Kultūra
Teātris un kino

“Mazais princis” neparastā izpildījumā un ar latviešu komponistu mūziku0

Publicitātes foto

15. jūnijā Dzintaru koncertzālē notiks interaktīvā šova “Mazais princis” pirmizrāde. Latvijas smilšu animācijas teātris piedāvās dzīvo izrādi, kurā skatītājs varēs ietekmēt pasakas iznākumu, vēsta izrādes veidotāji.

“Mazais princis” ir viena no pasaulē slavenākajām pasakām. Šova pirmizrāde notiks Londonā, bet pēc tam mākslinieki dosies koncertturnejā “Latvija 100” pa Latvijas pilsētām. Par godu valsts jubilejai uzvedumā galvenokārt tiks izmantota latviešu komponistu sarakstītā mūzika.

Dzīvās mūzikas pavadījumā stīgu kvarteta “Sinfonietta Rīga” izpildījumā māksliniece Tatjana Gavriļenko veidos smilšu gleznas, kas burtiski nākušas no pasaku valstības. Bet profesionālais aktieris Maksims Busels jaunajiem skatītājiem vēstīs par Mazā prinča piedzīvojumiem. Par tā paša citas planētas zēna dēkām, kura sirdij, kas tīra kā kalnu upes kristāldzidrie ūdeņi, grūti izprast samaitātos “dīvainos pieaugušos”.

Šova unikalitāte slēpjas tā interaktīvajā daļā! Ar mobilās aplikācijas starpniecību katrs koncerta apmeklētājs varēs ietekmēt notikumus, kas norisinās uz skatuves. Skatītāji sekos līdzi sižetam un balsos, mainot stāsta nobeigumu pēc vēlēšanās.

Ikviens varēs būt režisors un izvēlēties Mazā prinča – viena no pasaulē neaizmirstamākajiem stāstiem – noslēgumu.

Izrāde paredzēta bērniem no četru 4 gadu vecuma, bet, tā kā pasakas “Mazais princis” piekritējiem nav vecuma, arī daudzi pieaugušie tajā radīs savai dzīvei aktuālo burvību. Mazie skatītāji redzēs un dzirdēs apbrīnojamo stāstu – pasaku par zēnu no citas planētas, par viņa piedzīvojumiem un atklājumiem. Bet pieaugušajiem jāatceras, kas patiesībā ir mīlestība un draudzība, lojalitāte un uzticība, dzīve un nāve.

“Mazais princis” pastāstīs jaunajiem skatītājiem par mīlestību pret savu planētu, pret savām mājām, pret tiem, kurus viņš satiek savā ceļā. Pavēstīs par to, ka visi cilvēki ir dažādi, bet katram no viņiem ir vajadzīgas rūpes un izpratne. Pavēstīs par to, ka, sekojot savai iekšējai tīrībai, arī ārējo pasauli ar saviem centieniem var padarīt tīrāku un labāku.

LA.lv