×
Mobilā versija
°C
Mirta, Ziedīte
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
23. novembris, 2013
Drukāt

“Maxima” līdz pilngadībai atbalstīs Zolitūdē bez vecākiem palikušos bērnus (23)

Foto - LETAFoto - LETA

Veikals "Maxima"

Zolitūdes traģēdijā gandrīz divi desmiti bērnu ir zaudējuši savus vecākus, un “Maxima Latvija” sola materiāli atbalstīt viņus līdz pilngadības sasniegšanai.

Kā informēja uzņēmuma pārstāvji, visiem bērniem, kuru vecāki gājuši bojā šajā nelaimē, līdz 18 gadu vecuma sasniegšanai katru mēnesi tiks sniegts atbalsts vidējās mēnešalgas apmērā. Patlaban Latvijā tie ir 500 lati. Šāda summa ik mēnesi tiks pārskaitīta katram bērnam. Arī nodokļus par šo pabalstu nomaksās “Maxima Latvija”.

“Mēs nevaram aizvietot vecāku rūpes un mīlestību. Mēs to gribētu, taču patlaban tas, ko varam sniegt, ir palīdzība, lai bērni neizjustu finansiālas grūtības,” norāda “Maxima Latvija” valdes loceklis Gintaras Jasinsks.

“Mēs no visas sirds jūtam līdzi nelaimē cietušajiem, un mums pašiem ļoti sāp,” teikts uzņēmuma izplatītajā paziņojumā plašsaziņas līdzekļiem.

Kā ziņots, patlaban Rīgas sociālais dienests strādā un dara visu, lai bērni, kuri Zolitūdes traģēdijā zaudēja vecākus, būtu drošībā, sacīja Rīgas bāriņtiesas priekšsēdētājs Aivars Krasnogolovs.

Krasnogolovs uzsvēra, ka patlaban visi bērni ir drošībā. Savukārt bāriņtiesa ir tā, kas iesaistās gadījumā, ja par kādu no bērniem nebūs neviena, kas varētu parūpēties. Patlaban bāriņtiesas rīcībā joprojām ir informācija par vienu bērnu, kurš zaudējis abus vecākus. Nākamnedēļ bāriņtiesa sāks izvērtēt, vai aizbildnību tēvabrālim var piešķirt, vai bērns pats to vēlas un citus apstākļus.

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) ir noskaidrojusi, ka traģēdijā Zolitūdē 16 bērniem kāds no vecākiem cietis vai gājis bojā, bet trīs bērni zaudējuši abus tuvākos. VBTAI ir izdevies sazināties ar lielākās daļas bērnu tuviniekiem, bērni ir nogādāti pie radiniekiem. Savukārt tos bērnus, kuru tuviniekus nevar noskaidrot vai ar kuriem nebūs iespējams sazināties, uzņems Rīgas un citu Latvijas vietu audžuģimenes.

Rīgas bāriņtiesas vadītājs Aivars Krasnogolovs norāda, ka brīvdienās, proti, sestdien un svētdien, bāriņtiesa turpinās strādāt, lai nodrošinātu iespēju bērniem nokļūt ģimeniskā aprūpē. Tas nozīmē, ka nevienam ar traģēdiju saistītam bērnam nebūs jānonāk bērnunamā.

Lai saņemtu audžuģimenes atbalstu, LM lūdz zvanīt uz uzticības tālruni 11611 vai VBTAI pa tālruni 67359128.

Tāpat LM vēlreiz aicina iedzīvotājus būt sociāli atbildīgiem un pievērst uzmanību kaimiņu mājokļiem, kuros dzīvo ģimenes ar bērniem, cenšoties pārliecināties, vai bērni nav palikuši bez pieaugušo uzraudzības. Aizdomu gadījumos LM lūdz nekavējoties sazināties ar glābējiem pa tālruni 112.

Pievienot komentāru

Komentāri (23)

 1. Nesaprotu ,te viņi raksta,ka 500 Ls un 1000 Ls ,un te atkal ,ka arī 150000 Ls . Vienam cietušajam,kam boja kads gajis vai visiem kopā 54 iem ??

 2. Cietushie!!!!!!!!!!! Neparakstiet nekaadus dokumentus, kas jums apmaiņa par siknaudas pabalstiem pieprasa atteikties no tiesiibaam suudzeet tiesaa slepkavnieku kompaanijas un valsti. Nekur pasaulee par vecaaku slepkaviibu neatkrataas tikai ar “videejaas algas apmeeru liidz pilngadiibai.” PAVISAM nopietni, pat muusu Latvijas (un Eiropas) tiesu sisteemaa te katram cietushajam var iztiesaat pa vairaakiem miljoniem.

