Bērni

Mazā Adele rāpo ātri un neslīd 16

“Adelei rāpošana nedaudz aizkavējās. Mazā vairāk tikai šļūkāja uz vēdera pa grīdu. Piezvanīju savai mammai, kas pēc profesijas ir vecmāte, viņa aprunājās ar saviem kolēģiem fizioterapeitiem, un es saņēmu atzinumu, ka pie vainas varētu būt slidenais grīdas segums, tādēļ bērniem ir grūti no guļus stāvokļa piecelties uz celīšiem, jo tie slīd katrs uz savu pusi,” stāsta Adeles mamma. 


Jaunā ģimene dzīvo Ķekavas novada Baložos. Pa dienu, kamēr ģimenes apgādnieks Kārlis strādā, bet mazulīte guļ vai rotaļājas, Lindai atliek laiks ne tikai mācībām – viņa studē Banku augstskolā un pēc mēneša plāno beigt maģistrantūru –, bet arī izgudrot kaut ko noderīgu, piemēram, kā apsiet ar krāsainiem lakatiņiem rakstāmgalda atvilktņu rokturus, lai mazulis neievērtu pirkstiņus, vai arī kā palīdzēt bērniem apgūt pareizu rāpošanas tehniku arī tad, ja istabā grīdas ir lakotas vai klātas ar laminātu. Rāpošana taču ir ļoti nozīmīgs posms bērna attīstībā, jo tā attīsta koordināciju un nostiprina mugurkaula muskulatūru, gādājot par staltu stāju.

Lai gan speciālisti ieteica mazuļa aktivitātēm iegādāties īpašu puzles veida paklājiņu, Adele, kurai nesen apritēja gadiņš, ir ļoti aktīvs bērns un pārvietojas tādā ātrumā, ka nāktos ar to noklāt vai visu dzīvokli. Vai nebūtu ērtāk, ja ar pretslīdes īpašībām būtu “aprīkots” bērns, nevis grīda? Domāts, darīts.

 

“Nolēmu, ka pie celīšiem vajag pielikt kaut ko neslīdošu. Iegādājos veikalā gumijotu materiālu un vienkārši piešuvu pie Adeles biksēm ceļgalu rajonā, tā radot saķeri ar grīdu. Kad šo ideju atzinīgi novērtēja arī citi vecāki, sāku domāt, ka varētu meklēt atšķirīgus materiālus un piestiprināšanas veidus, radīt dizainu,” atklāj Linda.

 

Tā tapa dažādu krāsu un formu pretslīdes aplikatori – auduma uzlīmes ar gumijotu pārsegumu, ko ar sakarsētu gludekli “piegludina” pie mazuļa biksēm ceļgalu zonā. Ar savu izgudrojumu viņa aprīlī jau piedalījās izstādē “Made in Baltics”, kas notika Skonto hallē un kur viņai bija pašai savs stends. Kopā ar draugiem un domubiedriem Linda nolēmusi veidot arī atstarojošas uzlīmes bērniem, ko var mazgāt kopā ar apģērbu, izveidot dekoratīvas aplikācijas ar latvisku dizainu, kā arī radīt “bikšu līmi” bērnu apģērba labošanai.

 

LA.lv