Latvijā
Sabiedrība

“Maxima” un “Zolitūde 21.11” vienojas par 900 000 eiro atbalstu fiziski cietušajiem 0

SIA “Maxima Latvija” un biedrība “Zolitūde 21.11” vienojušies par materiāla atbalsta sniegšanu fiziski cietušajiem Zolitūdes lietā. Vienošanās paredz, ka traģēdijā fiziski cietušo atbalstam kopumā tiks novirzīti gandrīz 900 000 eiro.

Panāktā vienošanās paredz, ka katram, kuru Valsts tiesu medicīnas ekspertīzes centrs atzinis par smagi cietušu, tiktu izmaksāts atbalsts 75 000 eiro, cietušajiem, kuru guvuši vidēji smagas traumas no 20 000 – 35 000 eiro, savukārt viegli cietušajiem būs iespēja saņemt atbalstu 5 000 eiro apmērā.

Fiziski cietušo personu traumu smaguma pakāpe noteikta, ņemot vērā Valsts tiesu medicīnas ekspertīzes centra slēdzienus Zolitūdes traģēdijas Krimināllietas ietvaros.

“Maxima Latvija” vadītājs Andris Vilcmeiers atzina, ka līdz šim Latvijā nevienam nav pieredzes, kā risināt šādus gadījumus. “Esam pateicīgi cietušo pārstāvjiem par konstruktīvo dialogu un ieguldīto darbu, lai meklētu risinājumu atbalsta sniegšanai fiziski cietušajiem. Pārrunu rezultātā esam nonākuši pie risinājuma atbalsta sniegšanai traģēdijā fiziski cietušajiem, kas ir guvis atbalstu biedrības “Zolitūde 21.11” valdē”,” teica Vilcmeiers.

Savukārt biedrības “Zolitūde 21.11.” vadītājas Regīna Ločmele-Luņova sacīja, ka panāktā vienošanās ir apliecinājums, ka uzņēmums pilda iepriekš pausto apņemšanos par atbalsta sniegšanu cietušajiem, kuri traģēdijā guvuši fiziskas traumas.

“Jāuzsver, ka šī atbalsta pieņemšana ir katra cietušā brīva izvēle,” norādīja biedrības vadītājs.

Patlaban jau sākts vienošanās parakstīšanas process ar vairākiem fiziski cietušajiem.

Kā ziņots, pērn sarunu process ar cietušo pārstāvjiem rezultējās ar lēmumu par atbalstu 100 000 eiro apjomā katrai bojāgājušā ģimenei, un patlaban vienošanās ir noslēgtas ar lielāko daļu ģimeņu. Kopumā no uzņēmuma puses šim procesam ir novirzīti aptuveni 5 miljoni eiro.

“Maxima Latvija” pēc traģēdijas piešķīra vairāk nekā 2 miljonu eiro cietušo tuviniekiem, kā arī to cietušo ārstēšanai, kuri bija guvuši fiziskas traumas.

LA.lv