×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
22. februāris, 2013
Drukāt

Maza, jauka dāvaniņa


Foto - Kristiāns BērentsFoto - Kristiāns Bērents

– Nekad neesmu baidījies eksperimentēt ar savu ārieni. Man ir bijuši sarkani, kā arī melni mati. Tādējādi var saprast, kas der un kas neder. Kad sirmā vecumā pienāks mana pēdējā stundiņa, ar mierīgu prātu domāšu – viss manā dzīvē bijis, daudz ko esmu izmēģinājis, – stāsta dramaturgs Kārlis Anitens. 


 

Viņš tērpjas dažādu stilu apģērbā un tam nepiešķir pārdabisku nozīmi. Taču draugs iebildis, ka Kārlis apģērbam piešķirot tieši to.

– Rakstot kādu darbu, mani pārņem tā laika noskaņas. Nesen uzrakstīju lugu “Čekista grēksūdze”, ko patlaban iestudē Daugavpils teātris, un tagad man apģērbā ir kaut kas no čekista, piemēram, šie gumijas zābaki. Kad rakstīju grāmatu par Olgu Rajecku, gribot negribot pieskaņojos viņas košajām, dzīvespriecīgajām krāsām. Patiesībā varu būt visāds, galvenais, lai būtu ērti. Patlaban es spēlēju piecās dažādās izrādēs, un reizēm tas jādara arī neērtos kostīmos, bet stundu vai divas to varu paciest. Uzskatu, ka apģērbam jāpapildina cilvēks, nevis jātraucē.

Mīļas lietas

Šiškina gleznas reprodukcija

– Šī glezna man nākusi mantojumā no vectēva Kārļa Anitena, kas dzīvoja Jaunlaicenē. Tā ceļojusi ar mani kopš astoņpadsmit gadu vecuma. Vērojot gleznu, man atmiņā nāk bērnība, jo arī mūsu mežā bija tādi pārpurvojušies dīķīši un saules stari lauzās starp kokiem. Glezna izstaro gaišumu, mieru un dāvā labas enerģijas.

Smaržas

Kārlis par savējām patlaban sauc smaržas “AQua Allegoria”, kuras uzvēdī tikko pļautas zāles un citrusa aromātu.

Grāmata

Dafne di Morjē “Rebeka”.

– Manuprāt, tas ir ģeniālākais romāns, kāds uzrakstīts, jo reāli jau Rebeka tajā neparādās. Rudenī Latvijas radio teātrim veidošu šā romāna dramatizējumu.

Atslēgas

– Šīs atslēgas greznoja manas vecāsmātes māsas bufeti. Man savulaik šķita, ka tās varētu būt Buratino zelta atslēdziņas. Kad pirms diviem gadiem atslēdziņu īpašniece aizgāja mūžībā, es tās paņēmu. Pavisam bija septiņas atslēgas, sev paturēju trīs.

Vingrošanas siksna “TRX”

– Lai neļautos slinkumam, ieguvu fitnesa trenera sertifikātu, un tagad vairs nav izvēles – iet vai neiet vingrot, jo tas ir mans darbs, vadīt grupu nodarbības. Vingrošanas siksnas palīdz dedzināt taukus un audzēt muskuļus.

Meitu zīmējumi

– Es krāju meitu zīmējumus. Sonorai patīk izpausties ar krāsām, bet Sāra zīmē tikai ar zīmuli. Radošajās darbībās viņām ir dažādi uzskati.

Lugu manuskripti

Kārlis piekrīt, ka dramaturgam ir lietderīgi reizumis iejusties aktiera ādā.

Akcenti

Pirms dažām dienām Kārlis bija apmeklējis savu frizieri, tāpēc matu griezumu pārmaiņas neskāra. Friziere vienīgi ietonēja tumšākus matus, tādējādi padarot tos izteiksmīgākus.

Kārļa pirmais tērps izraudzīts sportiskajā koledžas stilā. Spilgti zaļās džinsa bikses ar sašaurinātiem galiem, aveņkrāsas krekliņš un tumši zilā trikotāžas jaka ļauj izjust krāsu prieku un ērtumu. Īpašs akcents – gaišās ādas kurpes ar zaļām zolēm un aukliņām.

Otrais tērps – svinīgs, pelēks uzvalks ar spīdumiņu. Tas ir klasisks, ar mūsdienīgu piesitienu. Žakete šūdināta pēc auguma, bikses lejas daļā sašaurinātas. Krekls gaišā krāsā, kurpes – zila džinsa auduma, kombinētas ar ādu.

Ieteikumi

Stiliste ieteica Kārlim dot priekšroku sportiskajam stilam. Viņš droši var rotaļāties ar spilgtajām krāsām, jo ir radoša, atraktīva personība. Īpaši aktuāla šobrīd ir dzeltenā krāsa. Taču Kārlim sejai un acu krāsai vislabāk piestāv zilā un tumši zilā krāsa. Kārlis droši var izvēlēties aksesuārus ar odziņu.

Ieguvumi

– Piedalīšanos stila lappusēs uztvēru kā mazu, jauku dāvaniņu, kas uz brīdi ļauj atpūsties no ikdienas darbiem. Varēju nodoties sev un arī kaut ko saprast par sevi. Es lielākoties iepērkos interneta veikalos, un man pašam kluss prieks, ka biju nojautis par aktuālajām pavasara krāsām – dzelteno un tirkīzzilo. Izrādās, neesmu muļķis šajā lauciņā. Turpmāk likšu aiz auss stilistes sacīto, ka manējā ir zilā krāsa. Šā pasākuma pievienotā vērtība ir mīļlietiņas. Padomājot par tām un saliekot visas vienkopus, guvu pozitīvu lādiņu.

Pārvērtību komanda

Friziere Karīna Klēvere, tālr.: 26351296, 67333350, salons “Double Sun”, Antonijas 12, Rīga.

Stiliste Kristīne Rāmule.

Fotogrāfs Kristians Bērents (studija “Akcents”).

Tērpi no veikaliem: “Monton”, “Mosaic”, “Baltman” un “Bastion”, apavi “NS Kings”.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+