Ekonomika
Īpašums

“Maxima” plāno veikalu, kas ārkārtas situācijā var bloķēt pieeju slimnīcai3

RAKUS ilustrācija

“Maxima” ar zemes īpašniekiem parakstījusi nodomu līgumu par tās pārdošanu lielveikala celtniecībai. Ja Rīgas Austrumu slimnīcai piegulošajā teritorijā uzbūvēs veikalu, ārkārtas situācijā tai var tikt bloķēta piekļuve, vēstīts “Latvijas Avīzes” pielikumā “Latvijas Bizness”.

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) vadība ir nepatīkami pārsteigta, ka uzņēmums “Maxima” grasās būvēt lielveikalu netālu no ieejas slimnīcā.

Izrādās, ka šim stratēģiski svarīgajam valsts objektam, kuru gadā apmeklē ap pusmiljons iedzīvotāju, kur ir vienīgā vieta, kurā ārstē politraumas, un kur notiek ASV speciālo spēku militārās mācības, pilnībā nepieder zeme, uz kuras tas uzbūvēts, kā arī teritorijas, kas atrodas ap slimnīcu.

Gandrīz pieciem hekt­āriem zemes ir divpadsmit īpašnieki, un līdz šim neviens slimnīcas vadītājs nebija parūpējies par to, lai slimnīcai tiktu piešķirts nacionālās nozīmes objekta statuss un īpašnieku zeme atsavināta par labu valstij, samaksājot īpašniekiem kompensāciju vai arī ierādot līdzvērtīgas platības.

Ja tas netiks izdarīts, ārkārtas situācijās var tikt nobloķēta piekļuve lielākajai valsts ārstniecības iestādei.

RAKUS valdes priekšsēdētājs Imants Paeglītis, stājoties amatā, ir aktualizējis zemes atsavināšanas jautājumu. Tiesa, pagaidām nav zināms, kurš būs stiprāks sarunās ar īpašniekiem – universitātes slimnīca vai “Maxima”. Patlaban svaru kauss sveras par labu lielveikala būvniecībai.

Slimnīcas vadītājs atzina, ka no uzņēmuma “Maxima” puses bijusi visai pieklājīga izturēšanās. Atgādināšu, ka šī ārstniecības iestāde uz saviem pleciem iznesa galveno smagumu, glābjot “Maxima” traģēdijas upurus.

Saistītie raksti

Uzņēmuma pārstāvji paši pieteikušies vizītē, lai noskaidrotu, ko vajadzētu viņu projektā pakoriģēt, lai tiktu ievērotas ne tikai pašu, bet arī RAKUS intereses.

“Mēs tā arī pateicām, ka tas ir pozitīvi, ka jūs esat atnākuši aprunāties, bet jūs pārvelkat svītru pāri universitātes slimnīcas attīstības plānam un redzējumam. Lai izveidotu slimnīcas attīstības stratēģiju 2020. – 2025. gadam, ir svarīgi paredzēt visas iespējas, kā piebraukt pie slimnīcas ar neatliekamās medicīnas transportu, kur atradīsies pacientu automašīnu stāvvietas. Uz privāt­īpašnieku zemes ir projektēta slimnīcas autostāvvieta, no kuras būtu ērtāka piekļuve slimnīcai,” stāsta valdes priekšsēdētājs.

LA.lv