×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
11. decembris, 2013
Drukāt

“Maxima” Zolitūdes traģēdijā cietušajiem kompensācijās izmaksājusi 126 000 latu

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Līdz šim veikalu tīkls “Maxima” 21.novembra Zolitūdes traģēdijā cietušajiem kompensācijās izmaksājis 126 000 latu, portālu “LA.lv” informēja veikalu tīkla pārstāvis Jānis Beseris.

Ikmēneša pabalsts ir izmaksāts pieciem bērniem. Šobrīd “Maxima” turpina informācijas apmaiņu ar valsts un pašvaldību iestādēm, lai gūtu precīzus datus par personām, kurām vēl izmaksājami pabalsti.

Traģēdijā bojā gājušo bērniem pabalsts vidējās neto mēnešalgas apmērā ik mēnesi tiks izmaksāts līdz pilngadības sasniegšanai. Bērniem, kuriem bojā gājuši abi vecāki, pabalstu maksās dubultā apjomā.

Lai pārrunātu iespējamos sadarbības modeļus efektīvākai pabalstu izmaksai traģēdijā bojāgājušo bērniem, trešdien “Maxima” akcionārs un pēc Zolitūdes traģēdijas izveidotās Krīzes vadības grupas vadītājs Igns Staškevičs tikās ar labklājības ministri Ilzi Viņķeli (V).

“Maxima” sarunā vēlējās iegūt informāciju par to, kādu juridiski praktisko formu kompensāciju izmaksai vēlas piedāvāt Labklājības ministrija. Staškevičs labklājības ministri informēja arī par “Maxima” izstrādātajām alternatīvām kompensāciju izmaksai, piemēram, piesaistot apdrošināšanas kompāniju.

Abas puses vienojās, ka jāturpina kopīgs darbs, precizējot jautājumus par izmaksu praktisko formu, lai tādējādi atrastu un īstenotu Zolitūdes traģēdijā bojāgājušo bērniem iespējami labāko un optimālāko risinājumu.

Jau vēstīts, ka 21.novembrī Zolitūdē, iebrūkot lielveikala “Maxima” jumtam, gāja bojā 54 cilvēki. Bez viena vai abiem vecākiem palika vairāk nekā desmit bērnu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+