×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
11. aprīlis, 2014
Drukāt

Monika Zīle: Latvijas politiķi un masu mediji uzķeras uz Krievijas taktikas āķa (16)

Foto - LETAFoto - LETA

Tas jau bija paredzams – pēc ANO Cilvēktiesību komitejas rekomendācijas Latvijai mīkstināt Valodas likumu Krievija ar skubu metusies apšaubīt Baltijas demokrātijas standartus: ja reiz tik autoritatīva organizācija saskatot draudus minoritātēm, tad vajagot prasties. Lai gan pār Krieviju pašu bez mitas birst aizrādījumi par daudz smagākiem cilvēktiesību neievērošanas gadījumiem, kas paliek bez ievērības, lielais kaimiņš steidz izmantot iespēju apsūdzēt Latviju. Varbūt tomēr šādi izdodas iegūt mazo pirkstiņu un tad jau…

Cilvēktiesību pārkāpumu izkliegšanas celiņš iestaigāts, un var vien brīnīties, kā jau nezin kuro reizi uz Krievijas taktikas āķa uzķeras mūsu politiķi un masu mediji – arī tagad pēc pārmetuma ­švirkst kaismīgas debates, kur ļauj krāšņi izpausties valstij klaji naidīgu veidojumu pārstāvjiem, iegūstot bezmaksas tribīni un reklāmu labākajos televīzijas raidlaikos. Klausos “Nepilsoņu kongresa” lakstīgalas Elizabetes Krivcovas demagoģiski neloģisko muldēšanu un nevaru saprast, kāpēc proputiniskās organizācijas ideoloģe vispār jālaiž ekrānā. ANO komitejas rekomendācija valstij nav saistoša. Kas te ko gari spriedelēt? Tikmēr Krivcovas kundze jau atzīmējusies ar plašu publisku iziešanu un turpina stiprināt attiecīgā vidē pārliecību, ka līdz reālai divvalodībai Latvijā nebūs ilgi jāgaida – lūk, ar cik labiem rezultātiem viņa strādā tajā virzienā.

Šādu informāciju man regulāri piegādā kaimiņienes vīramāte. Visnotaļ jaukā pensionāre ar godīga darba mūžu plecos ir pastāvīga dažādu saietu apmeklētāja Maskavas namā. Tur viņai būtībā ir vecumam atbilstošas sabiedrības izklaides klubiņš, ko savā manierē apkalpo dažādi “cilvēktiesību eksperti”. Pirms “Nepilsoņu kongresa” E. Krivcova klubiņā bijusi popularitātes zirgā, jo – tā apgalvo mana informatore – garantējusi latviešu valodas norietu. Iespējams, nav skanējis tik kategoriski un klausītāji pārpratuši, bet kādā sabiedrības daļā sēta un stiprināta iluzora ticība vienkāršas nevalstiskas organizācijas spējām grozīt valsts kārtību un mainīt likumus. “Bet kāpēc pie mums nenāk valdošo aprindu politiķi un skaidri neiezīmē to, kas Latvijā ir un paliks nemainīgs par spīti E. Krivcovas aprindu rosībai?” mana paziņa uzdod loģisku jautājumu. Viņa piekrīt, ka šī nav pateicīga auditorija: būtu klaigāšana un replikas, vismaz pirmajās reizēs noteikti. Taču pozīcijas politiķu vairīšanās no tieša kontakta ļauj uzurpēt varu kādā sabiedrības daļā nepilsoņu un krievvalodīgo aizstāvjiem, kas netraucēti pārspīlē savu ietekmi un maldina cilvēkus ar neizpildāmiem solījumiem, no kuriem labumu gūst tikai paši runas vīri un sievas.

Bet, valsts valodas tēmu turpinot, der ieskatīties Krievijas parlamenta nupat akceptētajos pilsonības iegūšanas atvieglojumos. Varētu sacīt, ka ceļā uz Krievijas pasi tagad nav nekādu ierobežojumu. Ja nebijis piebildes – pretendentam jāpārvalda krievu valoda.

Pievienot komentāru

Komentāri (16)

 1. Un kad S. Āboltiņa beigs vāvuļot krieviski, pildot savus dienesta pienākumus ???

 2. Pilsonība uzdāvāta nepilsoņiem var novest pie Latvijas valsts sagraušanas Ukrainas stilā! Viņi ir liela nasta latviešu nācijai ar savu “impērisko domāšanu”.

 3. Ar šito fanātiķi varētu būt mežonīgs sekss.

 4. tautas komisāre Krivcova Atbildēt

  Vispasaules strādnieku šķira pieprasa Pūķina valdībai ieverot cilvēktiesības visās krievu kolonijās un rīkot referendumus Čečenijā, Dagestanā, Osetijā, Tatarstanā, Burjatijā, Modovijā, u.t.t. par pašnoteiksanos. Mēs nosodām arī fašistisko uzbrukumu Ukrainai.

