Uncategorized

“Maxima” veikalos nopērkama mazpulcēnu izaudzēta sīpolu raža0

Publicitātes foto.

No šodienas, 17. oktobra, “Maxima Latvija” XXX formāta veikalos tirdzniecības centrā “Rīga Plaza”, tirdzniecības centrā “Domina” un Ulmaņa gatvē 88a, kā arī XX formāta veikalā Mārupē ir pieejami biedrības “Latvijas Mazpulki” bērnu izaudzētie sīpoli Latvijas karoga krāsās.

Kopumā četros “Maxima Latvija” veikalos šogad nonākusi aptuveni 1000 kilogramu liela mazpulcēnu izaudzēta sīpolu raža. Simtgadei veltīto sīpolu audzēšanā iesaistījās 33 bērni no visas Latvijas, savukārt lielāko ražu izdevies izaudzēt brāļiem Lūšiem no Daugmales mazpulka.

Mazpulcēnu audzēto sīpolu cena “Maxima Latvija” veikalos ir 1,19 eiro (1 kg) un 2,25 eiro (1,5 kg). Sīpoli piegādāti ar sadarbības partnera – kooperatīvās sabiedrības „Baltijas Dārzeņi” – palīdzību. Sīpoli šogad atceļojuši uz Rīgu no Daugmales, Aizupes, Viesītes, Penkules, Vijciema, Sējas, Limbažiem, Liepupes, Lubānas, Mazsalacas, Šķeltovas, Grāveriem, Priežmalas, Dagdas, Ziemeriem, Strautiņiem, Bejas, Valdemārpils, Nīcas, Otaņķiem, Irlavas un Zantes.

“Mazpulcēni ar prieku iesaistās sīpolu audzēšanā, jo tos audzēt un ravēt ir salīdzinoši viegli. Daudziem šī ir pirmā pieredze savas ražas pārdošanā lielveikalos, tāpēc liels izaicinājums ir produktu apstrādāt un noformēt atbilstoši tirgošanas prasībām. Taču ar rezultātu bērni ir apmierināti un lepojas, ka savus audzētos sīpolus var redzēt lielveikalu plauktos,” sacīja “Latvijas Mazpulki” Padomes priekšsēdētāja Randa Ķeņģe.

Tā kā sīpoli ir mitrumprasīgi, lielākās raizes šajā vasarā sagādājusi mitruma nodrošināšana. Raža citviet bija maza, citviet pārspēja visas prognozes, tā atšķīrās pa novadiem, jo visā Latvijas teritorijā bija ļoti nevienmērīgs nokrišņu sadalījums. Savukārt sausā un karstā vasara bija labvēlīga, lai nenāktos saskarties ar slimību izplatību, ko parasti veicina mitrs laiks, sacīja Ķeņģe.

Savukārt “Maxima Latvija” korporatīvo attiecību vadītājs Jānis Vanags teica, ka jau vairākus gadus pēc kārtas uzņēmuma veikalos ir iespējams iegādāties kustības “Latvijas Mazpulki” bērnu un jauniešu audzētos dārzeņus. “Par izaudzēto produkciju ir gandarīti ne vien pircēji, bet arī mazpulcēni paši, jo “Maxima Latvija” veikalos viņi var redzēt, ka viņu ieguldītais darbs realizējas dzīvē, kā rūpīgi izaudzētie un iepakotie sīpoli nonāk pie pircēja.Sīpolu audzēšana un pārdošana ir nevien ieguldījums bērnu prasmju attīstībā, bet arī zināšanu un izpratnes veicināšanā par uzņēmējdarbības pamatprincipiem,” atzina Vanags.

LA.lv