×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
22. novembris, 2013
Drukāt

“Maxima” traģēdija: Bez viena vai abiem vecākiem palikuši vismaz deviņi bērni (16)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Traģiskajā negadījumā lielveikalā “Maxima”, kur, iebrūkot jumtam, dzīvību zaudējuši vairāk nekā 30 cilvēku, vecākus zaudējuši vairāki bērni, liecina Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) aptauja skolās, kas atrodas negadījuma vietas tuvumā.

Izglītības un zinātnes ministrs Vjačeslavs Dombrovskis (RP) valdības ārkārtas sēdē sacīja, ka IZM apsekojusi trīs Zolitūdes “Maxima” tuvumā esošās skolas – Ziemeļvalstu ģimnāziju, Zolitūdes ģimnāziju, kā arī Rīgas 53 vidusskolu. “Noskaidrojies, ka gājusi bojā kādas daudzbērnu ģimenes mamma,” valdības sēdē sacīja izglītības un zinātnes ministrs.

Ministra padomniece komunikācijas jautājumos Una Ahuna-Ozola portālam “LA.lv” gan vēlāk precizēja ministra valdības sēdē sacīto, norādot, ka šobrīd ir zināms, ka daudzbērnu māte vēl tiek meklēta un nav apstiprināts, ka sieviete traģēdijā ir gājusi bojā.

Līdz plkst.14 apkopotā informācija liecina, ka pēc traģēdijas nav zināms kopumā astoņu bērnu vecāku liktenis. Savukārt deviņi bērni nelaimē zaudējuši vienu vai abus vecākus. Apstiprināts, ka bez abiem vecākiem palicis viens bērns, citam gājis bojā tēvs, bet mammas liktenis nav zināms, jo viņa atrodas ēkas gruvešos. Pārējiem bērniem negadījumā gājis bojā viens apgādnieks.

Ministrija turpina apzināt situāciju Zolitūdes apkaimē esošajās skolās, un informācija par bojā gājušajiem var mainīties, piebilda  Ahuna-Ozola.

Arī IZM izsaka visdziļāko līdzjūtību Rīgā, Zolitūdē, lielveikalā “Maxima” notikušajā traģēdijā bojāgājušo tuviniekiem. “Domās esam kopā ar Ziemeļvalstu ģimnāzijas, Zolitūdes ģimnāzijas un Rīgas 53.vidusskolas kolektīviem, skolēniem un viņu tuviniekiem,” teica Ahuna-Ozola.

Rīgas domē informēja, ka Rīgas Ziemeļvalstu ģimnāzijā strādā krīzes intervences komanda, sniedzot psiholoģisku palīdzību, darbs turpināsies arī pirmdien, kad skolā strādās psihologu komanda.

Rīgas Zolitūdes ģimnāzijā ar bērniem, kuriem traģēdijā cietuši vai bojā gājuši vecāki vai radinieki, strādā klases audzinātāji, bet pirmdien palīdzību sniegs psihologi. Privātskola „Evrika” pašreiz no palīdzības atteikusies.

Notiek sadarbība ar sociālajiem dienestiem, lai sniegtu palīdzību dzīvesvietā bērniem, kuri nav skolā, un kuriem cietuši vai gājuši bojā vecāki, klāsta Rīgas domē.

Jau vēstīts, ka saskaņā ar jaunāko informāciju lielveikalā, sabrūkot jumtam, dzīvību zaudējuši vairāk nekā 40 cilvēki. Pagaidām nav ziņu, ka starp bojā gājušajiem būtu arī bērni. Glābēji turpina darbus negadījuma vietā.

Pievienot komentāru

Komentāri (16)

 1. Kurš no valdības dos garantiju ,ka cilvēki droši var apmeklēt Maxima veikalus?

 2. Cilvēkiem vajadzēja klausīt un iet ārā no maximas tākā paši kaut cik arī ir vainīgi !!!
  Taču bērniem vecākus neatgriezīsi!!!
  Arī bojā gājušos glābējus !!! Jo ar to ka samaksā ģimenēm lielu naudu tuvo cilvēku dzīvības neatgriezīsi!!! : (

 3. Labprāt pieņemtu bērnu

 4. Skumīgi un bērniem ir jāpalīdz saņemt pienācīg izglītība. Tas ir valsts uzdevums, jo valsts pienākums ir arī būves un to drošiba. Valsts nevar kontrolēt dabas stihijas, bet zināmi nodrošināties var ( sk. pasaciņu par 3 siventiņiem un viņu mājiņām).

