×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
28. novembris, 2013
Drukāt

“Maxima” vadītājs Jasinsks: atkāpjas tie, kas jūtas vainīgi (6)

Foto - LETAFoto - LETA

"Maxima Latvija" vadītājs Gintars Jasinsks piedalās preses brīfingā saistībā ar Priedaines ielas "Maxima XX" veikala ēkā notikušo traģēdiju.

“Atkāpjas tie, kas jūtas vainīgi,” atbildot uz jautājumu, vai Ministru prezidenta Valda Dombrovska (V) piemēram, uzņemoties atbildību par Zolitūdes traģēdiju, nebūtu jāseko arī kādam no veikala vadības, šodien preses konferencē pavēstīja “Maxima Latvija” vadītājs Gintars Jasinsks.

Jasinsks jūtoties atbildīgs, bet ne vainīgs – viņš varot cilvēkiem skatīties acīs. Pēc “Maxima Latvija” vadītāja sacītā, veikala darbinieki rīkojušies tā, kā viņiem šajā situācijā bija jārīkojas.

Jautāts, vai pēc šīs traģēdijas “Maxima Latvija” nav domājusi pamest Latvijas tirgu, Jasinsks teica, ka uzņēmums nav plānojis un neplāno pamest Latvijas tirgu.

Savukārt uz jautājumu, vai “Maxima” ir izjutusi sociālajos tīklos pieteiktā “boikota” iedarbību, Jasinsks paskaidroja, ka tam patlaban nav tikusi pievērsta uzmanība.

Atbildot uz jautājumu, vai “Maxima” veikalu apsardzes darbinieki ir sertificēti un pieredzējuši, neiedziļinoties detaļās,Jasinsks atbildēja apstiprinoši, norādot, ka veikalu apsardze ir apmācīta un sertificēta, kā arī to, ka apsardzes darbinieki tiekot sūtīti apmācībās, lai atjaunotu zināšanas un iemaņas, kas nepieciešamas dažādās ar drošības nodrošināšanu saistītās situācijās.

Savukārt, taujāts par to, vai viņš var apstiprināt informāciju, ka negadījuma dienā sagruvušā veikala ēkas rezerves izejas bija aizkrautas ar precēm, Jasinsks teica, ka nevar to ne apstiprināt, ne noliegt. Tam jābūt fiksētam videonovērošanā, norādīja Jasinsks, piebilstot, ka viņam patlaban tās materiāli nav pieejami.

Kopumā Jasinsks preses konferencē nesniedza atbildes uz vairākiem jautājumiem, kas attiecas uz traģēdiju, norādot, ka plašākas atbildes tiks sniegtas rakstiski. Piemēram, viņš nevarēja atbildēt uz jautājumu par to, kura iestāde ir devusi jebkāda veida atļauju darboties veikalam laikā, kad uz veikala ēkas jumta un pagrabā notiek celtniecības darbi, kā arī uz citiem mediju jau iepriekš uzdotiem jautājumiem.

Jau ziņots, ka pirmo reizi signalizācija veikalā “Maxima” Rīgā, Priedaines ielā, iedarbojusies plkst.16.20, taču, pārbaudot signalizācijas cēloni, draudi cilvēku dzīvībai netika konstatēti, tādēļ cilvēku evakuācija netika veikta, iepriekš skaidroja Jasinsks.

Kā vēstīts, Dombrovskis 27.novembrī paziņoja par atkāpšanos no amata, uzņemoties politisko atbildību par traģēdiju Zolitūdē, kur, iebrūkot lielveikala jumtam, dzīvību zaudēja 54 cilvēki.

Zolitūdes traģēdija ir lielākā Latvijā kopš neatkarības atjaunošanas.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Paldies par šo zemiskuma paraugstundu! Nekad vairs savu kāju nesperšu MAXIMA veikalos!

  2. Jasinskis, kā arī Rīgas tramvaju biļešu šahs un viņa vezīrs, šķiet, vienāda kaluma cilvēki.

  3. Ne Himlers,ne Berija neatkāpās! Nejutās vainīgi?

  4. Nekas, draudziņ, atbildība, ko tev nāksies uzņemties par saviem vārdiem un darbiem, liks tev justies arī vainīgam, ļoti, ļoti vainīgam. Tikmēr – es izvēlos savu attieksmi paust ar maciņa saturu, kas tiks tērēts citur, nevis……

  5. Ne maximai!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  6. Atbilde varētu būt tikai viena – cinisma kalgals. Visiem, kuriem ir iespējas iepirkties cituviet, šos veikalus boikotēt, cita varianta iedzīvotāju rokās nav.

Draugiem Facebook Twitter Google+