×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
27. decembris, 2013
Drukāt

Mazā cilvēka lielie sapņi

ReklāmfotoReklāmfoto

Džeimsa Tarbera īsstāsta otrā ekranizācija ir tipiska Holivudas filma, kuras centrā – dīvainis ar lieliem sapņiem Bena Stillera izpildījumā.

Pirms daudziem, daudziem gadiem, kad grāmatveikalu plauktos bija nonācis Džeimsa Tarbera īsstāsts “Voltera Mitija slepenā dzīve”, viens no Holivudas lielajiem vīriem Semjuels Gold-vins nolēma to ekranizēt, galvenā varoņa īpašības piemērojot tā atveidotāja, komiķa, dziedātāja un spilgtas personības ASV izklaides industrijas vēsturē Denija Keja talantiem. Atbilstoši sava laika modei 1947. gada versijā ir gan pa kādam muzikālam numuram, gan ekstravaganta modes skate, gan arī loģiski sekojošs radiolasījums, kas filmu ļāvis iekļaut žurnāla “Empire” 500 visu laiku labāko kinolenšu sarakstā.

90. gados pie Tarbera īsstāsta atkārtotas ekranizēšanas vēlējās ķerties Semjuela Goldvina dēls Semjuels Gold-vins jaunākais, un tobrīd uz galveno lomu pretendēja gumijģīmis Džims Kerijs. Taču, kamēr tika nokārtots viss, lai filma taptu, pagājuši gandrīz 20 gadi, un pie skatītājiem tā nonākusi Bena Stillera režijā vienlaikus ar pašu Stilleru galvenajā lomā. Veicot korekcijas varoņa biogrāfijā un padarot viņu par vienu no mazajām skrūvītēm žurnāla “Life” milzīgajā mašinērijā, viņam jāatrod negatīvs, kas pārtaps par vāka bildi pēdējam ne-elektroniskā formāta žurnālam, taču jezga tikai sākas. Jo negatīvs nav atrodams, bet norādes uz foto-
grāfijas autora Šona O`Konela atrašanās vietu ir vairāk nekā skopas. Taču Volters Mitijs nebūtu Volters Mitijs, ja viņš nemēģinātu atrast pazudušos puzles gabaliņus, un meklējumi viņu aizved fantastiskos piedzīvojumos. Ne mazāk interesantas pārmaiņas skar arī Mitija privāto dzīvi, taču tas viss izveidots tik holivudiskā garnējumā, ka ne sižetiski, ne stilistiski pārsteigumi nav sagaidāmi, ja vien par tādu neuzskata divus “Oskarus” ieguvušā Šona Pena parādīšanos vidusmēra romantiskā piedzīvojumu komēdijā.

Varbūt noder!!


“Voltera Mitija slepenā dzīve”/”The Secret Life of Walter Mitty”, ASV, 2013.

Režisors: Bens Stillers

Lomās: Bens Stillers, Kristena Viga, Šons Pens, Šērlija Makleina, Ketrīna Hāna

“Kino Citadele”, “Cinamon” un “Multikino”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+