  Neļaujiet sev ar siiknaudu aizbaazt muti. Ciinieties par savaam tiesiibaam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 3. taa maxima ir interesanta… man pazinja nopirka salaatinjus paaris gadu atpakalj, maximaa nekas iipashss tikai nedaudz stiklu lauzku un sagrieza sev meeli, suudzeejaas .. nu luuk vinjam iedeva arii 50 ls un grozu ar saldumiem taa ka maxima normaali rullee ar sho atvainoshanaas sisteemu un jau kaadu laiku… taa tik tureet ;( …. liidzjuutiiba visiem visiem

 4. bērniem pabalsti-ļoti jauki!-Radiem cīņu lauks,bet vecākiem,kas zaudēja bērnus (jebkurā vecumā)

 5. 500 ls-kas tas ir, par sim asaram un ciesanam… vienkarsi mamma vai tetis devas uz veikalu, lai pabarotu savus tuvakos,vienkarsi aizgaja un neparnaca,protams atbalsts ir loti nepieciesams,tikai tas retas nesadzis nekad. NODOKLIS- PROTAMS ATKAL MUSU VALSTS NODOKLIS, PAT NO PABALSTA-TAS VIENKARSI IZKLAUSAS DRAUSMIGI.

 6. kas tad notiks ar berniem ?
  bāriņtiesa?
  ne tak =tur apakšā ir nākošais
  kur paliks tas dzivoklis-kur abi vecaki aizgajuši
  nu nu nu-tur kautkas =slēpjas
  nav labi bērnus mānīt jau no bērnības

 7. Nevar būt ne kādu diskusiju, notikuma vaininiekiem, jeb kurā gadijumā būs jānodrošina visu bāreņu, pilna
  apmēra uzturēšana!
  Citādas domas nav pieļaujamas !

 8. Es nezinu, bet, vai tad nav tā , ka Maxima jau tikai tajās sienās īrēja telpas.. ne viņi to cēla, ne apstirpināja būvprojektu, ne neapdomāti uz jumta taisīja tādu konstrukciju?? vai tiešām atbildība nebūtu jāuzņema būvfirmai, kura cēla šo kāršu namiņu, vai arī tiem, kuri to projektēja ?? tie visi tagad kā zaķpastalas palīduši zem galda un saka, ka savu vainu nesaskata.. nu jā, veikals tā vienkārši paņēma un sagruva. Protams, drausmīgi ir tagad cīnīties par to ,kurš maksā, kurš nee , cik daudz un kā…. tās sāpēs , ko izcieš tie cilvēki… to neviens nesapratīs…

 9. Ko siem berniem dos 500 Ls menesi?
  NEKO :@

  • Maxima ir vainojama pie tā, kad atļāva veikt būvdarbus, neapturot veikala darbu !
   VAI Bijušā ugunsgrēka sekas ir pilnīgi novērstas?????????????????

   • Maxima vainīga arī pie tā, ka Nenotika evakuācija! Veikala turpināja darbu, ignorējot aizdomīgo signalizāciju! Kur bija menedžeri, kādas instrukcijas deva veikala darbiniekiem tai brīdī, kad sākās signāli? Vai Maximā vispār ir darbinieku drošības apmācība? Kāds ir evakuācijas plāns? Lūdzu, Maxima, pastāstiet sabiedrībai par drošības noteikumiem veikalā! Šausmīgi sāp! Mums -sabiedrībai- ir jāprasa atbildība no visiem, šai traģēdijā iesaistītajiem būvuzraugiem, arhitektiem u.c. atbildīgajiem! Neklusēsim!!!!

 10. Tagad sola,bet pēc tam bērnu aizbildņiem būs jāiet un jālūdzas:( un ko nozīmē līdz 18 gadiem? pat vidusskola nav pabeigta,kur nu vēl tālāk…

 11. priekškam bija vajadzīga virs ēkas jumta ko taisit nebūtu tur nekā veidojuši nebūtu tam līdzīga

 12. nav tadas naudas kas siem berniem spetu sniegt to ko spetu vecaki. 🙁

 13. Darbinieka algas no taa necietiis?

  • pretīga attieksme.. un kas td notiks, ja cietīs? vismaz būs apziņa, kad kādam palīdzēts. turklāt, domāju, ka maxima nav vainojama notikušajā, jo viņi tikai nomāja tirdzniecības plātības no celtnes īpašnieka

   • javesela menesa garuma, regulari darbojas trauksmes signalizacija tad vajadzejaari uztaisit kadas lielaks parbaudes, lai parliecinatos par veikala drosibu.

    • un teorētiski? vai tas jādara tikai maximai, ja telpas iekšienē darbojās arī citi uzņēmumi jumts, vienkārši kā kāršu namiņs no pareizas konstruēšanas viedokļa, nevar sagrūt!!!

     • Teoretiski? Teoretiski viniem vajadzeja evakuet cilvekus taja bridi kad saka skanet trauksmes signals.

  • taču noskaidroja, ka attiecīgais trauksems signāls, kas darbojās uz konkrēto vietu nekādas reālas apdraudējumu neatrada, tāpēc nekas netika darīts! viss tika darīts atbilstoši instrukcijām, normatīvajiem aktiem!

 14. Maxima maksās? Ka tik ne arī. Neviens no savas kabatas nemaksās, viss no peļņas un uz pircēju rēķina.

 15. jā, Maxima “par visu padomats”

Draugiem Facebook Twitter Google+