 5. Es dzirdēju ka pardevējas nedrīksteja pamest kases kad jumts sāka brukt.

 6. Chunk Noris - Anonymous Atbildēt

  Kapec tieshi ar maXima?
  Kapec tas notika, kapec tas nenotika nakti kad veikals butu ciet!
  Tas ir loti bediigi!

 7. TIEM bērniem palīdzību vajag kopš vakardienas,nevis kautkad pirmdien!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

 8. KAS VAINĪGS? Protams ka vainīgi ir visi ,kas piedalījās gan pie celtniecības darbiem ,gan celtniecības materiālu izgatavošanā .Kā vienmēr ekonomikas labad betons nebija īstais.Dzelzs konstrukciju kausēšanas tehnika bija ne tā .Metāla kvalitāte līdz ar to švaka.Tāpēc arī ziemas dārzs uz jumta bija par iemeslu jumta sabrukšanai nevainīgiem cilvēkiem uz galvas.Tātad arī sniegs ,kas būtu sasnidzis uz jumta ,būtu šo jumtu iznīcinājis .Tas bija laika jautājums .Agri vai vēlu jumtam bija jāsabrūk.Vai tas notika tagad ,vai tas būtu noticis ziemā .Ziemā protams izdzīvot zem drupām 12 stundas aukstumā būtu sarežģītāk.Tāpēc ja ņemam ļaunuma izslēgšanas varbūtību vērā ,tad labi ,ka jumts sabruka tagad.Cik nu labi tas relatīvi var būt.
  UZMANĪBU.
  Padomājiet pirms dodaties uz MAXIMĀM.Visas maximas ir celtas no viena materiāla un nekur nav garantijas ,ka zem sniega seguma vēl neielūzīs N- tie maksimas jumti .Neiesaku apmeklēt maksimas veikalus ziemā ,un nekur jau nav dota garantija ,ka uz kādas maksimas jumta nav uzbūvēts kāds ziemas dārzs.
  NEEJIET UZ MAXIMĀM tas apdraud dzīvību

 9. *** lai *** maxima ipasnieki tagad rupejas par berniem, ja savus veikalus kārtība nevar uzturet :@
  Ar kārtīgu kompensāciju tapat būs par maz,jo tas neatgriezis tapat vecākus,vai vecāku kādu :@ Tagad pat bīstami veikalos uzturēties,tas ir ***

  • Maxima vismazāk vainojama notikušajā. Viņi ir nomnieki ēkai,nevis buvētaji un īpašnieki, tās ir dažadas lietas un ņemiet vērā,ka ēka bija pavisam jauna un tiko 5.novembrī vēlreiz parbaudīta.Ne jau Maxima veic pārbaudes.

 10. ASARAS NEVAR NOVALDĪT!DŽIĻĀKĀ LĪDZJŪTĪBA VISIEM ! !

 11. Sēžu darbā sekoju līdzi notiekošajam un nevaru nomierināties sirds sāp un asaro. Asaras nevar novaldīt. Izsaku visdziļāko līdzjūtību visiem cietušajiem un tiem, kuri gaidīja pārnākam to, kurš vairs nepārnāks.
  Bērni turaties, Jums ir uzlikts liels pārbaudījums(hug) ;(

 12. Radio Skonto iedeva ziedojumu telefona nummuru. TEL>90006385
  Tāpat valsts dotā nauda nepietiks un katrs ziedotais lats būs kāda neliela palīdzība dzīvajiem cilvēkiem. Varbūt kādā veidā vēl var palīdzēt šiem bērniem?

 13. arī šiem bērniem ir jāpalidz finansiāli-domaju par daudzbernu ģimeni-izturību maziem

  • Beidziet murgot! ŠIEM BĒRNIEM vajadz,īgs pabalsts līdz pabeidz studijas!!! Saziedos sīknaudu, baigais žests! Cietušajiem jāsaņem kom-pen-sā-ci-ja!!! un lielos apmēros, tad tādas firmeles un kukuļņēmeji nebūs- iznīks kā suga! Tikai caur tiesu!

Draugiem Facebook Twitter Google+