Latvijā
Sabiedrība

“Maxima Latvija” Zolitūdes traģēdijā morāli cietušajiem izmaksās 140 000 eiro0

Foto: Timurs Subhankulovs

Mazumtirgotājs “Maxima Latvija” Zolitūdes traģēdijā morāli cietušajiem izmaksās nepilnus 140 000 eiro, aģentūru LETA informēja “Maxima Latvija” Korporatīvo attiecību departamenta direktors Jānis Beseris.

Viņš pavēstīja, ka biedrība “Zolitūde 21.11”, cietušo pārstāvji un “Maxima Latvija” ir vienojušies par materiālu atbalstu arī Zolitūdes traģēdijā morāli cietušajiem, izpildot iepriekš pausto apņemšanos par atbalsta nodrošināšanu visiem traģēdijā cietušajiem.

Materiālais atbalsts būs pieejams 61 morāli cietušai personai, kuras Zolitūdes traģēdijas krimināllietas ietvaros atzītas par cietušām. Pēc panāktās vienošanās par atbalsta sniegšanas kārtību, izmaksas jau ir veiktas lielākajai daļai morāli cietušo.

“Pildot savu solījumu un apņemšanos, esam nodrošinājuši finansiālā atbalsta pieejamību visiem traģēdijā cietušajiem. Kā uzņēmums esam morāli atbildīgi par saviem darbiniekiem un klientiem, kuri traģēdijas brīdī atradās veikalā. Pašlaik vienošanās par finansiālā atbalsta saņemšanu noslēgtas ar visām fiziski cietušajām personām un gandrīz ar visām bojā gājušo ģimenēm, tajā skaitā palīdzēts arī ugunsdzēsēju ģimenēm,” sacīja “Maxima Latvija” vadītājs Andris Vilcmeiers.

Saistītie raksti

Kompānijā arī atzīmēja, ka līdz šim atbalsta nodrošināšanai cietušajiem uzņēmums ir veicis izmaksas gandrīz deviņus miljonu eiro apmērā, ietverot atbalstu bojā gājušo tuviniekiem, cietušajiem, kas guva fiziskus miesas bojājumus, bērniem, kas traģēdijā zaudēja vecākus, kā arī morāli cietušajiem.

2013.gada 21.novembrī Zolitūdē notika traģēdija – sabrūkot lielveikalam “Maxima”, dzīvību zaudēja 54 cilvēki, bet vairāki desmiti guva smagus ievainojumus. Būveksperti secinājuši, ka traģēdija notika, jo bija nepareizi aprēķinātas jumta konstrukciju slodzes, tādēļ tas iegruva.

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
Ar zarnu infekcijai raksturīgiem simptomiem ārstniecības iestādēs vērsušies 24 siguldieši
10 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
VARAM: Atkritumu izvešana Rīgā pēc ārkārtējās situācijas izsludināšanas tiek nodrošināta
10 stundas
LE
LETA
Latvijā
Kvoruma trūkuma dēļ atcelta RD ārkārtas sēde, tādēļ opozīcija vēršas VARAM
11 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

GS
Gundega Skagale
Dabā
Latvijā izstrādāts depozīta automāts, kas darbojas ar mākslīgā intelekta palīdzību 1
8 stundas
LE
LETA/LA.LV
Sports
VIDEO: Latvieši iemet divus pirmos vārtus sezonā, “Dinamo” ar raksturu izrauj uzvaru
7 stundas
LE
LETA/LA.LV
Latvijā
“Process reizēm ir emocionāls.” Koalīcijas partneri sola atbalstu pašvaldību reformas turpināšanā 1
10 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. “Viņa aizmiga…” Džipa vadītāja pie Ķekavas apļa ietriecas kravas auto sānā
7 stundas
LE
LETA
Dabā
Otrdien Latviju sasniegs ciklons, atnesot stipru lietu un krusu
15 stundas