×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
20. aprīlis, 2016
Drukāt

“Maxima” slepeni vienojusies ar cietušo, prasot apliecināt, ka veikalā viss bijis kārtībā (5)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Tirdzniecības uzņēmums “Maxima Latvia” ir slēdzis slepenu vienošanos ar bijušo veikala darbinieci, kas cietusi Zolitūdes traģēdijā, apmaksājot darbiniecei psihologa konsultācijas, bet pretī prasot apliecināt, ka veikalā viss bijis kārtībā ar darba drošību un instrukcijām, šovakar vēsta Latvijas Televīzija.

Bijušajai “Maxima” darbiniecei Olgai Kreitālei pēc notikušās traģēdijas sākusies psiholoģiska saslimšana, kas novedusi līdz otrās pakāpes invaliditātei. No darba veikalā viņa aizgājusi, taču, nespējot segt ārstēšanās izdevumus, 2015.gada sākumā vērsusies pie bijušā darba devēja – “Maxima Latvija” – pēc palīdzības.

Parakstīta vienošanās, kurā “Maxima” apņemas gada garumā un 1600 eiro vērtībā apmaksāt psihologa konsultācijas. Pretī uzņēmums prasījis veikala darbiniecei parakstīties par divām lietām – pirmkārt, viņa atsakās no jebkādām tālākām materiālām vai nemateriālām pretenzijām pret bijušo darba devēju, otrkārt – pretēji Kreitāles pašas pieredzei, bija jāparakstās, ka “Maxima” veikalā viss bijis kārtībā ar darba drošību un instrukcijām.

Turklāt cietušajai tika pieteikts, ka šī vienošanās ir slepena. “Maxima” advokāts Oskars Rode norāda, ka uzņēmums palīdzēja, bet vēlējās nodrošināties pret tālākām pretenzijām. “Šajā dokumentā, cik es saprotu, nebija runa tikai par pretenziju esamību vai neesamību, bet arī par to, ka tādā veidā viņa apliecina, ka viss ar drošības instrukcijām ir bijis kārtībā,” sacīja Rode.

Savukārt Kreitāles aizstāvis Mareks Halturins uzskata, ka tā bijusi “Maxima” vēlme izvairīties no prasības pēc lielākas kompensācijas un arī centieni panākt sev labvēlīgas liecības tiesā attiecībā uz darba drošības instruktāžām veikalā. Halturins uzskata, ka pret viņa klienti izdarīts spiediens. Cietusī vienošanos parakstījusi, jo tobrīd neesot apzinājusies, ka šādi ierobežo savas tiesības uz pilnvērtīgu kompensāciju. Tagad vienošanās dokuments, visticamāk, tiks nodots vērtēšanai tiesai.

Kā ziņots, Zolitūdes traģēdijas krimināllieta ierosināta pēc tam, kad 2013.gada 21.novembrī Zolitūdē, sabrūkot lielveikalam “Maxima”, dzīvību zaudēja 54 cilvēki, bet vairāki desmiti guva smagus ievainojumus. Būveksperti ir secinājuši, ka traģēdija notika, jo bija nepareizi aprēķinātas jumta konstrukciju slodzes, tādēļ tas iegruva.

Prokuratūra deviņām personām apsūdzības uzrādījusi par būvniecības noteikumu pārkāpšanu, valsts amatpersonas pienākumu nepildīšanu, nonāvēšanu aiz neuzmanības un darba aizsardzības noteikumu pārkāpšanu. Neviena no apsūdzētajām personām savu vainu sev inkriminētajos noziegumos neatzīst.
Iepriekš prokuratūra par cietušajiem krimināllietā atzinusi 263 cilvēkus. Kopējai

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. CIK ILGI TO PUTRU VARIS===LATVIJA TIKT PIE TAISNIBAS===TIRAKAIS MURGS==TAPAT NEVIENS NESEDES==JO VARA IR NAUDAI UN TA VINIEM IRRRRRRRRRRRRRR=

  2. Sen jau to iestādījumu neapmeklēju. Principa pēc. Kaut gan izkārtojums man ir pieņemamāks,kā Rimi, kur grūti ko atrast.
    Vairs neeju un nesaprotu, ko citi tur meklē? Problēmas? Cenas? Cenas sen jau vairs nav no lētajām, tik vien bija,kā ienāca LV ar lētajām cenām,lai iznīdētu mazākos…
    Un cilvēks..Tas viņiem izskatās,ka nav vērtība, tikai līdzeklis naudas raušanai . (naudas raušanai par jebkādu cenu..)

  3. Es reti vairs tur iepērkos.

  4. kaut tā maksima sadegtu,sarkanām liesmām….un vispār izzustu no zemes virsmas

  5. KAS IR “PSIHOLOĢISKA” SASLIMŠANA? ES ZINU TIKAI PSIHISKAS…

Draugiem Facebook Twitter Google+