Ekonomika
Nauda

“Maxima”: pircēji preces galvenokārt joprojām izvēlas pēc cenas 16

Foto – LETA

Cena joprojām ir viens no galvenajiem pircēju izvēles faktoriem, intervijā aģentūrai BNS sacīja kompānijas valdes priekšsēdētājs Andris Vilcmeiers.

“Nav tā, ka ekonomiskā situācija valstī būtu dramatiski uzlabojusies. Mēs redzam, ka pieaug vidējais pirkuma grozs, bet kopumā situācija ir līdzīga kā iepriekšējos gados, tāpēc cena ir viens no trijiem galvenajiem izvēles faktoriem,” sacīja Vilcmeiers.

Tāpat pircējiem svarīga ir produktu pieejamība plauktos, apkalpošanas kultūra, kvalitātes samērojamība ar cenām. “Ar to ražotājiem un tirgotājiem jārēķinās,” piebilda kompānijas vadītājs.

Viņš norādīja, ka apmēram 80% gadījumu pircējs, ejot uz veikalu, jau zina, ko viņš grib iegādāties. “Ja veikalā šī produkta nav, tad ir vilšanās. Gan ražotājam, gan mums tā ir problēma, jo pircējs ir neapmierināts. Labi, ja viņš atrod alternatīvu, bet precēm veikalu plauktos jābūt izvietotām tā, ka nav tukšo vietu, un tas ir liels izaicinājums mazumtirdzniecībā. Ir jābūt ļoti labi atstrādātiem piegāžu mehānismiem, lai tas notiktu,” stāstīja Vilcmeiers.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka 2015.gadā “Maxima Latvija” strādāja ar 688,8 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 2,1% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa pieauga par 37,9% un bija 19,173 miljoni eiro.

“Maxima Latvija” ir mazumtirdzniecības tīkls, kam Latvijā 45 apdzīvotās vietās ir 150 veikalu. Uzņēmums ietilpst holdingā “Maxima Grupe”, kas ir lielākais mazumtirdzniecības veikalu tīkls Baltijā. Tāpat “Maxima Latvija” ir arī internetveikals “e-maxima.lv” un divi loģistikas centri.

LA.lv