinās. “Tas drīzāk samazinās. Mēs esam prasīgi pret saviem partneriem – apsardzes firmām, veidojam statistiku, regulāri pārrunājam notikumus, preventīvos pasākumus, tehniskos risinājumus, kā uzlabot situāciju. Ja zaglis redz, ka veikalā visur ir kameras, viņš nolems labāk nemēģināt. Protams, nevēlamies pārvērst veikalus par cietumiem uzraudzības ziņā, bet ir jābūt kādam optimālam risinājumam, lai cilvēki, pirmkārt, justos droši un, otrkārt, nemaz nemēģinātu zagt,” stāstīja uzņēmuma vadītājs.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka 2015.gadā “Maxima Latvija” strādāja ar 688,8 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 2,1% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa pieauga par 37,9% un bija 19,173 miljoni eiro.

“Maxima Latvija” ir mazumtirdzniecības tīkls, kam Latvijā 45 apdzīvotās vietās ir 150 veikalu. Uzņēmums ietilpst holdingā “Maxima Grupe”, kas ir lielākais mazumtirdzniecības veikalu tīkls Baltijā. Tāpat “Maxima Latvija” ir arī internetveikals “e-maxima.lv” un divi loģistikas centri.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+