×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
25. novembris, 2013
Drukāt

“Maxima” palīdzēs, bet līdzatbildību neuzņemas
 (17)

Foto: Timurs SubhankulovsFoto: Timurs Subhankulovs

“Maxima” sola dažādos veidos palīdzēt traģēdijā cietušajiem, tai skaitā maksāt pabalstus bez vecākiem palikušajiem bērniem, taču vismaz pagaidām līdzatbildību par notikušo neuzņemas.

“Atbildīgos noteiks ekspertīzes,” – tā man piektdien preses konferencē atbildēja “Maxima Latvija” valdes loceklis Gintars Jasinskis. Viņš gan tad vēl nezināja, vai veikalam, kas ēku nomā, dotas garantijas par būvdarbu drošumu. Kā vakar noskaidroju no “Maxima” pārstāvjiem, būvnieki tādas garantijas esot devuši.

Jautājums gan paliek par dīvaino instrukciju, ko “Maxima” devusi saviem apsargiem: ja nostrādā ugunsgrēka signalizācija, bet ugunsgrēks vai piedūmojums netiek konstatēts, cilvēku evakuāciju nedrīkst veikt.

No SIA “Maxima Latvija” preses relīzes 22. novembrī: “Maxima” ir traģēdijā cietušās ēkas nomnieks. Tā ēkas daļa, kurā atrodas “Maxima” veikals, pieder SIA “Tineo”, bet otra daļa, kurā notika deviņstāvu daudzdzīvokļu ēkas būvniecība, – SIA “Homburg Zolitude”.

Uz jumta virs mūsu veikala telpām noritēja būvniecības darbi. Tāpat celtniecības darbi noritēja arī pagrabstāvā, kur bija ieplānota pazemes autostāvvieta deviņstāvu ēkas iedzīvotājiem. SIA “Maxima Latvija” nebija veicamo darbu pasūtītājs nevienā no šiem gadījumiem.

Mēs pārbaudām visu pieejamo informāciju, kas saistīta ar ugunsdrošības signalizācijas ieslēgšanos traģēdijas dienā. Mums ir zināms, ka tā uz īsu brīdi ieslēdzās ap plkst.16.20. Šāda veida ugunsdrošības signalizācija aktivizējas, fiksējot paaugstinātu temperatūru, uguni, dūmus vai putekļus.

Brīdinājuma signāls atskanēja ēkas pagrabstāvā, kur noritēja celtniecības darbi, pēc kā mūsu apsardzes darbinieks pārbaudīja konkrēto zonu un, pats nekonstatējot nekādus draudus, sazinājās ar SIA “Vesmann”, kas apkalpo visas ēkas ugunsdrošības sistēmu. Pēc mūsu izsaukuma ieradās uzņēmuma pārstāvis, kurš, pārbaudot ēku, konstatēja, ka nekādu draudu nav, tādēļ cilvēku evakuācija netika veikta. (Redakcijas piebilde – citi avoti ziņo, ka ugunsdrošības firmas pārstāvis ēku nemaz nepaspēja pārbaudīt.)

Pēc notikušā Zolitūdes veikalā ārpus kārtas tiks veiktas ekspertīzes un pārbaudes visām mūsu īpašumā esošajām vai nomātajām ēkām un telpām. Lai pēc iespējas ātrāk noskaidrotu, kādi ir traģēdijas iemesli, SIA “Maxima Latvija” talkā aicinās neatkarīgus ekspertus.”

Uzņēmuma pārstāvji informē, ka visiem bērniem, kuru vecāki gājuši bojā šajā nelaimē, līdz 18 gadu vecuma sasniegšanai katru mēnesi tiks sniegts atbalsts vidējās mēnešalgas apmērā. Patlaban Latvijā tie ir 500 lati. Šāda summa ik mēnesi tiks pārskaitīta katram bērnam. Arī nodokļus par šo pabalstu nomaksās “Maxima Latvija”.

Pievienot komentāru

Komentāri (17)

 1. Vecāki par saviem bērniem praktiski rūpējas,kad viņi pēc vidusskolas beigšanas iestājas augstskolā un mācās kādu profesiju,vecāki palīdz saviem bērniem arī līdz laikam ,kamēr bērni paši sāk pelnīt .Kā tad būs ar šiem bērniem,kuri šajā traģēdijā zaudēja savus vecākus? Vai nevajag atvērt kontu ,un Maksimam parūpēties ,lai kad bērni sasniedz pilngadību ,viņiem ir savs uzkrājums bankā.Bērniem ir jābūt ar visu nodrošinātiem,lai viņiem būtu sava pajumte,lai nebūtu tikai tā nabagu bāra bērnu pieticīgā izdzīvošana.Jūsu nolaidības pēc ,šie bērni ir zaudējuši pašu dārgāko ,savus vecākus,un viņu mīlestību ,to jūs viņiem par naudu nenopirksiet,Tāpēc šie bērni pilnībā ar visu vismaz jānodrošina materiāli.Nevar viņus, beidzot skolu pēc 18 gadiem ,atstāt ar ubagu kuli uz pleciem un bez pajumtes.

