Ekonomika
Bizness

“Maxima” sola cīnīties pret alkohola pārdošanu nepilngadīgajiem0


Alkoholiskie dzērieni veikala plauktā
Alkoholiskie dzērieni veikala plauktā
Foto: LETA

Tuvojoties jaunajam mācību gadam, “Maxima Latvija” septembra sākumā realizēs virkni pasākumu, vēl aktīvāk ierobežojot alkohola un tabakas tirdzniecību nepilngadīgajiem.

“Maxima Latvija” valdes loceklis Jānis Vanags stāsta, ka patlaban Latvijas likumdošana nosaka, ka, iegādājoties alkoholiskos dzērienus, pienākums uzrādīt personu apliecinošu dokumentu mazumtirgotājam ir iedzīvotājiem vecumā no 18 līdz 25 gadiem.

“Latviešu paruna vēsta “Nevērtē vīru pēc cepures”, un savā ikdienā mēs katrs esam reiz pārliecinājušies, cik tā ir patiesa. Mūsdienās vizuālais izskats vairs nav raksturojošs lielums cilvēka gadu skaitam,” skaidroja Vanags.

Tādēļ eksperimenta kārtā skolas pirmajā semestrī “Maxima Latvija” plāno sākt testēt pilotprogrammu, kas ar inovatīvu risinājumu palīdzību ierobežotu alkohola tirdzniecību nepilngadīgajiem, atklāja Vanags.

Slimību profilakses un kontroles centra jaunākie pieejamie dati liecina, ka 70% Latvijas nepilngadīgie jaunieši atzīst, ka alkohols viņiem ir viegli pieejams.

Saistītie raksti

Taču priecē, ka līdz ar stigrāku uzraudzību un likumdošanas izmaiņām pēdējo piecu gadu laikā pieejamība ir samazinājusies par 14%.

Lai vērstu uzmanību uz jauniešu veselību, “Maxima Latvija” veiks vairāku pasākumu kompleksu, kas ietvers arī darbinieku apmācības programmu un iekšējo informācijas kampaņu.

LA.lv