 5. ždanokai- hasenai tagad ir divas spēcīgas sekotājas: Cvetkova un Krivcova. šitā vēl tāda kā panaiva, bet cvetkova izskatyās jau rūdīta staļiniste.

 6. Nesaprotu,kāpēc neviens nepaskairo,lai ieviestu otro valsts valodu visiem būtu jāapgūst otra valoda,lai vismaz priekš sevis var pārtulkot ko tas otrs runā.Ja katrs runās savā valodā saprasšanas tāpat nebūs,tas būtu jāskaidro cīnītājiem par otro valodu.

 7. Te nu man jācitē I. Druviete: krievu skolas būs, bet mācības notiks latviešu valodā. hahahahah!

 8. Spigts piemērs no dzīves,kā izpaužas divvalodība-padomju laikos ar pazīstamu krievu tautības cilvēku sazinājāmies latviešu valodā(viņš to labi prot),tagad runājam katrs savā valodā un viens otru saprotam. Tā ir reāla divvalodība viņa izpratnē,to bļauru par divvalodību iespaidā!

 9. paskat tik, kāda jauna un tik samaitāta ar kremļa propagandu tā Ļizaveta. Laikam jau ģimenē tika barota ar riktīgo staļinisma sērgu.

 10. Der atgādināt, ka krivcova ir Saskaņas centra biedre.

 11. Paldies par rakstu! Ekrānā nav jārāda ne Krivcova,ne citi šie naidnieki,bet vēl briesmīgāk,ja viņus iekļauj oficiālā delegācijā uz Briseli. Neesmu dzirdējusi atbildi uz man interesējošu jautājumu-kā izpaudīsies DIVVALODĪBA. Ja katrs runās savā valodā,tad kā varēs sarunāties,jo krievi taču turpinās runāt tikai krieviski(viņiem par grūtu kaut ko iemācīties)? Kāpēc žurnālisti intervē uz ielām tos,kuri nerunā latviski? Tādus nav ko uzklausīt. Arī ar vecumu nav jāaizbildinās. Nav taču veci piedzimuši.

 12. Krieviem kopš sen seniem laikiem bija skaidrs,ka visi tie cilvēki ,kas nerunā krieviski ir,, ņemci,,-atvasinājums no vārda,, ņemoi,,- mēms.Vēlāk gan tikai ar vārdu ,,ņemci,, apzīmēja tikai vāciešus.
  Tagad lai paplašinātu savu sugu nācis universālais vārds ,,ruskojazičnij,, un vārda,, ņemci,, nozīme sašaurinājusies.

 13. Jauna su … ga – krievalodīgie

  Latvijā ir krievi, či … gāni, gruzīni, arī latvieši utt., bet krievi ir izgudrojuši krievus saukt citas sugas vārdā – “krievvalodīgie” (ar to domāts – mēs, oku … pan … ti vai?), krievvalodīgā prese, izdevumi. Šim vārdam ir krimināls, noziedzīgs raksturs – (1) sadalīt valsti divās nometnēs, kaut Latvijā dzīvo vairāki desmiti tautību.
  Ja avīzi izdod krievu valodā, tad tas ir “krievu” izdevums un ne vairāk. (2) Rādīt pasaulei, ka krievi apvieno vienā sugā visus cittautiešus, arī lietuviešiem piedēvējot šo tautības sugu Latvijā. Tā nav taisnība – gruzīni, ukraiņi, tatāri, čečeni un citas tautas Latvijā tiek pakļauti psiholoģiski – ideoloģiskai vardarbībai pret pašu gribu – viņi … čečeni u.c.) nekad nav paziņojuši, ka viņi ir “krievvalodīgo suga”.

  Vismaz latviešu žurnālisti un amatpersonas būtu sapratuši, ka vārds “krievvalodīgie” ir sm … irdīgs, naidīgas politikai izvirzīts kā ierocis pret Latviju un daudzām citā tautām bijušajā un esošajā Krievijas impērijā, šķeltniecisks un nekad to nelietotu, nepakļautos, jo krievu valoda tiek izmantota kā tautu pakļaušanas ideoloģiskais ierocis.
  Krievvalodīgie – čekistu izgudrojums, lai mīkstinātu krievu tautības vārdu, ka krievi nav vienīgie nelaimīgie un pazemotie pasaulē, bet daudzas tautas, kuras pārkrievotas, tas ir, klāt piejaucot kuplāku skaitu, it kā pasaulē būtu divas sugas – krievu krievvalodīgie un visi citi – fašisti, bandīti.

  Teikt – krievi, tā kā kauns pašiem par sevi, bet krievvalodīgie – visu tautību komunisti, sovjetiki, daudzas tautas kopā ar krieviem. Ar šo žargonu čekists Putins un viņa ekstrēmisti cenšas maldināt naivo pasauli, lai tā noticētu, ka kopā pret pasaules tautām ir visi, kuri pārkrievoti.

  Nesen Latvijas radio izgudroja vēl vienu tautību SUGU – „mazākumtautību valodas” bērnudārzi, skolas.

Draugiem Facebook Twitter Google+