 2. Par visu padomāts…

 3. Galvenais vaininieks, ir Maxima, tás vadība, jo pie signalizācijas nostrādāšanas obligāti bija jāveic cilvēku evakuācija, un par to ir jābūt kriminālatbildībai.

 4. Es saprotu,ka daudzi cilveki velas palidzet berniem bareniem. Tas nav tik vienkarsi,berna sirsnina sap,ka neredz vecakus un gaida atnakot mammu,tapec pirmais pie pazistamiem cilvekiem,pie pzaistamiem berniem gimene. svesie labak materiali var palidzet.

 5. Da maximai pofig cilveeki, ka tik pelnja. paskatiets ka maxima izkalpina savus darbiniekus, shis nenormalas stundas, par atalgojumu kas nedaudz augstaaks par minimaalo!

 6. ***! Ja nostrādā jebkāda veida trausme, tad VISPIRMS ir jāevakuē cilvēki un tikai PĒC tam jāmeklē trauksmes iemesls! Kurš *** izdeva to pretējo, stulbo instrukciju???!!!!

  • Maximai ir viena sterv… kas korige apsargus un chakare pats dzirdeju kadus stulbus rikojumus deva,bet dzekiem vajag darbu un pilda ne kur ne liksies

 7. <> Varbūt ka tā bija, bet darbus gan veica ar Maximas vadības klusu piekrišanu. Tie 9 Maximas īpašnieki izceļas ar neredzētu nekaunību. Būdami miljardieri grib atpirkties ar sīknaudu (minimalās algas apmērā)
  <> Un pēc tam? Par kādu naudu maksās par studijām? Katram bērnam vismaz miljonu latu!

 8. Berniem ,kuri ir pazaudejusi vecakus 500 ls nav nekada liela nauda,Maxima ir jamaksa milziga nauda atlidzibai .

 9. Es atteiktos pieņemt kādu nebūt palīdzību, kamēr Maxima neatzīst savu daļu vainas, kura varbūt ir pati lielākā….. neevakuēja cilvēkus! Kaimiņu veikali, banka to izdarīja un tur nebija neviena cietušā, ne bojā gājušā! Tātad, būtu sabrukusi ēka, bet cilvēki būtu dzīvi, ja vien Maxima būtu rīkojusies kā atbildīgs saimnieks. Kamēr viņi savu vainu neatdzīst un nelūdz piedošanu, nekāda palīdzības pieņemšana, jo tā ir prasta atpirkšanās….. sirdsapziņas nomierināšana ar naudu turpinās!

 10. Annai ar minimālu apmaksu Atbildēt

  Protams, ka Maxima neuzņemsies atbildību par savu darbinieku bojaeju, jo viņiem jau nebija nekādas cieņas pret saviem darbiniekiem pirms traģēdijas. Darbinieki vienkārši bija darba vergi ar minimālu apmaksu, strādāja virsstundas par kurām nemaksāja. Maksimai, ja viņa vēlas Latvija turpināt darbību ir jaatzīst arī sava vaina traģēdija un jāsamksā samērīga kompensācija cietušajiem un bojāgājušo tuviniekiem.

 11. Kspec valdiba pamanas nemt nodoklus no pabalstiem??

 12. Sakiet ,kur man griezties,jo vēlos kādu bērnu ņemt sava apgādībā

 13. Tik gļēvu atbildi varēja gaidīt tikai no Maxima pārstāvja.Gribu aicināt Latvijas iedzivotājus-boikotejam ši veikala tīklu visā Latvijā!Lai nekad vairs nauda nebūtu svarigāka par CILVĒKA dzivibu!Noliekam malā savu latvieša vienmēr mierīgo dabu-visu tikai ar dziesmām un svecītēm!!!!!!

 14. Maxima ir tieši līdzatbildīga,jo jūsu darbinieki neveica cilvēku evakuēšanu,kas bija jādara bez ierunām līdz pilnai ēkas parbaudei!!!!Un to jāveic speciālistam,ne uzraugam ar lukturīti!!!!!un nakotnē ,lai maxima varētu Latvijā turpināt savu biznesu -ir jāapmāca VISI darbinieki par to,kā jarīkojas trauksmes gadījumā un radikāli veikt izmainas darbieku darba apstākļos! Un Valsts darba inspekcijai ir jāveic nopietnas pārbaudes Maximas tirdzniecības vietās pēc reālas situācijas nevis pēc fiktīvi sakārtotiem papīriem, un sodīt atbildīgos par pārkapumiem!

 15. Tos kas deva pavēli kasieriem un darbiniekiem neatstāt telpas,kā arī neveic evakuāciju nekavejoties jāapcietina un javeic izmeklēšana.Jo,ja būtu ievērojuši instrukciju,tad cietušo vispār nebūtu.

 16. Tiko piebildu pie raksta par BBC kadriem, ka valstī nav atbildības nevienam ne par ko. Jā tās nav šodien, nekāda ekspertu komisija to neatradīs pēc gadiem ilga, komisijas locekļiem labi atalgota darba.

Draugiem Facebook Twitter Google+