×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.9°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
26. decembris, 2012
Drukāt

“Maxima”: lielākais pircēju pieplūdums sagaidāms gada nogalē

veikalslet_2382476

Lielākais pircēju pieplūdums gada nogales svētku laikā varētu būt 28.decembrī un 29.decembrī, biznesa portālam “Nozare.lv” prognozēja “Maxima Latvija” pārstāvis Ivars Andiņš.

Tieši pirms gadu mijas veikalu tīklā “Maxima” ir pats saspringtākais laiks. Tas skaidrojams ar to, ka Ziemassvētkus Latvijā dažādu konfesiju pārstāvji svin atšķirīgos laikos, taču Jaunā gada sagaidīšanu visi atzīmē vienā laikā.

Tomēr, tā kā šogad Ziemassvētku brīvdienas ir salīdzinošas garas, arī pārējās svētku dienās pircēju skaits prognozējams lielāks nekā ikdienā.

Kopumā decembris tirdzniecības nozarē ir ražīgākais mēnesis. “Maxima” novērojusi, ka katru gadu decembrī apgrozījums pieaug vidēji par 20%, salīdzinot ar citiem gada mēnešiem.

Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, uzņēmums novērojis, ka iedzīvotāju pirktspēja šogad pavisam nedaudz, bet tomēr ir palielinājusies. Turklāt šajos svētkos salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem Latvijas iedzīvotāji atkal vairāk atļaujas pirkt jau gatavus kulinārijas un konditorejas produktus. “Cilvēki atļaujas izdot vairāk naudas, lai atvieglotu ikdienas soli un svētku organizatoriskās lietas.”

Svētku laikā tradicionāli un arī šogad iedzīvotāji vairāk iegādājas dažādus produktus. Piemēram, jau decembra pirmajās 12 dienās vien piparkūkas bija pirktas par 4%, bet piparkūku mīkla – par 12% vairāk nekā pērn šajā pašā periodā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+